Віра Володимирівна БУРНАЗОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри
Освіта:
- 1987 р. Чернігівське музичне училище ім. Л. М. Ревуцького, клас фортепіано;
- 1995 р. Бердянський державний педагогічний інститут ім. П. Осипенко;
- 2010 р. НПУ ім. М. П. Драгоманова, захистила кандидатську дисертацію з теми «Методичні засади розвитку виконавської самостійності студентів музично-педагогічних факультетів у процесі інструментальної підготовки».
Кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри сценічного мистецтва і культури КНУТД з 01.07.2024 року. Трудовий шлях з 1995 року по 2024 рік пройшла у Бердянському державному педагогічному університеті від концертмейстера до доцента кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання, завідувачки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, заступника декана з навчально-методичної роботи, в. о. декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.
Головний редактор видання «Наукові записки. Серія «Психолого-педагогічні науки» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Експертка з акредитації освітніх програм у Національному агентстві із забезпечення якості освіти, експертка Міністерства освіти і науки України з проведення наукової та науково-технічної експертизи обʼєктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності за науковими напрямами (наказ МОН від 12.07.2024 № 982).
Успішно займається науково-дослідною роботою. Автор понад 120 наукових праць. Постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних наукових і науково-практичних конференціях, самітах тощо. Неодноразово виступала офіційним опонентом із захисту дисертаційних досліджень. Авторка одноосібної монографії «Виконавська самостійність музикантів-інструменталістів: зміст, структура і методика розвитку», навчального посібника «Історія світової художньої культури».
Нагороджена почесними грамотами Бердянського державного педагогічного університету (2005, 2008, 2009, 2010, 2011), грамотою міського голови м. Бердянськ (2010), почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2011), подякою МОН України (2015). За самовіддану працю та активну громадську діяльність спрямовану на відродження України нагороджена відзнакою «За відданість справі» (№ 1462 від 03 листопада 2015 р.). Грамотою МОН України (2018).
Напрями наукової діяльності: педагогіка мистецтва, музична педагогіка.
Викладає дисципліну: «Історія театру та кіно», «Менеджмент мистецької діяльності».
|
Лев Миколайович СОМОВ, народний артист України, професор кафедри
Освіта:
- 1983 р. Донецьке музичне училище, клас віолончелі;
- 1991р. Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого.
Народний артист України, відомий актор театру і кіно, засновник та художній керівник незалежного театрального проєкту «Театральна біржа». Чотири рази ставав лауреатом премії в галузі театрального мистецтва «Київська Пектораль» (1997, 2004, 2012, 2018), лауреат мистецької премії «Київ» у галузі театрального мистецтва імені Амвросія Бучми, володар премії Незалежних Критиків України «Йорік», лауреат багатьох театральних фестивалів. Із 1988 по 1995 роки працював у Київському національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки. У Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра працює з 1995 року. Пише під псевдонімом Лев Хохлов. Автор п’єс «Гіркий роман», «Довершений Чарлі», сценаріїв серіалів «Замкова щілина», «Прибулець». Здійснив пластичне рішення і створив хореографію у 15 виставах, з-поміж яких: «Рогоносець» Фернана Кроммелінка (1998), «Небезпечні стосунки» П’єра Шодерло де Лакло (2007). Відомі фільми та серіали: «Леся плюс Рома» (2005 – 2006), «СидОренки–СидорЕнки» (2019). Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
Назіп Віленович ХАМІТОВ, доктор філософських наук, професор кафедри
Освіта:
1985 – Закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.
Український філософ, письменник і психоаналітик, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор філософських наук, професор. Розробив нові методи у філософській антропології, психоаналізі, етиці, естетиці та психології. Президент Міжнародної Асоціації філософського мистецтва та почесний член Спілки незалежних болгарських письменників. Автор філософських, наукових і художніх книг, досліджує питання статі, психоаналізу, архетипів культури та екзистенціальної антропології.
Наукові здобудки :
Автор понад 250 наукових та науково-популярних робіт, з них більше 20 книг — індивідуальних, написаних у співавторстві, в тому числі чотири статті у журналах, включених у міжнародні наукометричні бази Scopus та Web of Science, які неодноразово перевидавалися в Україні і за кордоном.
