КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Європейська Академія FashionTEX для молодих дизайнерів

для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу

ПРО ПРОЄКТ

 

FashionTEX — це 3-річний проект за підтримки Єврокомісії із 13 партнерами з 11 європейських країн для створення досвіду та навчання студентів цифровій моді в університетах моди. Впровадження цифрової моди буде реалізовано за допомогою різних модулів проекту: курси Atelier у кожній партнерській школі моди, спільні креативні простори та публічні покази моделей. Під час зустрічей, конференцій і семінарів, онлайн і на місці, партнери тісно співпрацюють і розробляють навчальні модулі, які підвищують якість учнівства в університетах-учасниках і за їх межами на новий рівень знань і обміну досвідом. Наприкінці проекту його буде розповсюджено серед понад 1 мільйона людей у громадськості та промисловості. 700 викладачів і студентів шкіл моди візьмуть активну участь і матимуть передові знання в цифровій моді. Результати будуть впроваджені та передані викладачам і студентам у майбутньому на основі високоякісної загальної навчальної програми, що дозволяє європейські програми обміну студентами. Репутація партнерів значно зросте, а професійні можливості та конкурентоспроможність випускників на ринку праці різко зростуть завдяки знанням цифрової моди та досвіду міжнародної співпраці.

Тривалість проєкту 36 місяців, з 1 листопада 2023 по 31 жовтня 2026 року.

Загалом проєкт передбачає реалізацію 5 пакетів робіт.

Пакет робіт 1 «Управління, адміністрування та координація» забезпечує управління, адміністрування та координацію проекту в цілому, а також оцінює успіх проекту відповідно до досягнення цілей проекту, результатів і основних етапів у межах визначеної тривалості проекту, бюджету та угоди про грант.

Пакет робіт 2 «Комунікація та розповсюдження» забезпечує видимість цього проекту «Креативна Європа», що фінансується Європейським Союзом, а також його ключових заходів і результатів для цільових груп, зацікавлених сторін і громадськості.

Пакет робіт 3  «Мережа та обмін знаннями» містить спілкування та співпрацю між партнерами в робочих групах і комітетах за допомогою зустрічей, семінарів, експертних лекцій, тренінгів і конференцій. Співпраця відбувається віч-на-віч та онлайн і використовує методи та інструменти управління проектами та співпраці. Викладачі з університетів-партнерів проходять підготовку за цим робочим пакетом і розробляються навчальні курси Ateliers, студенти Makerspace у програмах проживання, а також концепції для показів мод.

Пакет робіт 4 «Розвиток потенціалу» містить реалізацію курсів Atelier в усіх університетах-партнерах. Зміст Ateliers змінюється, коли його повторюють протягом 2-го та 3-го років проекту з точки зору змісту, технічної та цифрової відповідності та концептуальної складності. Також у цей робочий пакет входять програми резиденції для студентів Makerspace, які проводяться у вересні на 2-му та 3-му курсах у передовій D Digital Fashion, зосереджуючись на виробництві та презентації для обраних студентів від усіх партнерів.

Пакет робіт 5 «Творче вираження» включає реалізацію 2 показів мод у жовтні на 2 та 3 році проекту. Вони демонструють розвинуті навички та інноваційний досвід партнерів університету та їхніх студентів у сфері цифрової моди цільовим групам, промисловості та громадськості, зацікавленій у моді.

 

Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу