КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

БРЕНД ВІЙСЬКОВОГО ПІДРОЗДІЛУ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДОВІРИ: ЗДОБУВАЧІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ D5 «МАРКЕТИНГ» РОЗШИРЮЮТЬ ПРОФЕСІЙНІ ГОРИЗОНТИ

9 жовтня 2025 року НПП та здобувачі вищої освіти кафедри маркетингу Київського національного університету технологій та дизайну долучилися до відкритого вебінару «Військовий маркетинг: як і для чого перетворювати свою бригаду на бренд», який організувала ГО «Українська Асоціація Маркетингу» спільно з PR-агенцією PRoector.

Подія об’єднала понад 400 учасників, військових комунікаційників, маркетологів, PR-фахівців, представників медіа, викладачів закладів вищої освіти та здобувачів вищої освіти, зокрема майбутніх фахівців із комунікаційного маркетингу. Вебінар став не лише освітньою платформою для обміну досвідом, а й прикладом сучасного синтезу комунікацій, брендингу та суспільного діалогу між армією і громадянами в умовах війни.

Спікери вебінару

- Олександр Бородін – старший офіцер відділу комунікації Третього армійського корпусу;

- Валентин Дзюбенко – заступник начальника відділу стратегічних комунікацій 1-го корпусу НГУ «Азов»;

- Володимир Дегтярьов – начальник групи взаємодії з медіа 2 корпусу НГУ «Хартія»;

-  Модераторка: Влада Миколюк, засновниця PR-агенції PRoector.

Основні акценти вебінару

Під час зустрічі військові фахівці поділилися власними історіями, стратегіями і викликами, з якими стикаються комунікаційні відділи бригад.
Йшлося про те, як формувати бренд військового підрозділу, як розповідати історії людей, що стоять за ним, і як через правдиву комунікацію вибудовувати довіру між армією та суспільством. Як підкреслила президентка ГО «Українська Асоціація Маркетингу» Ірина Лилик, «Військовий маркетинг - це про довіру, щирість і людяність. Ми свідомо будуємо місток між армією та суспільством, адже живемо в умовах війни і не можемо перебувати у паралельних світах».

Олександр Бородін представив досвід побудови комунікацій у Третьому армійському корпусі. Він розповів, як команда медійників, що поєднала бойовий досвід із навичками з рекламних агентств, створювала контент безпосередньо на фронті. Саме довіра командирів та ефективна співпраця між бойовими і комунікаційними підрозділами стали запорукою успіху.

Валентин Дзюбенко поділився досвідом розвитку комунікаційного підрозділу «Азову». Він наголосив, що сьогодні військові комунікації - це окремий пласт нової історії, який стає предметом вивчення для світових армій.
Медіапідрозділ «Азову» поєднує роботу із журналістами, створення контенту для соцмереж і фандрейзинг через платформу AЗОВ.ONE.

Володимир Дегтярьов, начальник групи взаємодії з медіа 2 корпусу НГУ «Хартія», наголосив, що ефективні військові комунікації ґрунтуються на правді, довірі та командній злагоді. Підрозділ «Хартія» активно впроваджує партнерські ініціативи, зокрема створення просвітницьких і культурних хабів у містах України, а також соціальні кампанії на перетині військової та цивільної комунікації.

У підсумку модераторка Влада Миколюк окреслила своєрідний Short-list відділу комунікацій, який може застосувати будь-який підрозділ:

- збирати і розповідати реальні історії військових у форматах, зрозумілих сучасній аудиторії (Instagram, TikTok, ЗМІ);

- залучати амбасадорів серед відомих особистостей і лідерів думок;

- визначати унікальну ідентичність бригади (професійний або культурний акцент);

- використовувати нестандартні формати донатів і партнерств;

- розвивати онлайн та офлайн простори взаємодії з цивільними.

Такі інструменти, за словами експертів, допомагають створювати бренди довіри, стійкості й людяності, що зміцнюють суспільство під час війни.

Для НПП та здобувачів вищої освіти кафедри маркетингу участь у таких заходах, це можливість вивчати практичні кейси комунікацій у реальному часі, розширити уявлення про роль маркетингу у кризових умовах і побачити, як брендові технології працюють на національному рівні. Вебінар став важливим джерелом для оновлення змісту освітніх компонент ОПП «Комунікаційний маркетинг» та розвитку досліджень у сфері соціального і військового брендингу.

 

Кафедра маркетингу КНУТД щиро висловлює подяку Українській Асоціації Маркетингу та PR-агенції PRoector за організацію надзвичайно змістовного вебінару, який дав можливість здобувачам вищої освіти ознайомитися з сучасними практиками військових комунікацій і брендингу.

Окрему подяку висловлюємо Збройним Силам України  за мужність, професіоналізм і відкритість до діалогу, за те, що діляться своїм досвідом, формуючи нову культуру довіри, стійкості та єдності.

Саме завдяки таким зустрічам майбутні маркетологи розуміють, що маркетинг, це не лише про бізнес, а й про людей, про правду і про спільну силу, яка наближає перемогу.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

10.10.2025