Розвиваючи свій напрям і наукову школу, підготував 12 кандидатів та 2 доктори наук, наразі працює з докторантами, аспірантами та пошукувачами з України та з інших країн.
Наукова, науково-педагогічна й науково-громадська діяльність була відзначена низкою нагород та відзнак від університетів, наукових та інших установ в Україні та за кордоном. Зокрема, у 2014 р. отримав почесну відзнаку «Георгія Переможця ІІ ступеню» – «за вагомий внесок у справу відродження духовності та патріотичного виховання молоді незалежної України», у 2015 р. був нагороджений медаллю П. Орлика – «за наукові досягнення (гуманітарні науки)», у 2017 р. був повторно нагороджений цією медаллю. У 2021 р. був удостоєний Подяки Президії НАН України «за багатолітню творчу працю, вагомий особистий внесок у дослідження актуальних проблем філософської науки, активне сприяння формуванню новітнього філософського світогляду». У 2023 р. отримав відзнаку НАН України «За професійні здобутки», Подяку МОН України «за створення резонансного наукового напряму і розвиток наукової школи філософської антропології як метаантропології, що має міжнародне визнання, плідну науково-популярну діяльність, підготовку наукової зміни, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки».
Напрями наукової діяльності: філософська антропологія як метаантропологія.
Викладає дисципліну: філософія науки і методологія досліджень.
|
Олександр Миколайович ВАСИЛЕНКО, народний артист України, професор кафедри
Освіта:
У 1982 р. закінчив Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського.
Соліст-вокаліст, народний артист України, із 1987 року соліст філармонії, із 1993 р. — соліст Державного духового оркестру, із 1994 p. соліст-вокаліст Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Постійний гість Всеукраїнського фестивалю української пісні «Пісенний вернісаж», багаторазовий переможець фестивалю «Шлягер року» та радіофестивалю «Пісня року». Із 2003 по 2012 рр. Голова журі Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Зоряний Симеїз», член журі Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос України». У 1999 році на Міжнародному фестивалі «Світ музики» (Італія) був удостоєний титулу «Володар голосу унікальної краси». У 2000 році, на цьому ж фестивалі, здобув Гран-прі та підтвердив титул «Володар голосу унікальної краси». Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії «Осіннє золото» імені Дмитра Луценка (2002). Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2014). У репертуарі співака — твори композиторів-класиків, сучасна вокальна музика та шлягери минулих років, пісні народів світу мовами оригіналу; виступає з симфонічними, народними, духовими оркестрами та естрадними колективами. Чимало гастролює: Болгарія, Словаччина, Чехія, Польща, Югославія, Ізраїль, Іспанія, Італія, Франція, Північна Корея, США.
Дискографія: «Мені не забути тебе» (2001), «У стилі ретро» (2002, К–228918 АГ), «Любімо її…» (2004, разом з Л. Федоруком), «У стилі ретро-2» (2004), «У стилі ретро-3» (2005), «Дивлюсь я на небо» (2006), «На счастье» (2006), «Квітка нічного саду» (2011), «Мені з тобою добре» (2011), «Іще не осінь» (2011), «Іще одна весна» (2011), «Трускавецька Фієста» (2016).
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліни: «Естрадний вокал», «Сольний спів». |
Микола Миколайович МІХЕЄВ, народний артист України, доцент кафедри
Освіта:
- 1983 р. – Київське державне хореографічне училище.
- 1998 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого.
Народний артист України, ім’я М. Міхеєва внесено до Енциклопедії Сучасної України, артист балету, балетмейстер-репетитор з класу балету Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка м. Київ, лауреат VII Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря, отримав диплом театральної премії «Київська пектораль». У творчому доробку всі головні партії в балетах Національного театру опери і балету: Принца Зігфріда, Ротбарта, Принца-Лускунчика, Мишачого короля, Сірого вовка, Кота в чоботях («Лебедине озеро», «Лускунчик», «Спляча красуня» П. Чайковського), Хозе, Ескамільо («Кармен-сюїта» Ж. Бізе – Р. Щедріна), Еспадо («Дон Кіхот» Л. Мінкуса), Ален («Марна пересторога» Л. Герольда), Івана Царевича («Жар-птиця» І. Стравінського), Графа Вишеньки («Чіпполіно» К. Хачатуряна) та інші. У складі творчого колективу гастролював в Німеччині, Швейцарії, Італії, Іспанії, США, Португалії, країнах Латинської Америки, Мексиці, Японії, інших країнах, давав численні майстер-класи у балетних школах Японії.
