КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Відкриття дизайн-студії (Shoe Design Studio) – музею взуття – мультимедійної аудиторії КНУТД

Серед знакових подій 2015 року Fashion індустрії України - поява музею взуття Київського національного університету технологій та дизайну, який на передодні новорічних свят відкрив ректор університету.

 

Ректор КНУТД, д.т.н., професор, Лауреат Державної премії України
в галузі науки і техніки Грищенко І.М., відкриває новий арт-об’єкт університету:
дизайн-студія (Shoe Design Studio) – музей взуття – мультимедійна аудиторія.

Цим заходом завершився процес оновлення наявних та введення в експлуатацію нових об’єктів, що становлять матеріальну базу підготовки 300 студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання, які навчаються за освітньою програмою «проектування взуття та галантерейних виробів» (спеціальність легка промисловість).

Відтепер до комплексу об’єктів, робота яких забезпечує сучасний рівень практико-орієнтованої підготовки майбутніх дизайнерів, конструкторів, технологів взуттєвої та шкіргалантерейної галузі, складають:

- Навчальний центр Delcam CRISPIN, який протягом 2-х років діє на основі трьохсторонньої угоди Британської компанії Delcam (Autodesk) та навчально-наукова лабораторія «Проектування та розробка взуття Delcam CRISPIN» (ауд. 2-0412);

- Лабораторія навчальної, виробничої практики та наукових досліджень, яка містить 100 одиниць технологічного обладнання, аналогічного встановленому на більшості підприємств України. Парк колодок лабораторії складає 315 одиниць та понад 260 напівпар зразків взуття наданих партнерами університету (ТМ MIDA) і понад 180 напівпар (Luciano Carvari). Повний спектр взуттєвих матеріалів та висококваліфікованих фахівців зі значним досвідом в сфері Fashion індустрії (ауд. 2-0201);

- Унікальний за форматом Арт-об’єкт введений в експлуатацію в грудні 2015 року, об’єднує тріаду: музей взуття – шоу-рум, дизайн-студії взуття (Shoe Design Studio КНУТД) – мультимедійна аудиторія (ауд. 1-0115)

Статус музею формують експонати – робоче місце чоботаря з унікальною лампою 19 сторіччя, які використовували майстри тих часів; фото ретроспектива, присвячена виготовленню взуття в різні епохи; колекції мініатюр історичного взуття; чоботи солдата німецької армії часів 2-ої світової війни; військовослужбовців Британської армії середини 20 сторіччя, французького регіону.

Колекції історичних експонатів в день відкриття музею поповнив подарунок Президента Української Технологічної Академії, доктора наук, професора Половнікова І.І.- дерев’яне правило для виготовлення чобіт.

Серед експонатів музею робоче місце чоботаря з атрибутами 19-20 сторіччя

Президент Української технологічної акадеимії доктор наук, професор Половніков І.І.
передає до музею раритетне деревяне правило

Shoe Design Studio, шоу-рум якої знаходиться в ауд. 1-0115, має на меті об’єднати зусилля викладачів, студентів, випускників, партнерів університету для створення комерційних колекцій взуття та шкіргалантерейних виробів індивідуального, серійного та масового виробництва з використанням 2D  та 3D технологіями.

В день відкриття шоу-руму в аудиторії наукових досліджень навчально-наукова лабораторія «Проектування та розробка взуття в Delcam CRISPIN» повний цикл перед-проектних робіт відчув на собі український співак Михайло Брунський, чий голос зачаровує тисячі шанувальників, серед яких викладачі та студенти КНУТД. Він став першим VIP-замовником концертного взуття яке буде виготовлено на спроектованій особисто для нього колодці. Для цього спочатку стопи співака проскановано на найсучаснішому 3D сканері далі за участю фахівців кафедри відібрано фасон базової колодки за допомогою програмного продукту Shoe Maker, запропоновано для вибору численні моделі взуття на обраній колодці. Після проектування колодки в Delcam CRISPIN  партнерами університету на станку з числовим програмним управлінням буде виготовлено індивідуальну колодку, після чого фахівцями кафедри -  спроектовано та виготовлено відповідно до вподобань замовника пару взуття.

Український співак Михайло Брунський приймає участь в процесі створення
концертного взуття з використанням 3D технологій

Сканування стопи на 3D сканері

Підбір базової колодки

Вибір конструкції на основі візуалізації моделі
з використанням програмного модулю Shoe Maker Crispin

Повний цикл взуття з матеріалів, обраних замовником або локальні послуги (розробка дизайн та візуалізація асортименту; сканування стопи, наприклад для замовлення ортопедичної устілки за рекомендацією ортопедів; виготовлення взуття) стало можливим завдяки поєднанню високого рівня, як професіоналізму кафедри конструювання та технології виробів зі шкіри, так і технічного рівня забезпечення процесу наукових досліджень та підготовки кадрів.

Серед експонатів, представлених в шоу-румі моделі взуття переможців міжнародних конкурсів молодих дизайнерів, а також граючих тренерів – «викладачі кафедри»

Колекції дизайн-студії

Взуття для жінок військово службовців, тактичний рюкзак
і пояс для розвантаження (автор асп. Борщевська Н.)

Колекція студента 4курсу чотирьохкратного чемпіона світу з карате Гончаренко Б.
(моделі представлені в британському фешн-часописі)

Колекція взуття «Золотій Вік» що здобула 1 місце на конкурсі
Печерські Каштани 2014 (автори випускники КНУТД Опалат В., Пуга К.)

Етно-колекція взуття з оздобленням з бісеру (автор випускник КНУТД Богдашкіна Н.)

Мультимедійна аудиторія реалізована, як результат багатоцільової аудиторії, оснащена комп’ютерною технікою, на якій встановлені спеціалізовані програми для проектування взуття. Інтернет, WI-FI, великий екран – обов’язкові атрибути сучасної аудиторії, що дозволяють використовувати її для аудиторних занять, лекторіїв, презентацій.

Значна частина експонатів презентує результати наукових розробок університету в сфері щодо вдосконалення технологій виробництва взуття та взуттєвих матеріалів.

Міні-подіум – унікальна родзинка арт-об’єкту дозволяє презентувати творчі розробки молодих дизайнерів, як перед членами журі професійних конкурсів так і перед представниками бізнесу.

Експозиція мультимедійної аудиторії, що презентує наукові розробки університету
в сфері виробництва взуттєвих матеріалів та виробів з них.

Презинтацію дизайн-студії на унікальному за дизайнерським задумом міні-подіумі
завершує показ моделей переможців міжнародних конкурсів молодих дизайнерів взуття

Київський національний університет технологій та дизайну запрошує до лав студентів - абітурієнтів 2016 року.

Розпочніть знайомство з Fashion індустрією з дизайн-студією-музеєм взуття.

Обирайте модну вічну і сучасну професію взуттєвика. На випускників університету чекають сотні вітчизняних та зарубіжних підприємств взуттєвих та шкіргалантерейних підприємств та торгівельні компанії!

15.01.2016