Бізнес-форум «Одеський регіон – центр генерації імпульсу для розвитку легкої промисловості»

За підтримки Одеської обласної державної адміністрації.

10  грудня 2015 р. у залі засідань Одеської обласної державної  адміністрації відбувся бізнес-форум «Одеський регіон – центр генерації імпульсу для розвитку легкої промисловості».

Українська асоціація підприємств легкої промисловості «Укрлегпром», Всеукраїнське об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» та компанія Arber Fashion Group за підтримки Одеської обласної державної адміністрації ініціювали зустріч представників виробничої сфери, сфери освіти, працевлаштування, та органів влади для старту діалогу задля консолідації  зусиль у сфері підготовки кадрів для підприємств легкої промисловості та збільшення робочих місць.

Старт діалогу було покладено привітанням Президента-голови Правління  Асоціації «Укрлегпром» Ізовіт Валентини Аркадіївни та першого заступника Голови ОДА Жмака Володимира Миколайовича.

Серед спікерів:

• Ізовіт Т.Л., віце-президент “Укрлегпрому”  – презентовано стан внутрішнього ринку і  розвитку галузей легкої промисловості в Україні та в Одеському регіоні, зокрема; динаміку рівня зайнятості; презентовано аналіз  рівнів митної вартості на імпорт сировини для підприємств легпрому  та акцентовано на занижений рівень  вартості готової продукції імпорту;
  • Марушевська Ю.Л., начальник  Одеської митниці ДФСУ – проінформувала про заходи по спрощенню митних процедур, зокрема, про застосування основного методу визначення митної вартості при походженні з 30-ти країн (розпорядження №1/15-70-00 від 06.11.2015р.) та для великих платників податків при імпорті сировини  для власного виробництва (розпорядження №2/15-70-00 від  09.12.2015р.), про відкриття площадки ВМО-3 для проходження митного контролю та підготовки до  відкриття «нової морської зони митного оформлення»; щодо скорочення зупинок при митному оформленні за результатами співпраці відповідно до  Меморандуму з правоохоронними органами від 04.11.2015р.;
  • Шпірт Ю.О., генеральний директор компанії «Arber Fashion Group» − представлено успішну 25-тирічну історію компанії з понад 20тис.кв.м виробничого комплексу та понад 100 монобрендових магазинів групи ARBER в усіх регіонах України,  унікальний формат з продажу колекцій молодих українських дизайнерів «КОКОН SPACE» та  презентовано програму бізнес-ініціативи з розвитку легкої промисловості в основі якої: створення проекту освіти та розвитку кадрового потенціалу галузі; проекту універмагу товарів українського виробництва та ін.;
  • Шемякін Л.П., голова правління Об’єднання  організації роботодавців Одеської області  − про необхідність запровадження реального проекту із забезпечення  кадрів для промисловості відповідно до вимог роботодавців;
  • Кравченко С.С., заступник Голови Державної служби зайнятості щодо ситуації з безробіттям та кадрами для легкої промисловості,   про  опрацювання законодавчих змін  Державної  служби зайнятості до ЗУ «Про зайнятість»;
  • Чернега Р.Т.,  Голова Державної служби України з питань праці − щодо засад функціонування Служби шляхом  реформування та про стан травматизму в легкій промисловості і її позитивну динаміку;
  • Коваленко С.П., начальник відділу взаємовідносин з соціальними партнерами та виробництвом Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти України − щодо засад проекту закону «Про професійно-технічну освіту» та ситуацію з підготовкою робітничих кадрів в легкій промисловості;
  • Бородатюк Г.І., заст.директора Одеського центру зайнятості –щодо тенденцій зайнятості у сфері легкої промисловості у регіоні.

Бізнес-форум відбувся у форматі активної та професійної  дискусії між керівниками виробничих  підприємств, Київського національного університету технологій та дизайну, навчальних закладів профтехоствіти і влади з обговоренням  Резолюції Форуму.

Учасниками форуму відмічено актуальність такого заходу та важливість консолідації ініціатив усіх зацікавлених сторін. Особливо наголошено, що в Україні гострий дефіцит робочих кадрів основних професій для легкої промисловості, спостерігається погіршення якості трудового потенціалу, постійне зростання ступеня старіння робочої сили, що створює перешкоди для нормалізації процесів її відтворення. Ключовою умовою інтенсивного галузевого розвитку є державне замовлення на професійну підготовку дизайнерів, модельєрів, конструкторів, технологів, а також робітничих професій для виробничих підприємств.

Проблема якісного кадрового забезпечення носить комплексний характер, вирішення якої потребує здійснення реальних змін та ефективних новацій в існуючій митній, податковій, регуляторній та освітній сферах. Для стабільного галузевого розвитку, організації нових виробництв, модернізації існуючих потужностей, створення робочих місць необхідно поглиблення інтеграції освіти, науки і виробництва у сфері легкої промисловості з метою підвищення конкурентоспроможності товарів та забезпечення потреб людей товарами національного виробництва.

Вирішено рекомендувати створення регіональної Ради стейкхолдерів легкої промисловості в Одеській області та визнати «Arber Fashion Group» базовим стейкхолдером.

Після закінчення Форуму учасники мали змогу відвідати з екскурсією виробничий комплекс  Arber Fashion Group, площадку презентації сучасних молодих українських дизайнерів КОКОН SPACE та Центр професійної перепідготовки Обласної служби зайнятості.

17.12.2015