9 жовтня в холі 4-го корпусу університету відбулося урочисте відкриття виставки комп'ютерних копій картин М. К. Реріха і С. М. Реріха, організована Київським Національним університетом технологій та дизайну, Видавничим домом "Іващенко" та Громадським науково-просвітницьким реріхівським Центром Молдови.
Виставка складається з двох розділів - екскурсії по експозиції з поясненнями екскурсовода і перегляду відеофільмів, що представляють філософсько-поетичні розшифровки до однойменних картинам М. К. Реріха і С. М. Реріха в світлі Потаємного Учення Шамбали.
Автор відеофільмів - Лариса Петрівна Дмитрієва, письменниця, поет, журналіст, дослідник творчості О. П. Блаватської та філософсько-культурної спадщини родини Реріхів, автор 20-ти великих книг. Вона є почесним академіком Міжнародної Академії ноосфери (Москва) та Академії акмеологічних наук (Київ).
У 80-х роках минулого століття після зустрічей зі Святославом Реріхом Л. Дмитрієвої першою і єдиною в СРСР вдалося опублікувати в партійній газеті, де вона завідувала відділом, відкритим текстом статтю про Вчення Шамбали - Агні Йоги - і Реріхів як посланців Шамбали. Академік Дмитрієва - єдиний представник реріхівського руху, який виступав з доповіддю на Міжнародному форумі ЮНЕСКО (травень, 1998, Кишинів) і відверто говорив про Вчення Шамбали. Цей виступ відзначено як парадигма, що заслуговує уваги.
Відеофільми Л. Дмитрієвої (вона назвала їх кіноескізи), засновані на картинах Реріхів, з вміло підібраним монтажем, є синтезом унікального живопису великих Майстрів і формул Учення Шамбали, переданих у філософсько-поетичній формі у супроводі прекрасно підібраною музики. Автор не читає свої вірші, а просто каже з глядачами віршованими ритмами. І, можливо, тому формули Стародавньої Мудрості, звучали як мантри і справили на викладачів і студентів глибоке враження.
У 1988-1990 рр. зі слайдовим аналогом нинішніх кіноескізів Лариса Дмитрієва познайомила десятки тисяч глядачів у більш ніж 20 великих містах СРСР - від Одеси до Мурманська, від прибалтійських столиць до Новосибірська. Розшифровки до однойменних картинам Реріхів задумані автором як підручники нового типу. До цього моменту створено 32 кіноескізів різної тривалості (від 5 хвилин до 2:40 год.).
Сьогодні світ підійшов до епохи синтезу не тільки фізики і лірики, математики та лінгвістики, високих технологій і генетики, але також - до синтезу всіх методів пізнання Буття: науки Стародавньої і сучасною, філософії, релігії і мистецтва. Лише такий синтез наближає людину до космічного свідомості, до сприйняття Світу як єдності - а саме так його розуміли стародавні Мислителі - Великі Посвячені. Тому нинішнє тисячоліття відкриває Епоху Синтезу.
Унікальна виставка факсимільних картин всесвітньо відомих художників, учених і найбільших гуманістів Миколи Реріха і Святослава Реріха буде проходити в університеті до 17 жовтня. Запрошуємо відвідати її всіх прагнучих до Краси, Знання і Світла.
Ось кілька картин експозиції виставки.
С. М. Реріх. Господом твоїм |
|
С. М. Реріх. Портрет Олени Іванівни Реріх |
С. М. Реріх. Портрет М. К. Реріха зі священною скринькою |
Н. К. Реріх. Будда переможець |
Н. К. Реріх. Знаки Христа |
Н. К. Реріх. Магомет-пророк |
Н. К. Реріх. Мойсей Водій |
Н. К. Реріх. Пісня Шамбалі |
Н. К. Реріх. Скарбниця гір |
Н. К. Реріх. Чинтамани |
С. М. Реріх. Тріумф Єви |
11.10.2015