Напрям наукової діяльності: мистецтвознавство.
Викладає дисципліну: «Класичний танець».
|
Лідія Петрівна МАКАРЕНКО, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри
Освіта:
2005 р. – закінчила Одеську національну музичну академію імені А. В. Нежданової, (спеціальність «композиція»), клас викладача Ю. О. Гомельської, отримала кваліфікацію «бакалавра мистецтв, викладача».
2009 р. – завершила навчання в магістратурі Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника за спеціальністю «Музична педагогіка і виховання», отримала кваліфікацію вчителя музики, викладача теоретичних дисциплін.
2012 р. – у спеціалізованій Вченій Раді Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України захистила кандидатську дисертацію на тему: «Трансформація фольклору в оркестровій творчості Л. М. Колодуба» за спеціальністю 17.00.03 — «Музичне мистецтво»
Музикознавець, композитор, науковець, педагог, громадський діяч, кандидат мистецтвознавства.
Авторка близько 40 наукових праць, серед яких навчальний посібник для вищих навчальних закладів «Фольклорні засади оркестрової творчості Лева Колодуба». У 2024 році вийшла збірка авторських вокальних творів для голосу та фортепіано на слова Л. Костенко, О. Олеся, І. Франка та ін.
Із жовтня 2019 р. і по сьогодні експертка з акредитації освітніх програм Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. Член експертної ради «Аудіальне мистецтво» в Українському культурному фонді. У 2016 році брала участь у записі проєкту «#Слухати» на каналі UA: Перший, де виконувала власну композицію для фортепіано «Весну зустрічати». Починаючи із 2018 р. була експертом у низці телевізійних проєктів, зокрема: «Ніч в музеї» та «PRO et CONTRA» на каналі UA/TV; «Секретний фронт» на телеканалі «ICTV» та ін. Експертка курсу «Мистецтво» (8 клас) у проєкті «Всеукраїнська школа онлайн» (Український інститут розвитку освіти та «Освіторія»). Координатор освітянського відділу Всеукраїнської профспілкової організації «Трудова солідарність».
Відзнаки та подяки: Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ-го ступеня (УПЦ-КП) за внесок у розвиток українського православ’я (2019); Подяка за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва, виcоку професійну майстерність від т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Р. Карандєєва (2023 р.).
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство.
Викладає дисципліну: «Сольний спів».
|
Владислав Георгійович БЕРКОВСЬКИЙ, кандидат історичних наук, doktor nauk humanistycznych, доцент кафедри
Освіта:
Закінчив Національний університет «Острозька Академія», спеціальність – історія (2000), Національну академію державного управління при Президентові України, спеціальність – управління суспільним розвитком (2012), Національну академію керівних кадрів культури та мистецтв, спеціальність – менеджмент соціокультурної діяльності (2023). У 2006 році захистив дисертацію doktora nauk humanistycznych w zakresie historii nowożytnej при Instytucie Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skodowskiej w Lublinie (Poland), в 2010 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Історія України» та здобув науковий ступінь кандидата історичних наук.
З 2001 по 2005 р. аспірант Instytut Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skodowskiej w Lublinie (Poland). З 2005 по 2006 р. стипендіат the Lane Kirkland Scholarship Program. Із вересня 2006 по грудень 2009 р. працював завідувачем сектору виставкової роботи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. З 2010 по вересень 2015 р. – директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки. З вересня 2015 по червень 2021 р. – директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного. З червня 2021 по червень 2024 р. – виконавчий директор Українського культурного фонду. З вересня 2024 р. – доцент кафедри сценічної майстерності та культури КНУТД.
Підвищення кваліфікації: Вища школа кадровика, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (2020), Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києві Державної служби України з надзвичайних ситуацій (2020), Bezoekersprogramma voor culturele beleidsmakers uit Oekraïne, DutchCulture (Amsterdam, Netherlands, 2023), International Federation of Arts Councils and Culture Agencies (Tartu, Estonia, 2024).
Автор 3 монографій, 9 археографічних збірників, 3 фотолітописів, 185 наукових статей.
Напрями наукової діяльності: економічна історія XV–XVII ст., державна політика в сфері охорони культурної спадщини, артменеджмент.
Викладає дисципліни: «Музейна справа та колекціонування», «Філософія успіху», «Персональний брендинг та дизайн власного життя», «Генезис культури», «Візуальна культура та організація екскурсійної діяльності», «Культурна дипломатія».
|
В’ячеслав Валерійович ДОВЖЕНКО, заслужений артист України, доцент кафедри
Освіта
- 1995 р. – Дніпропетровське державне театральне училище, акторське відділення.
- 2009 р. – КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення, режисерське відділення.
Заслужений артист України, відомий український актор театру і кіно. Лауреат премій «Золота Дзиґа» і «Кіноколо» за кращу чоловічу роль у фільмі «Кіборги». Отримав нагороду на Хмельницькому кінофестивалі за найкращу акторську роботу у фільмі «Інший Франко» (2021) Фільми і серіали: «Дільничний з ДВРЗ», «Кіборги», «Подорожник», «Ми більше ніж я (Жонатики)», «Місто закоханих», «З вовками жити», «Свінгери 1 та Свінгери 2», «Рідна кров», «Любов під мікроскопом», «За три дні до кохання», «Дружина за обміном», «Інша я», «Вір мені», «Бійся бажань своїх», «Будинок слово», «Обмін» тощо. Актор Київського академічного драматичного театру на Подолі.
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
Федір Миколайович ПРОДАНЮК, кандидат історичних наук, доцент
Освіта:
У 1988 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1997 році захистив кандидатську дисертацію з теми: «Внутрішня політика Української Держави (29 квітня — 14 грудня 1918 р.)».
Працює в Університеті з 1988 року, із 2006 по 2012 рр. – в. о. завкафедри українознавства.
Напрями наукової діяльності: Українська революція, Українська Держава Гетьмана П. Скоропадського.
Викладає дисципліни: «Українська та зарубіжна культура», «Історія етнографічних регіонів України», «Українська державність: історія та сучасність», «Теорія культури» (змістовий модуль ІІ).
|
Людмила Миколаївна АРДЕЛЬЯН, заслужена артистка України, доцент кафедри
Освіта:
- 1985 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, спеціальність: «Актриса драматичного театру і кіно», майстерня народної артистки України В. І. Зимньої.
Заслужена артистка України, відома українська акторка театру і кіно, актриса і режисер дубляжу, телеведуча. З’являлася на телеекранах у таких фільмах та серіалах: «Реальна містика», «Лікар Ковальчук», «Слуга народу», «Специ», «Женити не можна помилувати» та ін. Понад 20 років займається українським дубляжем. Її голосом на великих екранах розмовляють найвідоміші голлівудські зірки та героїні серіалів «Роксолана. Величне століття», «Беверлі Гіллз», «Секретні матеріали», «Всі жінки відьми». Як режисер дубляжу працює над проєктом для стрімінгового сервісу Netflix. Лауреатка премії «Телетріумф» за дублювання серіалу «Клан Сопрано».
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліни: «Сценічна мова», «Мистецтво озвучування».
|
Руслана Володимирівна МНОЖИНСЬКА, кандидат філософських наук, доцент
Освіта:
У 1992 році закінчила Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. У 2006 році захистила кандидатську дисертацію з теми: «Релігійно-філософські погляди С. Оріховського в контексті віросповідного розмаїття в Україні (І пол. XVI ст.)».
У КНУТД працює з 2006 року. Директор музею історії розвитку КНУТД.
Напрями наукової діяльності: історія філософії, релігієзнавство, етика та естетика.
Викладає дисципліни: «Українська та зарубіжна культура», «Філософія, політологія, соціологія», «Релігієзнавство», «Етика та естетика».
|
Дарина Сергіївна ЧЕРНЯК, кандидат соціологічних наук, доцент
Освіта:
Закінчила Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, факультет соціології та психології (2002) р. У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Теорія та історія соціології» та здобула науковий ступінь кандидата соціологічних наук. Із 01.07.2011 присвоєне вчене звання доцент кафедри політології і соціології.
Із 2005 по 2009 р. працювала в Київському економічному інституті менеджменту. Із вересня 2007 р. по червень 2009 р. працювала за сумісництвом в КНУТД на посаді доцента кафедри політології та соціології. Із вересня 2009 р. по серпень 2012 р. – доцент кафедри політології і соціології КНУТД. Із серпня 2012 – 2021 – доцент кафедри філософії, політології та українознавства, з 2021 – вересень 2024 доцент кафедри філософії та культурології. Підвищення кваліфікації: Куявський університет (м. Влоцлавек, Республіка Польща, 2019). Куявський університет (м. Влоцлавек, Республіка Польща, 2020 р.). Балтійська міжнародна академія (м. Рига, Латвійська Республіка, 2023), Міжнародна Академія Прикладних Наук в Ломжі (Польща, 2023).
Відповідальна за наукову роботу та науково-дослідну роботу студентів кафедри, організаційно-виховну роботу кафедри, висвітлення результатів діяльності кафедри на інформаційних стендах, вебсторінці кафедри та соціальних мережах. З червня 2024 року виконує обов’язки заступника директора ННІККІ з виховної та організаційної роботи.
Напрями наукової діяльності: стан та проблеми системи вищої освіти України, персональний брендинг викладача.
Викладає дисципліни: «Філософія, політологія, соціологія», «Філософія успіху», «Персональний брендинг та дизайн власного життя», «Теорія культури», «Людина в полікультурному середовищі», «Загальна соціологічна теорія».
|
Валерій Леонтійович ШАЛИГА, заслужений артист України, доцент кафедри
Освіта:
- 1985 р. - Театральна студія при Київському академічному театрі ім. І.Франка (акторський курс В. П. Дашенка, О. Шаварського)
- 1999 р. Київський театральний інститут ім. І. Карпенка-Карого (режисер драми – курс С. В. Данченка, Р. Г. Коломійця)
Заслужений артист України, кінорежисер, продюсер, актор, член спілки кінематографістів України, член експертної комісії при Держкіно, Лауреат премії імені Миколи Зарудного. З 1985 року працював в у різних театрах України. 1993 р. Дебютний фільм на кіностудії О. П. Довженка «Три плачі над Степаном» (майстерня – А. Й. Войтецького). З 1999 року режисер-постановник. За виставу “Дім, в якому переночував бог” на фестивалі «Тернопільські театральні вечори – 2003» отримав приз “За кращу режисуру”.
З 2005 року повністю перейшов у кінематограф. Як актор знімався в багатьох теле- і кінофільмах. Як кінорежисер співпрацював з різними кіностудіями України Фільми «Та поїду», «Відпустка дикуном» брали участь у національних і міжнародних кінофестивалях. Остання кіноробота – повнометражний художній фільм «Діло безп’ятого» брав участь в ХV Одеському міжнародному кінофестивалі 2024 року. Як актор грає у Київському театрі «Актор».
Викладає дисципліни: «Акторська майстерність».
|
Сергій Вікторович МАТЯШ, кандидат філософських наук, доцент кафедри
Освіта:
- 1977 р. – Національний університет Т. Г. Шевченка, спеціальність «Політологія, соціологія», кваліфікація «викладач».
- 1980 р. – аспірантура Інститут філософії академії наук України, відділення соціології.
Продюсер, письменник, керівник та організатор багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивальних проєктів, телевізійних шоу. Засновник загальнонаціональної програми «Miss Ukraine». Голова та член журі численних міжнародних та національних конкурсів. Лауреат Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна».
Напрями наукової діяльності: автор понад 40 наукових публікацій, зокрема 2 одноосібних монографій, за темами соціологія культури, соціологія міста, соціологія масової інформації, продюсерський менеджмент.
