18.09.2014 в Хмельницькому національному університеті (ХНУ) відбулося громадське обговорення авторської наукової роботи «Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями» представленої на здобуття Державної преміі України в галузі науки і техніки за 2014 рік.
Автори:
Авраменко А.О., Березненко С.М., Власенко В.І., Ігнатьєва І.А., Колосніченко М.В., Кострицький В.В., Попов В.П., Прокопова Є.А., Слізков А.М., Супрун Н.П.
Робота представлена Київським національним університетом технологій та дизайну (КНУТД)
Робота об’єднує результати багаторічних досліджень колективу авторів, направлених на розвиток теоретичних основ створення та випуску функціональних волокнистих матеріалів з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями, що призначені для виробів оздоровчо-лікувального, захисного і технічного призначення. Дуже важливими в соціально-економічному плані є розробки вітчизняних видів спеціального захисного одягу: для пожежників, для працівників атомних електростанцій, для шахтарів (виробництво організоване Концерном «УкрПожСервіс», одяг експлуатується на об’єкті «Укриття» (ЧАЕС)).
Впроваджені в промислових масштабах волокнисті трикотажні матеріали медичного призначення із прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями: санітарно-гігієнічного, хірургічного (шовні матеріали, імплантати); кардіохірургічного; фіксуючого та протезно-реабілітаційного призначення. Вперше в Україні розроблено технологічний одяг для підприємств високих, особливо чистих технологій (хіміко-фармацевтичні, точної механіки, цінних паперів і документів зі спеціальними засобами захисту, виробництва електронного обладнання тощо). Особливу увагу заслуговує розробка та випуск одягу і аксесуарів для школярів, дітей-інвалідів та дітей з фізичними вадами.
Загальний об’єм виробництва текстильних матеріалів за розробленими інноваційними технологіями тільки за період 1994 – 2013 рр. складає 2,41 млрд. пог. м на суму 1,95 млрд. грн., з загальним економічним ефектом 124 млн. грн.
Кількість публікацій: 547 наукових робіт, у т.ч. 17 монографій, 5 підручників, 25 навчальних посібників, 1 Енциклопедія швейного виробництва, 1 Тлумачний словник з матеріалознавства та текстильних виробництв; новизна та конкурентоспроможність технічних рішень захищена 108 авторськими свідоцтвами і патентами, з яких 35 впроваджені у промислове виробництво, кількість цитувань на роботи авторів складає 538 (згідно з базою даних Sсopus); h-індекс Хірша 18;. за тематикою захищено 11 докторських і 34 кандидатських дисертацій.
20.09.2014