Сьогодні на кафедрі навчаються студенти денної, заочної, заочно-дистанційної форм навчання.
Підготовка фахівця сучасного рівня є відповідальною і важливою справою. Одним з етапів підготовки студента та водночас перевірки рівня його знань є проведення олімпіади зі спеціальності. Щорічно за наказом Міністерства освіти і науки України на базі кафедри моделювання та художнього оздоблення одягу проводиться Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, Всеукраїнська олімпіада зі спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів». Змагання зі спеціальності проводяться з теоретичних та практичних питань, за різними номінаціями, за результатами яких визначаються переможці. Під час олімпіади проводяться круглі столи, покази моделей одягу провідних дизайнерів. Переможцями Всеукраїнської олімпіади із спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів» за загальними показниками у 2014–2015 н.р. – Х.А. Смачило, у 2015–2016 н.р. – Н.Р. Губаль, у 2017–2018 н.р. – Є.А. Северіну, у 2018–2019 н.р. визнано Д.Г. Петросяна, Л.О. Щербань.

Фрагменти проведення Всеукраїнської студентської олімпіади
зі спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів»
У 2014 р. кафедра у співпраці з кафедрою дизайну за підтримки Північноамериканського Хутрового Аукціону «NAFA» (Канада) взяла на себе організацію І Міжнародного конкурсу студентських дизайнерських робіт з хутра «ВСЮДИСУЩЕ ХУТРО», фінал якого успішно пройшов на базі КНУТД з 27 по 29 жовтня 2014 р. Переможців конкурсу, студентів М. Фінік та М. Галушка, було нагороджено тижневим стажуванням у м. Торонто (Канада).


Студенти кафедри на стажуванні у «NAFA» (Канада, м. Торонто)
Магістри кафедри Т. Богомазюк і Н. Губаль представили університет на ІІІ-му Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів виробів з хутра «REMIX-EURASIA» (2016р.). За підтримки Української асоціації хутровиків дівчата пройшли стажування на одному з найкращих хутрових підприємств України «Tykafurlux» (м. Тисмениця), де виготовили конкурсні вироби. За участь у конкурсі студенток нагороджено іменними сертифікатами міжнародного рівня.
Упродовж 2015–2020рр. кращі студенти кафедри проходять виробничу практику протягом місяця за кордоном у рамках співробітництва між кафедрою та швейним підприємством «Flaxpol» (м. Ключборг, Польща), завдяки чому повною мірою вивчають європейський досвід виготовлення одягу різного призначення з застосуванням сучасних технологій. У 2019р. успішно пройшли науково-дослідну та переддипломну практику магістри в Дангарінському державному університеті (Таджикистан).

Проходження практики студентами кафедри на підприємстві «Flaxpol» (Польща)

Колаж творчих робіт студентів ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості»
(Н. Голубієвска, А. Навроцька, М. Клонцак, А. Афанасієва, О. Гричанюк, Т. Трушина)

Колекція пальт, створених з цілого куска тканини «Композиція 1, 2, 3, 4, 5». Студентська робота М. Брухлій

Авторська колекція моделей жіночих суконь «Жінка у футлярі». Студентська робота К. Ющенко

Колекція «Весела Солоха», розроблена за мотивами українського національного костюма:
а – ескізи моделей; б – моделі, виконані у матеріалі (студентська робота Л. Бреус)
Результати творчої роботи студенти щорічно представляють на Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Печерські Каштани», Міжвузівському конкурсі одного образу та новорічно-різдвяного декору «Сузір’я «Каштан», Всеукраїнському конкурсі «Погляд у майбутнє», на конкурсі ескізів ювелірних виробів у рамках виставки «Ювелір Експо» тощо.

