КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Почесні доктори КНУТД

Віктор Іванович Ліщук – генеральний директор публічного акціонерного товариства «Чинбар», доктор технічних наук, професор. Випускник університету, заступник голови Наглядової ради Київського національного університету технологій та дизайну, Почесний доктор університету, академік Академії інженерних наук України, заслужений працівник промисловості України, професор кафедри технології шкіри та хутра, лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, відомий учений, державний та громадський діяч, який сприяє підготовці науковців у шкіряній галузі, розвитку матеріальної-технічної бази, зростанню престижу Університету. Улюбленець студентів Київського національного університету технологій та дизайну.

Микола Єгорович Скиба – ректор Хмельницького національного університету (2001—2021 рр.), професор, доктор технічних наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Випускник нашого університету, який упродовж своєї діяльності на різних посадах завжди співпрацював з КНУТД. Як член Наглядової ради КНУТД бере активну участь в обговоренні планів розвитку нашого університету, організовує активний обмін досвідом в широкому діапазоні проблем, що розв'язують університети.

Анатолій Тимофійович Авдієвський – Герой України, народний артист України, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, художній керівник Національного заслуженого академічного українського хору України ім. Г.Вєрьовки, видатний діяч культури, ім'я якого закарбувалося в Україні та за її межами, який зробив вагомий внесок в популяризацію української культури та мистецтва у світі.

Приділяв значну увагу залученню молоді до вітчизняної та світової культури, зокрема здобувачів освіти нашого університету. Особисто керував виступами хору імені Вєрьовки в КНУТД, надавав методичну допомогу в роботі Центру культури та мистецтва. Завжди з розумінням підтримував та співпрацював з університетом.

Професор Хендрик Досс – член ради директорів: Німецько-українського товариства економіки і науки. Німецької асоціації з питань виробництва вина, член Асоціації з питань підтримки конкуруючої економіки. Звання Почесний доктор Київського національного університету технологій та дизайну присвоєно за активну громадсько-політичну діяльність на підтримку освітнього, економічного та культурного співробітництва країн Європи, розвиток партнерських стосунків між Київським національним університетом технологій та дизайну та Університетом прикладних наук м. Майнц (Німеччина).

Вадим Дмитрович Крищенко – народний артист України, визнаний в усьому світі як видатний поет, що висвітлює у своїх творах глибокі філософські проблеми життя людей, пробуджує найкращі почуття та якості людини.
Має велику славу як поет-пісняр. Музику до його творів пишуть видатні композитори, а виконують найкращі співаки в різних країнах.

Є членом художньої ради університету і активно впливає на залучення молоді до кращих зразків національної культури. Його творчі вечори, як і вся творчість завжди викликають широкий відгук і сприяють вихованню в людях любові до рідної мови і України.

Доктор Херш Чадха

Херш Чадха – доктор OPM (Owner President Management – президентського приватного управління, Гарвардський університет), ARPS (Associate of the Royal Photographic Society – партнерське членство Королівського товариства фотографів, Велика Британія), видатний фотограф, невтомний мандрівник, досвідчений педагог, меценат. Мешкає у Дубаї, в Об’єднаних Арабських Еміратах, де володіє мережею бізнес-компаній, захоплюється колекціонуванням творів мистецтва.

Херш Чадха активно співпрацює з Київським національним університетом технологій та дизайну. У 2012 році створив фотостудію “Prof. Hersh Chadha Studio“ (прим. № 5-0106), у 2014 році – передав близько 30 унікальних фотовидань з власної унікальної бібліотеки університету. Провів майстер-класи та лекції у Києві, участь в яких взяли понад 100 студентів і викладачів. Останнім часом п’ять студентів пройшли стажування в Об’єднаних Арабських Еміратах, Непалі, Кенії, Мальдівській Республіці, на Сейшельських островах.

Леонід Тарасович Гавриш – академік Української технологічної академії, заслужений працівник промисловості України, президент Гільдії виробників одягу. Після закінчення в 1969 році механічного факультету КТІЛП (нині – КНУТД) присвятив життя роботі в промисловості та став одним із провідних і авторитетних керівників України. В студентські роки одружився з нашою випускницею Раїсою Павлівною. Молода сім'я поїхала працювати інженерами на Тираспільську швейну фабрику. Після служби в армії сім'я повернулася в Україну, де Леонід Тарасович очолив трикотажну фабрику «Динамо» у Вінниці, яка за 15 років його керівництва перетворилася на сучасне, високотехнологічне підприємство. У 1989 році Леоніда Гавриша було призначено генеральним директором Вінницького виробничого швейного об'єднання ім. Володарського, а в 2001 році він обійняв посаду голови наглядової ради ВАТ «Володарка». Продукція підприємства є популярною в усьому світі, зокрема у Німеччині, Франції, Англії, Австрії, США, арабських країнах. Магазини підприємства працюють у Києві, Одесі, Рівному, Хмельницькому, Сумах. Головний принцип «Володарки» – сучасний дизайн у поєднанні з високою якістю і доступною ціною.

Амарендра Бгушан Джіраж (Amarendra Bhushan Dhiraj) – генеральний директор і головний редактор журналу “CEOWORLD” – провідного ділового і технічного журналу, що видається для керівників та топменеджерів підприємств у всьому світі. Амарендра Бгушан Джіраж народився в січні 1980 року в Джамшедпурі, Індія. За освітою магістр ділового адміністрування MBA (Міжнародний бізнес, економіка і фінанси), навчався у Бердфорширському університеті (Велика Британія). Академічний член Афінського інституту освіти і досліджень (ATINER) у відділі дослідження менеджменту і відділі дослідження маркетингу. Професіонал у банківській справі, споживчому кредитуванні, ринках капіталу, телекомунікаціях, наданні допомоги клієнтам у придбанні автомобільної та промислової продукції, продажу активів, реструктуризації компаній та прийнятті корпоративних рішень. Має значний досвід роботи з міжнародними податковими системами, глобальною мобільністю, міжнародним фондом оплати праці, людськими ресурсами та у сфері надання послуг.

Ігор Теодорович Зварич – промисловець, економіст, професор, політичний діяч, кандидат економічних наук (2006 р.), доктор політичних наук (2010 р.), народний депутат України у 2006–2007 та 2011–2012 роках. Народився 1952 року. У 1975 році закінчив Львівський політехнічний інститут. Із 1989 р. – генеральний директор СП «Тикаферлюкс»‚ виробничого хутрового об’єднання «Тисмениця», через рік – голова правління ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця». Заступник голови Комітету з питань правової політики Верховної Ради України, голова підкомітету з питань Конституції, конституційності законодавчих актів та конституційного судочинства, голова підкомітету з питань координації програм технічної допомоги ЄС з питань європейської інтеграції. Член постійної делегації у парламентській асамблеї НАТО. Із 2013 року – заступник голови обласної державної адміністрації м. Івано-Франківськ.

Ігор Теодорович бере активну участь у науковому і навчально-виховному процесах у Київському національному університеті технологій та дизайну. У співавторстві з викладачами підготував концепцію розвитку хутрового комплексу України на 2015–2020 роки, монографію щодо стану вітчизняної хутрової промисловості, ілюстроване видання «Хутровий ринок України» тощо.

За його активного сприяння і підтримки на базі університету проведено два міжнародні форуми молодих дизайнерів у сфері хутра; студенти проходять виробничу практику на провідних хутрових підприємствах України та Німеччини; беруть участь у конкурсі дизайнерів Міжнародної хутрової федерації у Мілані.

Ігор Іванович Половніков заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, президент Української технологічної академії, академік Української технологічної академії інженерних наук, академік Академії інженерних наук України.

Напрями наукової діяльності І. І. Половнікова – дослідження та створення нових ефективних ресурсозберігаючих технологій виробництва спеціального та спортивного взуття різного функціонального призначення. Наукові розробки впроваджені у виробництво нових технологій виготовлення спеціальної шкіри з підвищеними термогідрофобними властивостями для верху взуття спецпризначення. Ігор Половніков є постійним генератором ідей, що народжуються на межі наукових напрямів.

Окрім науково-виробничої діяльності, теоретичні та практичні знання І.І. Половніков передає студентам КНУТД. Здійснюючи наукову роботу, розробляє та впроваджує у виробництво нові технології та конструктивні рішення різних видів взуття.

І. Половніков член редакційної колегії «Вісника Київського Національного університету технологій та дизайну» та журналу «Легка промисловість», член редакційної ради «Видавничий центр «Метр». Автор понад 185 наукових праць, зокрема восьми монографій «Проектування спортивного взуття», «Біомеханічні особливості проектування спортивного взуття», «Особливості проектування деталей низу спортивного взуття» тощо.

Михайло Валерійович Брунський –  заслужений артист України, композитор, професор кафедри сценічного мистецтва та культури КНУТД. Володар унікального голосу тенор-альтіно. Магістр музичного мистецтва за спеціальністю вокал. Володар «Кубка Президента України» у сфері музичного мистецтва. Автор і виконавець головної ролі першої в світі електро-рок-опери «Orpheus and Eurydice Forever». Унікальна українська електро-рок-опера «Орфей та Еврідіка назавжди», партнером у створенні якої є Київський національний університет технологій та дизайну, впевнено крокує кращими сценами світу. Здобувачі освіти і колеги захоплюються унікальним мистецьким талантом Михайла Валерійовича.

Норберт Герард Пікула – доктор хабілітований, професор, директор Інституту менеджменту і соціальних справ Університету Комісії національної освіти в Кракові (Польща), доктор наук теологічних у галузі дидактики катехези, доктор хабілітований  з  соціальних наук та педагогіки, магістр МВА в галузі управління лідерським потенціалом Johna C. Maxwella, Академія Леона Козьмінського у Варшаві, доктор Honoris Causa Державного педагогічного  університету  ім. Іона Крянга, м. Кишинів (Молдова), доктор Honoris Causa Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, м. Вінниця (Україна), доктор Honoris Causa Тираспольського державного університету, м. Кишинів (Молдова), Почесний доктор КНУТД (з 2023 р.). Має різноманітні нагороди міжнародних університетів та громадських організацій за активний розвиток науки, освіти, культури і духовності.

Від перших днів повномасштабної війни рф проти України, пан професор Норберт  Г. Пікула підтримує університетську спільноту та є надійним партнером і амбасадором Київського національного університету технологій та дизайну.

Рафал Ребілас – визнаний польський економіст, доктор філософії, проректор з міжнародних зв’язків у Вищій Школі Бізнесу (WSB University), доктор Honoris Causa Полтавської державної аграрної академії, професор Київського міжнародного університету.

Має значний досвід і зробив вагомий внесок у розвиток галузі економіки та фінансів, є знаним науковцем в академічному та фінансовому секторах.

Відіграє ключову роль у розвитку міжнародної співпраці між Київським національним університетом технологій та дизайну та Вищою Школою Бізнесу, зокрема в науковій та академічній сферах із 2017 року.

Георгій Гавтадзе – професор Державного університету імені Акакія Церетелі в Грузії, доктор економічних наук, керівник «Міждисциплінарного науково-дослідного кластера для аспірантів та магістрів». Відомий своїми значними досягненнями у галузі регіональної економіки, місцевого самоврядування, публічних фінансів, соціальної держави та моральної економіки.

Активно сприє організації національних та міжнародних конференцій, виступає координатором та учасником багатьох міжнародних проєктів, фінансованих міжнародними організаціями, урядовими та місцевими органами влади Грузії та різними університетами, що сприяло його професійному розвитку і науковій діяльності.

Нагороджений Національною академією педагогічних наук України за досягнення успіхів у поглибленні співпраці між закладами вищої освіти України та Грузії.