КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Пленарне засідання ХV Всеукраїнської наукової конференції молодих учених та студентів «Наукові розробки молоді на сучасному етапі»

28 квітня 2016 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбулось пленарне засідання XV Всеукраїнської наукової конференції молодих учених та студентів «Наукові розробки молоді на сучасному етапі», яка покликана активізувати і популяризувати наукову діяльність молоді та сприяти розвитку творчих контактів. Співорганізатори конференції - Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну, Українська асоціація підприємств легкої промисловості.

Початку конференції передувала виставка наукових розробок студентів та аспірантів університету. Найцікавіші експозиції представили кафедри технології та конструювання швейних виробів (зав. каф. проф. Березненко С.М.), конструювання і технології виробів із шкіри (зав. каф. проф. Гаркавенко С.С.), технології трикотажного виробництва (зав. каф. проф. Галавська Л.Є.), дизайну інтер'єру і меблів (зав. каф. проф. Сафронова О.О.), прикладної екології, технології полімерів та хімічних волокон (зав. каф. проф. Плаван В.П.), технології шкіри, хутра та біотехнології (зав. каф. проф. Мокроусова О.Р.), електрохімічної енергетики та хімії (зав. каф. проф. Барсуков В.З.), промислової фармації (зав. каф. проф. Страшний В.В.), прикладної механіки та машин (зав. каф. доц. Манойленко О.П.), техногенної безпеки та тепломасообмінних процесів (зав. каф. проф. Панасюк І.В.).

З вітальним словом від ректорату до учасників конференції звернувся проректор з наукової та інноваційної роботи д.т.н., проф. Каплун В.В., який відмітив, що в умовах сучасного стану економіки актуальним є запровадження механізмів розвитку науки та інновацій саме у середовищі студентів і молодих вчених, а також для зростання позитивного іміджу університету як сучасного вищого навчального закладу підприємницького типу.

З вітальним словом та інформацією про стан та проблеми галузі, перспективи співробітництва науковців з підприємствами легкої промисловості виступили виконавчий директор Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості “Укрлегпром” к.т.н., доц. Ізовіт Т.Л. та генеральний директор ПАТ «Чинбар» д.т.н., проф. Ліщук В.І.

На пленарному засіданні були заслухані цікаві і змістовні доповіді: аспірантів та студентів Київського національного університету технологій та дизайну Слєпцової І.Л., Залюбовського М.Г., Фролова І.В., Шпака Ю.В., Пилипенко В.І., Левицької Д.Р., Чернігівського національного технологічного університету Завертанного Б.С. та Лапи М.В., Луцького національного технічного університету Музики Н.В., Хмельницького національного університету Юзюк О.О.

Вагомим підсумком Конференції стали презентації розробок оборонної тематики, зокрема: вуглецево-полімерного покриття, яке наноситься на корпуса тепловізорних прицілів Archer TSA-9 та оптичних прицілів Archer TGX-3, конструкції військового костюму, сучасного одягу для хворих, внаслідок бойових дій.

У рамках роботи конференції підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Легка промисловість», що проводився на базі нашого університету. Загалом на конкурс подано 41 студентську наукову роботу з 14 вищих навчальних закладів України (м. Київ, м. Херсон, м. Луцьк, м. Чернігів, м. Харків, м. Хмельницький, м. Львів, м. Одеса, м. Кременчук, м. Полтава, м. Вінниця), серед яких 11 молодих науковців стали призерами конкурсу. Авторитетне журі, до складу якого також входили представники провідних підприємств легкої промисловості, відмітило високий рівень виконання досліджень, актуальність вибору тем та практичне їх спрямування.

Кращі доповіді у вигляді статей будуть опубліковані у фахових наукових журналах університету.
Завершилось пленарне засідання конференції церемонією нагородження переможців та учасників конкурсу.

28.04.2016