КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Всеукраїнський тиждень права на ФПП КНУТД

На факультеті підприємництва та права КНУТД пройшов Всеукраїнський тиждень права, згідно Плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2016 р. № 1171.

05.12.2016 р. у рамках Всеукраїнського тижня права доцент кафедри приватного та публічного права Кулак Н. В. та асистент кафедри Головащук А. П. відвідали Коледж морського і річкового флоту Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, де провели лекцію-дискусію, з дисципліни Міжнародне право за темою: «Проблеми та перспективи вступу України до Європейського Союзу». Під час лекції відбувалось жваве обговорення різноманітних аспектів пов’язаних з євроінтеграційними процесами в Україні.

06.12.16 р. кафедрами господарського права і приватного та публічного права був проведений конкурс наукових робіт серед студентів. Кращими серед яких стали роботи Салманової К. В. з темою «Конституційне право на свободу світогляду та віросповідання», Клименко О. І. з темою «Конституційне право особи на життя», Горбатенко Н. С. з темою «Теоретично-правовий аналіз принципів, які містяться у декларації прав дитини».

07.12.16 р. у рамках Всеукраїнського тижня в Українсько-Польському центрі була проведена виставка наукового доробку кафедр господарського права і приватного та публічного права .

08.12.16 р. кафедрами господарського права і приватного та публічного права був проведений науково-практичний семінар «Забезпечення прав та свобод людини та громадянина у контексті національного законодавства та міжнародно-правової практики» напередодні 10 грудня, коли відзначається Всесвітній день прав людини. Історія свята починається з 1950 року, коли Генеральна Асамблея ООН (Резолюція № 423-V) запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини - в річницю прийняття Асамблеєю Загальної декларації прав людини 1948 року. Саме цього дня з’явився перший міжнародний документ, в якому були задекларовані права людини. Більшість держав світу та міжнародних організацій офіційно визнали це свято й стали проводити відповідні  заходи.

Гідний внесок у становлення прогресивних уявлень про права людини зробив український народ. Ним була створена низка яскравих взірців правової думки і нормотворення, у яких отримали своє втілення такі найвищі суспільні цінності, як законність, свобода, рівність, повага до особи та ін. Чимало демократичних інститутів і гуманітарних ідей (народовладдя, відмова від смертної кари, віротерпимість, виборність суддів тощо) дістали розвитку саме на території України. Суттєво вплинуло на подальший розвиток прав і свобод людини і громадянина в Україні її прийняття 9 листопада 1995 р. у члени Ради Європи. Наша країна, ставши членом цієї організації, приєдналася до великої кількості відповідних багатосторонніх європейських конвенцій та взяла на себе конкретні зобов’язання щодо імплементації їх норм у національне законодавство.

Тож, комісія у складі заступника декана з організаційної та виховної роботи Губарєва С. В., завідувача кафедри господарського права Кагадія М. І. та професора кафедри господарського права Олійника А. Ю. відзначила одними з кращих роботи  на семінарі  доповіді Альохіної В. І. «Конституційна свобода творчості», Ананченко А. В. «Конституційне право людини на гідність», Бородько В. Ю. «Конституційне право на недоторканість особистого і сімейного життя».

Проведення таких семінарів планується проводити регулярно, щоб підвищувати рівень володіння навичок права серед студентів, розвивати в них теоретичні досліджування та практичні навички. 

09.12.2016