Моделі з колекцій студентів кафедри на конкурсах «Печерські каштани» і «Сузір’я «Каштан»

Колекція «BSD» Fall/Winter'13–14. Студентська робота, автор І. Фролов

Колекція «Симфонія №9». Студентська робота, автор Я. Оренчина

Колекція «Рассвет внутри нас». Студентська робота, автор Я. Оренчина

Колекція «Сирин». Студентська робота, автор М. Тульских

Колекція «Frigus Gothicam».
Студентська робота, автори: І. Гориславець, І. Олексюк

Колекція «Undine»
Студентська робота, автор М. Тульских

Колекція «Whiteness» Студентська робота, автор Р. Корсінов

Колекція «Quarzy»
Студентська робота, автор М. Ткачук

Колекція «Polimita Picta»
Студентська робота, автор Є. Незнайко

Колекція «Душевні захцянки»
Студентська робота, автор Р. Мігус

Колекція «Сангрія»
Студентська робота, автори: М. Чебуніна, О. Мороко
У 2014–2015 р. аспірант кафедри І. Фролов отримав нагороду Best Fashion Awards у номінаціях «Відкриття року» та «Краща постановка». І. Фролов розробник авторської сукні для співачки Джамали, яка представляла нашу країну на Міжнародному пісенному конкурсі «Евробачення-2016». Пізніше цю сукню було передано до музею ABBA The Museum, м. Стокгольм, Швеція. Також було відмічено участь І. Фролова і бренду FROLOV у фестивалі молодих дизайнерів International Fashion Showcase 2016, організованому Британською радою в Україні і Радою британської моди в рамках Тижня моди у Лондоні 04 лютого 2016 року. Іван Фролов нагороджений престижною премією української фешн-індустрії Best Fashion Awards у двох номінаціях «Відкриття року» та «Найкраща fashion-постановка» на VІІ церемонії української премії в галузі моди (19.09.2016 р. м. Київ).
З метою пропагування творчих розробок і фахової майстерності в рамках міжнародного фестивалю моди «Kyiv Fashion» силами викладачів та студентів кафедри чотири роки поспіль (2010 – 2013рр.) організовано і реалізовано проєкт «Експрес-ательє», виготовлено 20 швейних виробів для показу колекцій у виставковому центрі «Експо-Плаза».
Для просування розробок КНУТД на ринок легкої промисловості та індустрії моди, встановлення нових контактів з підприємствами – учасниками ринку, активізації розповсюдження інформації про університет традиційно в рамках виставки 31-го Міжнародного фестивалю моди «Kyiv Fashion» представлено нові моделі дитячої шкільної форми, розроблені викладачами та студентами університету.

Колекції «Експрес-ательє» (автори і моделі)
Традиційно щороку до різних форм науково-дослідної роботи кафедри залучаються студенти, зокрема до участі в Усеукраїнській науковій конференції молодих учених та студентів.

Доповіді студентів на Всеукраїнських наукових конференціях
Для проходження виробничої і переддипломної практики студентів університетом укладаються довготривалі договори з провідними підприємствами, організаціями, установами тощо.
Також варто зазначити, що під час навчальної практики студенти в майстернях кафедри під керівництвом досвідчених викладачів виготовляють вироби різного призначення для потреб університету.
У рамках співробітництва між КНУТД та швейним підприємством «Flaxpol» (м.Ключборг, Польща) та угоди про направлення студентів університету денної форми навчання на проходження практики з повним їх забезпеченням щодо проживання, харчування та компенсацією витрат на проїзд у 2015 р. виробничу і переддипломну практику пройшли й достойно представили наш славетний заклад студенти – І. Горіславецьі О. Величко. У 2016р. – студентка Л. Щербань, у 2019 році – магістрант І. Фесюк, у 2020р. – Ю. Весела, В. Алєксєєнко.
У рамках академічної мобільності та угоди про співпрацю між Київським національним університетом технологій та дизайну та Дангарінським державним університетом (смт Дангара, Таджикистан), студенти освітнього ступеня «магістр» факультету дизайну кафедри – А. Бабієнко та К. П'ятигіна у 2019 року проходили навчально-педагогічну та переддипломну практики в Республіці Таджикистан.
Метою візиту був обмін знаннями та досвідом викладання у закладах вищої освіти. А саме проведення магістрантами лекційних та лабораторних занять із дисциплін «Конструювання та моделювання виробів легкої промисловості» та «Комп’ютерний дизайн» для студентів, що навчаються на бакалаврських програмах.
На підвищення культурно-освітнього рівня студентів та науково-педагогічних працівників кафедри спрямовані різні культурно-просвітницькі заходи. Неодноразово кафедра була організатором виїзних екскурсій студентівта викладачів університету до Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника в художні галереї, де постійно демонструється експозиція відомого українського художника к.т.н., проф. В.О. Мусієнка.

Проф. Мусієнко В.О. проводить ексукурсію виставкою власних робіт