Освітній процес в Фаховому коледжі мистецтв та дизайну КНУТД здійснюється відповідно до Закону України «Про вищу освіту», згідно з нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Положенням про організацію освітнього процесу в Коледжі мистецтв та дизайну КНУТД та регламентується відповідними документами Київського національного університету технологій та дизайну та Коледжу мистецтв та дизайну КНУТД.
Контроль за всебічним здійсненням та забезпеченням освітнього процесу здійснюється адміністрацією та Педагогічною радою Коледжу мистецтв та дизайну КНУТД. Це дає змогу своєчасно вирішувати питання щодо якісної організації освітньої діяльності та підготовки конкурентоспроможних на ринку праці випускників.
Безпосередня організація, методичне забезпечення і проведення навчального процесу здійснюється у циклових комісіях, які об’єднують викладачів з дисциплін певних циклів підготовки. Основні організаційні питання, планування та результати роботи викладачів і студентів вирішуються та обговорюються на засіданнях циклових комісій; зокрема, на них розглядається та затверджується (або пропонується до затвердження) все методичне забезпечення освітнього процесу.
Загальне планування, управління та контроль за наявністю та змістом методичного забезпечення освітнього процесу в коледжі покладено на методичний кабінет, який знаходиться у підпорядкуванні заступника директора з навчальної роботи.
Методична робота в коледжі пов’язана з реалізацією нових державних стандартів освіти та принципами ступеневої безперервної освіти. Методична робота викладачів базується на концепції розвитку творчих здібностей студентів коледжу та компетентністному підході до формування особисто-значущих та професійних якостей випускників.
Основними напрямками методичної роботи циклової комісії економічної підготовки дисциплін в коледжі є:
- розробка комплексної системи навчання як цілеспрямованого процесу передачі та творчого засвоєння знань (інноваційні форми, методи та засоби навчання);
- моделювання професійної діяльності в освітньому процесі з урахуванням випереджального рівня сформованості професійно-значущих якостей студентів;
- розробка та впровадження в освітній процес комплексної системи внутрішнього контролю щодо формування професійно значущих якостей студентів;
- подальше удосконалення методичного забезпечення дисциплін, курсового та дипломного проектування.
Значна увага приділяється як індивідуальній, так і колективній формам методичної роботи, таким як: щомісячне проведення Методичної ради, інструктивно-методичні наради, проведення теоретичних та практичних семінарів школи педагогічної майстерності, певна робота у циклових комісіях. Особлива увага приділяється також підготовці інтерактивних комплексів навчально-методичного забезпечення дисциплін з використанням сучасних комп’ютерних технологій.
У Коледжі мистецтв та дизайну КНУТД створені навчально-методичні комплекси спеціальностей та навчально-методичні комплекси кожної дисципліни.
Удосконаленню форм самостійної роботи студентів (СРС) в коледжі сприяє постійне оновлення методичного забезпечення та матеріальної бази. Викладачами циклових комісій здійснюється підготовка електронних версій лекційного матеріалу, інструкцій до практичних завдань, методичних рекомендацій щодо використання спеціальних програм у виконанні комплексу робіт з підготовки фахівця з обслуговування населення. Студенти мають змогу самостійно опрацьовувати навчальний, довідковий та інший пізнавальний матеріал в читальному залі, оснащеному комп’ютерами.