Викладає дисципліни: «Продюсування», «Філософія творчості», «Менеджмент у соціокультурній сфері».
|
Катерина Олександрівна ДАННИК, кандидат культурології, доцент кафедри
Освіта:
Закінчила у 2015 році Київський національний університет культури і мистецтв, отримала рівень магістра туризмознавства. У 2019 році закінчивши аспірантуру того ж університету успішно захистила дисертацію з теми «Етнокультурні аспекти діяльності вірменської меншини в незалежній Україні (на матеріалах національно-культурних товариств)» та здобула науковий ступінь кандидата культурології за напрямом 26.00.01.
Напрями наукової діяльності: етнічна культура, сучасне мистецтво, історія культури та мистецтв, конфесійні та етнокультурні особливості народів України, художня культура, живопис.
Викладає дисципліни: «Прикладна культурологія», «Українська та зарубіжна культура», «Культурні дослідження символів», «Діджитал культура».
|
Назар Володимирович МАЙБОРОДА, доцент кафедри
Освіта:
- 1985 – Драматична студія при Київському академічному драматичному театрі ім. Івана Франка;
- 1992 – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, театральне відділення, актор драматичного театру і кіно.
Актор театру і кіно, каскадер, постановник трюків. Очолює ГО «Ліга каскадерів». Як художній керівник курсу каскадерів випустив 4 курси бакалаврів. Знявся у понад 100 фільмах та серіалах як актор-каскадер, дублер-каскадер та постановник трюкових сцен. Наразі є актором-каскадером театру «Пригод та фантастики». З успіхом гастролює з шоу-програмами в Україні та за кордоном. Веде активну концертно-театральну діяльність. Фільми: «Сильна жінка» (2020), «Помилки молодості» (2020), «Звонар-2» (2020), «Життя прекрасне» (2020), «У полоні минулого» (2020), «Діамантова корона» (2020), «Чужі гріхи» (2021), «Врятувати Віру» (2021), «Провінціал» (2021), «Незважаючи ні на що» (2021), «Грім серед ясного неба» (2021), «Без тебе» (2021) та ін.
Є автором наукових праць та одноосібної монографії «Каскадерське мистецтво».
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліни: «Сценічний бій», «Фехтування», «Трюкова підготовка».
|
Віталій Анатолійович КІНО, старший викладач кафедри
Освіта:
- 1988 р. – Дніпропетровське державне театральне училище, актор;
- 1999 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, режисер театру;2002 р. – Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого, творча асистентура-стажування, викладач вищих навчальних закладів мистецтва;
- 2019 р. – Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтва, менеджер соціокультурної діяльності.
Театральний режисер, актор, драматург, засновник та директор Київського Центру мистецтв «Новий український театр». Має велику режисерську практику (постановки близько 60 вистав у театрах України) і багаторічну педагогічну практику (підготував близько 200 акторів та режисерів). Грає у виставах Театру на Михайлівській та Театру «Сонечко».
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
Валерія Петрівна ДЕМЧЕНКО, старший викладач кафедри
Освіта:
- 2006 – КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, спеціальність: «Режисер театру».
Режисер-постановник, головний режисер державних проєктів у колаборації з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством закордонних справ України: благодійний мистецький проєкт «Азовсталь. Голоси!», «Армія дронів», «Характерник», «Борщ. Марафон під патронатом UNESCO», «Запроси мене з війни», «Українські АмаZонки», автор сценічного і пластичного рішення багатьох вистав. Художній керівник народного художнього колективу Театр «Студія 5.1» м. Київ (із 2003 року), головний режисер Театральна агенція «ЦУКОР» (із 2019 року). Незалежний театральний проєкт «Театральна біржа» (із 2018 року).
Напрями наукової діяльності: професійна педагогіка, мистецтвознавство.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
Алла Махмудовна БІНЄЄВА, старший викладач кафедри
Освіта:
- 2006 – КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, акторське відділення.
Професійна актриса театру та кіно. Більше 10 років викладання сценічної мови в університетах, робота з телерадіоведучими, співпрацювала з такими каналами як 1+1, ICTV, 5. Засновниця власних курсів "Розмовляй UA".
Викладає дисципліну: «Сценічна мова».
|
Артем Володимирович АТАМАНЮК, старший викладач кафедри
Освіта:
- 2016 – Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Творча асистентура-стажування.
- 2014 – Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Актор драматичного театру і кіно. Майстерня народного артиста Б. Бенюка.
