Постреліз наукового семінару
«Розвиток біоекономіки та smart-спеціалізація регіонів України»
27 лютого 2024 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках реалізації модуля Жана Моне Еразмус+ «Promoting of European skills and approaches for sustainable bioeconomy in the conditions of Ukrainian acute challenges» (PESAB), проведено науковий семінар: «Розвиток біоекономіки та smart-спеціалізація регіонів України».
Науковий семінар присвячений обміну ідеями та результатами науково-дослідної діяльності щодо перспектив розвитку біоекономіки та smart-спеціалізація регіонів України. У семінарі прийняли участь науковці кафедри смарт-економіки, маркетингу та комунікаційного дизайну, біотехнології, шкіри та хутра, представники бізнесу, а також студенти кафедри смарт-економіки.
Мета наукового семінару – залучення наукової спільноти і здобувачів вищої освіти до наукових досліджень у сфері смарт-спеціалізації та формування у студентів європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки.
Професор, доктор економічних наук Олександра ОЛЬШАНСЬКА – декан факультету управління та бізнес-дизайну, головуюча наукового семінару, відзначила успішні практики реалізації проєктів ERASMUS+ на факультеті управління та бізнес-дизайну.
Координатор проєкту, завідувачка кафедри смарт-економіки, доктор економічних наук, професор Анна ОЛЕШКО окреслила перші результати реалізації модуля Жана Моне «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» та перспективи подальшої діяльності.
Дмитро НОВІКОВ – керівник відділу маркетингу ТОВ «УІФК-АГРО» презентував основні технології біоекономіки, що є перспективними до використання у сільському господарстві України.
Олена МОКРОУСОВА – завідувачка кафедри біотехнології, шкіри та хутра, доктор технічних наук, професор визначила перспективи виробництва біометану в Україні.
Зорина ШАЦЬКА, доцент кафедри смарт-економіки, присвятила доповідь агропромисловому сектору України як вектору смарт-спеціалізації України.
Світлана БЕБКО, доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну визначила перспективи виробництва біопалива в України.
Олена БУДЯКОВА, доцент кафедри смарт-економіки, презентувала Навчальний посібник «Європейські знання для сталої біоекономіки в Україні», розроблений для викладання Модуля Жана Моне PESAB.
Дисципліни модуля «Європейські знання для сталої біоекономіки в Україні» презентували студенти кафедри смарт-економіки:
→ Курс 1 «Стратегії сталої біоекономіки Європейського Союзу» – Марія ЗВЄРЄВА;
→ Курс 2 «Використання біомаси в Європейському Союзі та Україні» – Марія МЕЛЬНИК;
→ Курс 3 «Біоекономіка та торгівля в контексті міжнародних відносин між Україною та Європейським Союзом» Єлізавета БІГУНЕНКО.
У навчальному посібнику «Європейські знання для сталої біоекономіки в Україні» розкриті прикладні аспекти впровадження сталої біоекономіки в Європейському Союзі та можливості для України. Посібник призначений для студентів, аспірантів та викладачів вищої школи різних галузей знань, а також читачів, які цікавляться біоекономікою.
Щиро дякуємо учасникам наукового семінару за змістовні доповіді, обмін ідеями, досвідом та найкращими практиками просування європейських знань зі сталої біоекономіки в Україні.
Міжнародний науково-практичний круглий стіл
«Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки
в умовах сучасних викликів в Україні»
Запрошуємо науковців, освітян, практиків, представників економіки та бізнесу, державної влади, громадських організацій та інших зацікавлених сторін взяти участь у Міжнародному науково-практичному круглому столі «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні»
20 жовтня 2023 р., 11.00, офлайн (захід супроводжується відеозаписом)
Київський національний університет технологій та дизайну,
1 корпус, Зала засідань
Круглий стіл проводиться у рамках реалізації проєкту 101127252 – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH напряму Жана Моне «Promotion of European skills and approaches for sustainable bioeconomy in the conditions of Ukrainian acute challenges» / «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» (PESAB).
Мови круглого столу: українська, англійська.
Інформаційний лист: завантажити.
Інформація щодо проведення Круглого столу на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні
10 жовтня 2023 року команда проєкту PESAB прийняла участь у Воркшопі Національного Еразмус+ офісу в Україні «Управління проєктом; відповідальність за результат та забезпечення стійкості і впливу».
Воркшоп був призначений для команд проєктів Програми ЄС Еразмус+: Жан Моне – переможців 2023 року.
До заходу долучилось понад 20 учасників у оффлайн форматі та понад 70 онлайн учасників – представників проєктних команд з різних університетів – виконавців проєктів Жан Моне в Україні.
Команда проєкту PESAB безпосередньо прийняла участь у Воркшопі для отримання досвіду реалізації проєктів Жан Моне в Україні.
КОРОТКОСТРОКОВИЙ КУРС «СТАЛИЙ РОЗВИТОК І БІОЕКОНОМІКА В УКРАЇНІ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ МИСТЕЦТВ ТА ДИЗАЙНУ КНУТД
10 жовтня 2024 року кафедрою смарт-економіки проведено короткостроковий курс «Сталий розвиток і біоекономіка в Україні та Європейському Союзі» у рамках реалізації модуля Жана Моне Erasmus+ «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні».
За сприяння директора Любові ХМЕЛЕВСЬКОЇ до курсу долучились учні Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД. У заході також прийняли участь студенти кафедри смарт-економіки спеціальності 051 – Економіка та кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну спеціальності 075 – Маркетинг.
Директор навчально-наукового інституту права та сучасних технологій Тетяна ВЛАСЮК у вітальній промові закцентувала увагу на важливості отримання студентством європейських знань та навичок зі сталого розвитку.
Завідувач кафедри смарт-економіки, координатор проєкту Анна ОЛЕШКО презентувала курс «Сталий розвиток і біоекономіка в Україні та Європейському Союзі», особливої уваги приділивши лідерству сталого розвитку Київського національного університету технологій та дизайну.
Доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну, викладач-дослідник проєкту Світлана БЕБКО провела лекцію на тему «Розвиток біоекономіки в Україні та Європейському Союзі», у якій окреслила напрями біоекономічної стратегії ЄС та визначила пріоритети впровадження біоекономіки в Україні.
Дякуємо викладачу фахового коледжа КНУТД Пенкевичу І. І., викладачам кафедри смарт-економіки: професору Хаустовій Є. Б., доценту Мельник Л. С. та асистенту Лебедєву М.К. за активну участь у популяризації сучасних знань з біоекономіки та сталого розвитку!