НАВЧАННЯ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ МОДИ ТА СТИЛЮ В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ГРАНТОВОГО ПРОЄКТУ «FASHIONTEX»
Черговому етапу Міжнародного освітнього грантового проєкту «FashionTEX», що відбувся у Академії моди в Амстердамі передувало навчання лекторів закладів освіти й отримання глибоких знань з тривимірного проєктування виробів fashion-індустрії та практичного досвіду роботи в програмі Clo3D.
У рамках проєкту викладачі кафедри моди та стилю доцент Алла Рубанка та асистент Яна Мамченко пройшли декілька змістовних курсів задля вдосконалення навичок проєктування виробів на основі сучасних цифрових технологій і подальшого впровадження здобутих знань в освітній процес на ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» та «Конструювання та технології швейних виробів».
З-поміж пройдених курсів: Clo3D for beginners на платформі Udemy (квітень-травень 2024 р.), CLO Basic training (з 24 по 28 червня 2024 р.), CLO Intermediate training (з 22 по 26 липня 2024 р.), CLO Advanced training (з 12 по 23 серпня 2024 р.), що підтверджено отриманням викладачами сертифікатів про їх успішне завершення.
Лектором онлайн-курсів CLO Basic training та CLO Intermediate training стала Мер’єм Мхітарян, представник CLO Virtual Fashion GmbH. У рамках проходження тренінгів викладачі засвоїли навички роботи в Clo3D базового та середнього рівнів, зокрема основи розробки лекал та деталей, їх зшивання, додавання текстур матеріалів, принтів, фурнітури, симуляцію виробів тощо, а також нанесення контурів виробів 3D ручкою безпосередньо на аватар, особливості налаштування параметрів матеріалів складних фактур, додавання оздоблювальних строчок та декоративних елементів, підготовку зображень до рендеру та лекал до виробництва, налаштування світла при візуалізації тощо.
До викладання поглибленого 5-денного курсу CLO Advanced training було залучено професіоналів у сфері 3D за різними напрямами – Саймона Фоелькля, Вівіан Бемер та Даніеля Мора. Спікери поділилися власним досвідом роботи та корисними порадами щодо особливостей розробки віртуальних виробів, зокрема одягу та аксесуарів, симуляції багатошарового комплекту та усунення колізій, налаштувань параметрів фізико-механічних властивостей матеріалів, джерел освітлення під час рендеру зображень, анімації, а також специфічними способами досягнення реалістичності виробів у тривимірному проєктуванні.
Також Адель Паркер, одна з експертів грантового проєкту «FashionTEX» в сфері 3D-дизайну одягу та текстилю, викладач Академії моди в Амстердамі в рамках навчання лекторів провела низку ґрунтовних та інформативних онлайн-тренінгів із цифрового проєктування виробів різної складності та художньо-композиційного оформлення. До тренінгів долучилися професор Ольга Єжова, доцент Алла Рубанка та асистент Яна Мамченко.
Щиро дякуємо за насичені інформативні курси, отримані знання та можливість удосконалення практичних навичок у сфері цифрового проєктування.
В період між поїздками на стажування викладачі КНУТД проходять онлайн навчання у експертів за двома формами:
1. Навчання CLO3D онлайн на зустрічах з координатором
2. Навчання 2 викладачів на курсі CLO Academics - Basic Training course
ПЕРШИЙ КУРС З ЦИКЛУ ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМИ ТРИВИМІРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ОДЯГУ В РАМКАХ ПРОЄКТУ FASHIONTEX
З 24 по 28 червня викладачі кафедри моди та стилю доцент Алла РУБАНКА та асистент Яна МАМЧЕНКО пройшли курс «CLO Academics - Basic Training - Summer Edition» від Clo Virtual Fashion. Курс присвячений вивченню базових навиків роботи в програмі тривиміроного проєктування та моделювання одягу Clo3D, що широко застосовується в Україні та всьому світі.
Навчання відбувалося в рамках освітнього грантового проєкту Єврокомісії «Європейська Академія FashionTEX для молодих дизайнерів для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу» за темою CREA-CULT-2023-COOP-3 в рамках програми CREA2027, проєкт № 101127950.
Науково-педагогічні працівники здобули цінний досвід з навиків базової роботи в програмі, освоїли особливості роботи з віртуальними манекенами, особливостями текстур та кольорів тканин, зміни форми та розмірів деталей тощо. Лектор курсу, Маріам Мхітарян, кваліфіковано відповідала на всі питання, наводила приклади використання різних команд.
За результатами навчання науково-педагогічні працівники отримали сертифікати від Clo Virtual Fashion та планують продовжити вивчення програми Clo3D на Intermediate та Advanced Training цього літа і впровадити отримані знання в освітній процес в рамках освітньо-професійної програми «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» та студентського наукового гуртка «Дизайн одягу з використанням інформаційних технологій».
Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу |