МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТЕКСТИЛЬНОЇ ТА ШВЕЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ»

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТЕКСТИЛЬНОЇ ТА ШВЕЙНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ»

Фламандсько-Українська мережа
«Співробітництво та навчання в галузі текстилю»

В конференції взяли участь біля 100 осіб більше ніж з 35 організацій, представники різних вузів, підприємств та організацій України, Румунії, Бельгії, Молдови та Чеської республіки. Серед учасників конференції були ректор університету професор О.І. Волков, перший секретар посольства Бельгії в Україні Ф. Девельтер, директор Департаменту інновацій та трансферу технологій МОНУ В.С. Шовкалюк, президент Української асоціації підприємств легкої промисловості «УКРЛЕГПРОМ» В.А. Ізовіт, виконавчий директор Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості Т.Л. Замороко, завідуючий кафедри текстилю Гентського університету П. Кікенс, директор Торгово-Промислової палати Фландрія-Україна А. Бойцун,. На конференції представлено 16 пленарних доповідей.

Міжнародна конференція «Перспективи європейської текстильної та швейної промисловості», яка відбулася 3-4 лютого 2009 року у Київському національному університеті технологій та дизайну, була проведена в рамках спільного фламандсько-українського проекту «NeTTex» — «Співробітництво та навчання в галузі текстилю».

Виконання проекту NeTTex — це логічне продовження політики університету, направленої на розвиток міжнародної співпраці з світовими і, особливо, з європейськими університетами, з наміром використати європейську концепцію навчання та досвід європейських вищих навчальних закладів в освітній діяльності нашого університету.

Конференція була спрямована на встановлення нових контактів між підприємствами фламандської та української текстильної і швейної промисловості, пошук шляхів впровадження науково-технічних розробок вчених нашого університету у виробництво, а також одержання відомостей про тенденції у розвитку наукових напрямів у цій галузі у Бельгії, Україні та Румунії.

Конференція об'єднала три тематики:

1. Українська та бельгійська текстильна та швейна промисловість. Перспективи розвитку та взаємовідношень.
  2. Льонарство в Україні. Нові технології — виробництву.
  3. Штучні покриття для футбольних полів: майбутнє для футболу України.

В рамках секції «Українська та бельгійська текстильна та швейна промисловість. Перспективи розвитку та взаємовідношень» були зроблені доповіді щодо стану в українській та бельгійській текстильній промисловості, наведені статистичні дані представниками асоціацій легковиків України «Укрлегпром» та Бельгії «Creamoda». Були висвітлені також питання щодо підтримки державою інновацій в легкій промисловості України.

Тематика секції «Льонарство в Україні. Нові технології — виробництву» об'єднала доповіді керівників підприємств «Володарськ-Волинський льонозавод», «Макарівський льонозавод» та «Лоьн-Текмаш». Вони висвітлили стан та перспективи льонарства і льонопереробки в Україні. Виступаючі доповіли про можливості та завантаженість виробничих потужностей підприємств. В свою чергу науковці нашого університету та науковці румунського університету «Aurel Vlaicu» обмінялися результатами досліджень в галузі льонопереробки. Проф. М.П. Березненко виступив з доповіддю «Новий асортимент лубомістких текстильних матеріалів різного призначення», яка об'єднала в собі багаторічний цикл робіт університету, пов'язаних з розробкою теоретичних та практичних засад створення ефективних технологій комплексної переробки луб'яних волокон у вироби різного призначення. Доктор Сесілія Сірхіо (Румунія) виступила з доповіддю «Теперішнє та майбутнє у ензимній обробці льону», що викликала високу зацікавленість українських льоно-виробників. Активну участь у обговоренні питань про співпрацю взяли викладачі кафедр технології і конструювання швейних виробів, матеріалознавства і технології переробки текстильних волокон, технології полімерних матеріалів та хімічних волокон.

В рамках секції «Штучні покриття для футбольних полів: майбутнє для футболу України», яка була організована спільно з Торгово-промисловою Палатою Фландрія-Україна, зроблено ряд доповідей, присвячених підготовці України до EURO 2012. Учасниками секції були бельгійські підприємства (Desso Sport Systems, ITC carpets), представники Національного Олімпійського Комітету України, Футбольної Федерації України та інші організації, зацікавлені і задіяні у підготовці України до футбольного чемпіонату 2012 року. Під час виступів розглядалися потреби України в підготовці футбольних полів до EURO 2012 та інших міжнародних турнірів. Було розглянуте також дуже актуальне питання акредитації спортивних споруд та штучних полів України міжнародними спортивними асоціаціями та федераціями (UEFA, FIFA). Особлива увага була приділена сучасним технологіям штучної трави та покриттів футбольних полів як одного з перспективних напрямків розвитку текстильної промисловості України. Проф. Поль Кікенс та пан Ів Де Кокер представили розробки науковців Гентського університету і досвід підприємства Desso Sport Systems у доповіді «Практичні застосування штучних покриттів для футболу в Україні».

Оргкомітет: Власенко Вікторія Іванівна, Ковтун Світлана Іванівна
Центр трансферу технологій, Навчально-науковий центр міжнародного співробітництва

23.02.2009