КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТ

ОПИС МОДУЛЯ 

 

Назва дисципліни: Енергоефективність та енергозбереження у системах енергоспоживання.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр: 1.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: принципи державної політики України, основні закони, правові та нормативні документи в галузі енергозбереження; основні поняття і терміни в сфері енергозбереження та енергоефективності; сучасні тенденції щодо використання енергетичних ресурсів у світі та в Україні, сучасні енергозберігаючі технології та можливості використання відновлювальних джерел для задоволення виробничих і побутових потреб; сучасні методи аналізу енергетичної ефективності виробничих та комунальних підприємств;

вміти: орієнтуватися в науково-технічній, правовій та спеціальній літературі з енергозбереження; оцінювати енергетичну ефективність процесів виробництва, перетворення, трансформації, розподілу і споживання енергоресурсів у виробничій та комунальній сферах; виконувати необхідні розрахунки щодо оцінки ефективності заходів з енергозбереження у виробничій та комунальній сферах.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 11,  ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити та кореквізити): інформаційно-комунікаційні технології управління енергоспоживанням, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності.

Зміст навчального модуля: Принципи державної політики України в галузі енергозбереження. Нормативно-правове забезпечення енергоефективності та енергозбереження. Понятійний апарат енергозбереження та енергоефективності. Тенденції виробництва та споживання різних видів енергоресурсів в Україні та світі. Аналіз втрат при транспортуванні й споживанні енергії. Основні напрямки енергозбереження. Застосування інноваційних енергозберігаючих технологій. Нетрадиційні і відновлювальні джерела енергії.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний, письмовий, практичний (завдання, тести); самоконтроль.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.