ТВОРЧІ РОЗРОБКИ СТУДЕНТІВ
Сьогодні, найкращі колекції взуття, розроблені нашими студентами, беруть участь у численних спеціалізованих конкурсах молодих модельєрів взуття: «Печерські каштани» (м. Київ), «Модний колорит» (м. Мукачево), а також в далекому зарубіжжі. При цьому студенти отримують щорічно високу оцінку журі в різних номінаціях, що підтверджується дипломами та нагородами.
Нові творчі спеціалізації взуттєвої спеціальності передбачають освоєння цілого ряду дизайнерських дисциплін, основна задача яких допомогти розкриттю внутрішнього потенціалу студента, зорієнтувати його на постійний безперервний розвиток та вдосконалення таланту і професійної майстерності.

Початковий етап створення дизайнерського шедевра - розробка ескізів. Найбільш прогресивний підхід до реалізації цього етапу роботи — використання сучасних комп'ютерних графічних програм.
Ну а ідеї для дизайнерських творів часто знаходяться поруч.

Комп'ютерний ескіз взуття на основі трансформації аналогу. Автор О. Арнаутов
СТУДЕНТСЬКЕ КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО
Теоретичним вивченням спеціалізованих дисциплін студенти не обмежуються. Адже професіоналізм набувається шляхом кропіткої плідної праці: практики на виробничих дільницях, розробки та виготовлення власних дизайнерських колекцій взуття, аксесуарів та одягу.
Працюючи в студентських гуртках «Наукові розробки у проектуванні та виготовлені виробів індустрії моди» та «Маркетингове забезпечення формування асортименту виробів зі шкіри» та конструкторському бюро, студенти розробляють колекції взуття, які в подальшому беруть участь в різних конкурсах (в тому числі, і міжнародних) молодих модельєрів взуття та аксесуарів. Цілеспрямованих та натхненних митців не лякає кропітка праця з впровадження уявної ідеї у готове взуття, хоча цей процес включає довгий перелік операцій.
У 2017 році відкрито музей взуття Київського національного університету технології та дизайну.

Ректор КНУТД, д.т.н., професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Грищенко І.М., відкриває новий арт-об'єкт університету:
дизайн-студія (Shoe Design Studio) - музей взуття - мультимедійна аудиторія
Тепер в комплекс об'єктів, робота яких забезпечує сучасний рівень практико-орієнтованої підготовки майбутніх дизайнерів, конструкторів, технологів взуттєвої та шкіргалантерейної галузі, становлять:
- Навчальний центр Delcam CRISPIN, протягом 3-х років діє на основі тристоронньої угоди Британської компанії Delcam (Autodesk) та навчально-наукова лабораторія «Проектування і розробка взуття Delcam CRISPIN» (ауд. 2-0412)
- Лабораторія навчальної, виробничої практики і наукових досліджень, яка містить 100 одиниць технологічного обладнання, аналогічного встановленим на більшості підприємств України. Парк колодок лабораторії становить 315 одиниць і більше 260 полупар зразків взуття наданих партнерами університету (ТМ MIDA) і більше 180 полупар (Luciano Carvari). Повний спектр взуттєвих матеріалів і висококваліфікованих фахівців з великим досвідом у сфері Fashion індустрії (ауд. 2-0201)
- Унікальний за форматом Арт-об'єкт, об'єднує тріаду: музей взуття - шоу-рум, дизайн-студії взуття (Shoe Design Studio КНУТД) - мультимедійна аудиторія (ауд. 1-0115)

Серед експонатів музею робоче місце шевця з атрибутами 19-20 століть

Презентація дизайн-студії на унікальному за дизайнерським задумом міні-подіумі завершує показ моделей переможців міжнародних конкурсів молодих дизайнерів взуття
УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ У ДИЗАЙНЕРСЬКИХ КОНКУРСАХ
Кафедра КТВШ є співорганізатором Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські каштани» та Всеукраїнського новорічно-різдвяного конкурсу молодих модельєрів-дизайнерів одного образу та новорічно – різдвяного декору «Сузір’я «Каштан».
І місце Pro-art Вечные лучи солнца, Ян Степаненко, Наталія Борщевська

ІI місце Prêt-a-porter Титан. Кирьянова Ірина, Кирьянова Наталія

1 місце Аксесуари Stand Fast. Куц Марія

1 місце Prêt-a-porter Space Motion. Ганна Когут
ІII місце Prêt-a-porter New modern combination. Попова Вікторія, Гапонюк Наталя

Rose mallow Тукало Наталя, Рітшель Катерина
ІI місце Prêt-a-porter Evolution. Гончаренко Богдан

І місце Pro-art de lux Шеббі-шик. Поляк Софія

ІІІ місце Аксесуари З Україною в серці. Гайдук Аліна, Пилипенко Тетяна, Юля Дідик і Жорова Ірина
І місце Аксесуари Вінтаж Оксюта Людмила
Для амбіційних та обдарованих авторів взуттєві конкурси стають першою сходинкою на сходах до справжнього визнання.