Яскравий драматичний актор, театральний педагог, працює в Київському національному академічному Молодому театрі. Створив яскраві сценічні образи у театральних виставах: «Шепіт вбивці» – сержант Хоггард (Агата Крісті); «Попіл» – Ісаак (Іцхокас Мерас); «Метод Гронхольма» – Карлос (Жорді Гальсеран), «Сватання на Гончарівці» Тиміш (Григорій Квітка-Основ'яненко); «Ін’єкція безсмертя» Гаук-Шендорф (Карел Чапек). Антрепризні роботи: «Щасливий горбун» – Дурноназіо (Піпіно де Філіппо); «Жінка на мільйон» – Августіно (Едуардо де Філіппо). Як театральний педагог співпрацює з «Gamayun theatre» Лондон.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
Діана Валеріївна КАРПЕНКО, старший викладач кафедри
Освіта:
- 2013 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Хореографія», балетмейстер-педагог ансамблю народного танцю.
- 2015 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Хореографія», теоретик хореографічного мистецтва, викладач.
У 2021 р. нагороджена медаллю «ТРУДОВА СЛАВА» ІІ ступеня Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології «Золота фортуна».
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.
Викладає дисципліну: «Народний танець», «Сценічний рух».
|
Лідія Володимирівна КОШКИДЬКО, викладач кафедри
Освіта:
Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, факультет театрального мистецтва.
Актриса I категорії, досвід педагогічної роботи більше 8 років. Зіграла багато різнопланових ролей в кіно і театрі. На театральній сцені створювала характерні та яскраві образи: Троянда - «Маленький принц», Анетт - «Вітаю з буденним днем», Керуюча дитячого будинку - «Моя дружина брехуха», Еврідіка - «Антігона». Брала участь в телевізійних серіалах: «Слід», «Речдок», «Сліпа», «Агенти справедливості», «Реальна Містика», «Школа», «Черговий лікар», «Мольфар».
Викладає дисципліни: «Сценічна мова».
|
Лариса Назарівна МАЗУР, викладач кафедри
Освіта:
- 2013 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Театральне мистецтво», режисер-постановник оригінально-трюкового жанру, актор, каскадер.
- 2014 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Театральне мистецтво», режисер масових театральних видовищ та шоу-програм.
З 2010 по 2014 рік працювала головною ведучою та режисеркою у парку «Київська Русь», де брала участь у створенні фестивалю каскадерів. У 2015 році стала співвласницею компанії «Мазур-Івент» і виконувала роль головної режисерки шоу-програм, створюючи масштабні заходи та події. З 2016 по 2018 рік працювала акторкою в театрі «КХАТ», а також виконувала ролі у декількох українських серіалах як акторка-каскадерка. Наразі є ведучою київських фестивалів і бере активну участь у створенні шоу-програм для масштабних міжнародних заходів. Зокрема, брала участь в організації таких фестивалів, як «Відеожара», «Білі ночі» та фестиваль «Вулична їжа». Також, у 2020 році здобула освіту психолога на базі університету Григорія Сковороди у Переяславі та створила серію тренінгів з психології для акторів, які активно проводить.
Викладає дисципліну: «Сценічний бій», «Фехтування», «Трюкова підготовка».
|
Даніїл Віталійович КІНО, викладач кафедри
Освіта:
2021 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва, бакалавр «Сценічне мистецтво», актор театру і кіно.
2023 р. – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва, магістр «Сценічне мистецтво», режисер.
Актор театру і кіно, режисер. Має велику акторську практику. Грає у виставах Театру на Михайлівській, Театру на Троєщині, Театру для всієї родини «Сонечко» (близько 30 ролей). Знімався у багатьох кінофільмах та телевізійних серіалах («Ніхто не ідеальний» роль Денис, «Конотопська відьма» (роль Рижий) «ОПГ», роль Доренко, «Буча», роль Власов, «Жіночий лікар», роль Ігор, «Майже вся правда», роль Денис, «Таємний щоденник Симона Петлюри», роль студента та інших.
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність», «Сценічна мова».
|
Марія Олегівна СОРОКА, викладач кафедри
Освіта:
- 2015 р. – КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, театральне відділення, майстерня Ю. Мажуги.
