Програма для молодих науковців віком до 35 років — викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО).
Галузі спеціалізації:
Вимоги до кандидатів:
У конкурсі можуть брати участь науковці та спеціалісти віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту на час подання документів на конкурс Fulbright Faculty Development Program).
Претенденти повинні:
*** Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та ін.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми ім. Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обміну, які фінансовані Державним Департаментом США.
**** Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
Умови гранту
Учасники Програми отримують:
Тривалість гранту — 10 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах.
До розгляду та участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що стосуються методики викладання у ВНЗ. Особливо заохочуються проекти, що передбачають розробку та запровадження нових навчальних курсів, передових методів навчання та викладання.
Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.
Стипендіати повинні дотримуватись правил, що витікають із надання їм візи категорії J-1: після завершення терміну гранту учасник Програми має повернутись в Україну щонайменше на 2 роки.
Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми ім. Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
Анкету та резюме подають англійською мовою. Рекомендаційні листи, які написані не англійською мовою, потрібно супроводжувати англійським перекладом. Копії документів про освіту (українською мовою) можна завірити за місцем навчання або роботи. Бланки анкет можна завантажити в електронному вигляді [Анкета (161 Kb)], отримати безпосередньо в Офісі Програми ім. Фулбрайта у м. Києві (вул. Грушевського, 4, кім. 305) або звернувшись із запитом електронною поштою до координатора програми: ibarysh@fulbright.com.ua
Критеріями відбору є:
Відбір учасників
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language). Витрати, пов'язані зі складанням комп'ютерного іспиту TOEFL iBT, покриває Офіс Програми ім. Фулбрайта.
Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта. Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатів
Офіс Програми імені Фулбрайта
Київ 01001, вул. Грушевського, 4, кiмн. 305
Tел.: (044) 279-1850, 279-2324; тел./факс: 230-20-60ел.
пошта: ibarysh@fulbright.com.ua
Координатор програми — Інна Бариш
24.06.2009