КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

До 75-літнього ювілею Євгена Миколайовича Причепія

До 75-літнього ювілею Євгена Миколайовича Причепія,

доктора філософських наук, професора.

В НЦНК «Музей Івана Гончара» відбувається (з 12 по 31 жовтня 2014 р.) неординарна мистецька подія – виставка подільської вишивки з приватної колекції Тетяни та Євгена Причепіїв, які подарували 400 одиниць до фонду музею.

На виставці експонуються вишивані рушники, хусточки-нафрамниці, жіночі та чоловічі сорочки, килими з придніпровських районів Вінничини.

Впродовж семи років (з 2001 по 2008 роки) родина Причепіїв здійснювала експедиції в села Придністров’я. Особливо багатим виявився Піщанський район, де було віднайдено майже 200 рушників. Деякі з них мали орнаменти, аналогів яким нема в українських музеях.

«Центральним сюжетом подільської вишивки є світове дерево, що символізує Космос і жінку-Богиню. Оригінальністю низки орнаментів подільських рушників є те, що вони моделюють об’ємний космос», – зазначає Євген Причепій. Він виявив цікаві паралелі між цими орнаментами і орнаментами трипільських ваз.

Визнанням неординарності колекції вишивки, зібраної родиною Причепіїв є вихід у світ фотоальбому «Вишивка Східного Поділля» у 2007 році у видавництві «Родовід».

Колекція експонувалась у музеї Івана Гончара (2002 рік, спільно з галереєю «Родовід»), у Національній спілці майстрів народного мистецтва України (2004 рік ), в Українському Музеї в Нью-Йорку (2011 рік), у Музеї Івана Гончара (2013 р.), у Київському національному університеті технологій та дизайну (виставка, присвячена 200-річчю до Дня народження Тараса Шевченка (2014 рік), на виставці «Код нації» у київській галереї «My Gallery» (2014 рік).

 

Інформація на сайті музею: http://honchar.org.ua/p/my-hranyteli-a-ne-vlasnyky-tomu-kolektsiji-avtentyky-mayut-buty-v-muzeyah-prychepiji/

28.10.2014