Актриса театру і кіно. Грає у виставах Академічного Театру на Печерську: «Наталка Полтавка.doc», «Піноккіо, або Історія про те, як стати людиною», «Мій Гамлет. Висоцький», «Альоша», «Святої ночі», «Наше Різдво» та у багатьох виставах «Майстерні Олени Лазовіч». Фільми: «Коли падають дерева», реж. Марися Нікітюк (2017); «Нюхач», реж. А. Литвиненко (2018), «Мої думки тихі», реж. А. Лукіч (2019), «Кріпосна» реж. Фелікс Герчиков (2020), «ТАТА», реж. Анна Маліжевська (2021).
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство, культурологія, професійна педагогіка.
Викладає дисципліну: «Акторська майстерність».
|
До освітнього процесу кафедра за угодами додатково залучає професійних спікерів, роботодавців, педагогів-практиків |
Вадим КРИЩЕНКО, професор університету, почесний професор кафедри
Освіта:
- Навчально-науковий інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Український поет-пісняр. Автор більш як 50 поетичних збірок та близько 1000 пісень, заслужений діяч мистецтв України (1995), народний артист України (2007), заслужений працівник культури (1985), член Національної спілки письменників України (1972), лауреат багатьох літературно-мистецьких премій. Кавалер багатьох державних нагород. Найвідоміші пісні на слова Вадима Крищенка: «Наливаймо, браття…» (муз. В. Лісовола) – квартет «Явір»; «Родина» (муз. О. Злотника) – Н. Яремчук; «А я боюся» (муз. В. Шабашевича) – А. Кудлай; «Гей ви, козаченьки» (муз. Г. Татарченка) – Н. Яремчук, Д. Гнатюк; «Душі не все одно» (муз. О. Пляченка) – І. Бобул; «Забудеш» (муз. О. Гавриша) – Н. Яремчук; «Квітка папороті (муз. Ю. Ісарова) – Н. Яремчук; «Лебеді кохання» (муз. Я. Борути) – дует «Лебеді кохання», «Матіоли» (муз. М. Мозгового) – О. Мозгова, «Подих рідної землі» (муз. О. Злотника) – В. Білоножко; «Поклич мене» (муз. О. Пляченка) – Л. Сандулеса; «Ти скажи, промов /Котики вербові/» (муз. О. Злотника) – ВІА «Здравствуй песня», тріо Маренич.
|
Володимир Данилович ГРИШКО
Освіта:
1982 р. - Київське музичне училище ім. Р. М. Гліера
1989 р. - Національна музична академія ім. П.І.Чайковського
Народний артист України, професор, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст. повний кавалер ордену «За заслуги», соліст Metropolitan Opera (Нью-Йорк), соліст Маріїнського театру з 1996 по 2006 рік (Санкт-Петербург). Серед випускників В. Гришка - Андрій Кимач. У 2018 заснував приватний навчальний заклад «Академія мистецтв Володимира Гришка».
За свою музичну кар’єру Володимир Гришко записав понад 30 альбомів, виданих по всьому світу. У цих альбомах зібрані дуети з Лучано Паваротті, Монсеррат Кабальє, Алессандро Сафіна, Демісом Руссосом, Ріккі е Повері, Боні М, Амічі Форевер, Андреа Бочеллі, Тамарою Гвердцителі.
Напрями наукової діяльності: Мистецтвознавство.
|
Михайло Валерійович БРУНСЬКИЙ, Почесний доктор університету, професор кафедри
Освіта:
- 2005р. - Рівненське музичне училище при Рівненському державному гуманітарному університеті.
- 2008р. - Київський Національний Університет Культури і Мистецтв.
Заслужений артист України, композитор. Володар унікального голосу тенор-альтіно. Автор першої в Світі електро-рок-опери «Orpheus and Eurydice Forever». Володар «Кубку Президента України» у сфері мистецтва. Співпрацює з відомими поетами Вадимом Крищенком, Володимиром Матвієнком, композитором Олександром Злотником та іншими митцями. Магістр музичного мистецтва за спеціальністю вокал.
Напрями наукової діяльності: мистецтвознавство.
Викладає дисципліни: постановка голосу, естрадний вокал, сольний спів.
|