КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО, РЕСТАВРАЦІЯ. Декоративний дизайн

Обрати професію Сторінки освітніх програм

ФАКУЛЬТЕТ ІНДУСТРІЇ МОДИ

Спеціальність: 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Освітня програма «Декоративний дизайн»

Освітній ступень «бакалавр»

 

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДИЗАЙНУ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

 

Адреса:

01011 м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 1, кiмн. 1-0394, корпус 2, кімн. 2-0303

Телефони для довідок: +38044-256-29-38, +38044-256-21-35

e-mail:

Вступ на навчання для отримання освітнього ступеня «бакалавр» проводиться згідно «Правил прийому до Київського Національного Університету технологій та дизайну». 

Навчання здійснюється за кошти фізичних чи юридичних осіб. Форма навчання: денна та заочна.

Телефони та контакти приймальної комісії  

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, 2 поверх.

Телефон для довiдок: +38044-256-29-75

e-mail: 

 

Рівні освіти, на які проводиться набір вступників:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.

 

Народне декоративно-прикладне мистецтво є невід'ємною частиною духовного багатства кожної країни. Краса і образність творів народного мистецтва завжди знаходила найвиразнішу форму в художньому відношенні, в технологічній формі цілісного продукту предметно-просторового та візуального середовища,  яка найбільш повно доносила ідею твору. Твори декоративно-прикладного мистецтва набувають широкого визнання у нашій країні та за кордоном. Згідно з Конвенцією ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини традиційні ремесла визнані як  частина культурної   спадщини і тому потребують створення умов для їх збереження,  захисту,  популяризації,  передачі,  а також відродження, проєктування декоративних текстильних матеріалів та виробів, аксесуарів та оздоблень

Зазначена освітня програма цікава для тих, хто любить працювати з текстилем, має  творчі здібності, уміння співставляти й аналізувати, комбінувати, знаходити зв'язки й залежності, закономірності, цікавиться історією мистецтв,  технологією, професійними  техніками текстильних матеріалів та виробів декоративного дизайну, створювати декоративні текстильні матеріали та вироби, аксесуари та оздоблення.

Здобувачі освіти матимуть можливість опанувати основні технології текстильної індустрії (прядіння, ткацтво, в’язання, отримання нетканих матеріалів та композиційних структур), а також основні технології їх опорядження та оздоблення, зокрема технологію  вишивки та малювання, фарбування та друку, включаючи шовкографію та цифровий друк. Власна дослідницька діяльність у рамках виконання практичних та лабораторних робіт допоможуть зрозуміти контексти, в яких можна застосовувати текстиль. Сам процес виготовлення – вивчення матеріалів, методів, кольору, зображення і відчуття дотику – буде стимулювати інновації, що перевершать очікування.

Програма передбачає набуття практичних, професійних та підприємницьких навичок, які дозволять працювати у команді або навіть відкрити власне підприємство, студію, ательє, мистецький заклад освіти у сфері декоративного дизайну текстильних матеріалів та виробів. Здобувачі освіти матимуть можливість вивчити декоративний текстиль і отримати широкий спектр компентентностей у сфері декоративного дизайну,  дизайн-проєктування декоративних текстильних матеріалів та виробів, аксесуарів й оздоблень та здатності з урахуванням історичного досвіду образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва до відродження й популяризації культурної спадщини українського народу шляхом стилізації, інтерпретації та трансформації у сучасних виробах.

 

За результатами навчання студенти здобувають такі знання та професійні навички:

 

Після успішного завершення навчання випускники отримують диплом про базову вищу освіту у галузі знань 02 - Культура і мистецтво за спеціальністю 023 -  Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, освітня програма «Декоративний дизайн» із присвоєнням освітньої кваліфікації:

Термін навчання - 4 роки, форма навчання - денна або заочна.

Місцем професійної діяльності технолога-дизайнера є:

 

Студенти кафедри технології та дизайну текстильних матеріалів під час здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти мають можливість одержати  військову освіту та отримати відповідний диплом державного зразка. 

На військову підготовку (на базі Київського національного університету технологій та дизайнуякий проводить військову підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу спільно з Національним університетом оборони України з подальшим присвоєнням офіцерського звання) можуть бути прийняті студенти всіх форм навчання. Пройти військову підготовку, за бажанням, можуть як юнаки, так і дівчата

 

Усім студентам факультету індустрії моди, які проживають в містах та населених пунктах за межами Києва та Київської області, забезпечене проживання у гуртожитку, розташованому неподалік навчальних корпусів університету.

 

ЩИРО ЗАПРОШУЄМО

вступати до Київського національного університету технологій та дизайну

на освітню програму

«ДЕКОРАТИВНИЙ ДИЗАЙН»