Підвищення кваліфікації та сертифікований тренінг для викладачів
«ФОРМУВАННЯ СТАЛОЇ БІОЕКОНОМІКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ В УКРАЇНІ»
У Київському національному університеті технологій та дизайну з 01 квітня по 31 травня 2024 року проведено курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників за програмою «Формування сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» при Інституті права та сучасних технологій КНУТД у рамках проєкту ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, 101127252 – «Promoting of European skills and approaches for sustainable bioeconomy in the conditions of Ukrainian acute challenges» (PESAB) напряму Жана Моне.
Відповідно до Програми підвищення кваліфікації «Формування сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» метою курсу є удосконалення управлінської, науково-методичної та професійно-фахової компетентностей слухачів з проблем просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні.
Основними завданнями підвищення кваліфікації є:
- удосконалення та оновлення знань і вмінь із теоретико-методичних, правових, управлінських, філософських та інших питань забезпечення ефективної професійної діяльності слухачів;
- активізація самостійної діяльності, розвиток мотивації професійного вдосконалення та особистісного розвитку слухачів в умовах відкритої освіти;
- отримання додаткових та вдосконалення наявних знань і вмінь у сфері економіки, біотехнології та екології;
- формування та розвиток загальних і професійних компетентностей з економіки, сталого використання біоресурсів та екології;
- вивчення досвіду європейських країн щодо розвитку сталої біоекономіки;
- набуття навичок застосування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні.
Курси підвищення кваліфікації обрали 28 науково-педагогічних працівників з різних закладів вищої освіти України: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Державний податковий університет, Державний торговельно-економічний університет, Національний університет харчових технологій, Одеський національний технологічний університет, Одеський державний аграрний університет, Полтавський державний аграрний університет, Західноукраїнський національний університет, Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж мистецтв та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну».
Згідно з Розкладом слухачі опанували обов’язкові компоненти:
ОК 1. Економіка для бізнесу.
ОК 2. Стратегії сталої біоекономіки Європейського Союзу.
ОК 3. Використання біомаси в ЄС та Україні.
ОК 4. Біоекономіка та торгівля в контексті міжнародних відносин між Україною та ЄС.
ОК 5. Випускна робота.
Керівник проєкту PESAB д.е.н., професор, завідувач кафедри смарт-економіки Анна ОЛЕШКО в рамках ОК «Економіка для бізнесу» та ОК «Біоекономіка та торгівля в контексті міжнародних відносин між Україною та ЄС» презентувала основи SMART-економіки, перспективи SMART-спеціалізації регіонів на основі біоекономіки та тенденції розвитку смарт-міст.
Експерт проєкту PESAB д.т.н., професор, завідувач кафедри біотехнології, шкіри та хутра Олена МОКРОУСОВА в рамках ОК «Використання біомаси в ЄС та Україні» визначила тенденції використання біомаси в ЄС та Україні.
Викладач проєкту PESAB к.е.н., доцент кафедри смарт-економіки Олена БУДЯКОВА в рамках ОК «Стратегії сталої біоекономіки Європейського Союзу» розкрила значущість розвитку біоекономіки ЄС, методологічні основи розробки Стратегій сталого розвитку, особливості стратегій біоекономіки Німеччини, Австрії, Франції, Фінляндії, Італії.
Обсяг курсу підвищення кваліфікації за очною, дистанційною або змішаною формами підвищення кваліфікації складає 180 год / 6 кредитів ЄКТС.
Обсяг сертифікованого навчального модуля встановлений у межах 60 год / 2 кредити ЄКТС.
По завершенню підвищення кваліфікації результати випускних робіт опубліковано в колективній монографії «Зелена трансформація та стала біоекономіка».
Зелена трансформація та стала біоекономіка : монографія / за наук. ред. А. А. Олешко, О. Ю. Будякової. – Київ : КНУТД, 2024. – 497 с. https://doi.org/10.30857/978.617.7763.34.4
https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/27008/1/ZTSB_mono_2024.pdf
Усі учасники підвищення кваліфікації «ФОРМУВАННЯ СТАЛОЇ БІОЕКОНОМІКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ В УКРАЇНІ» отримали Сертифікати «TRAINING COURS « EUROPEAN KNOWLEDGE FOR SUSTAINABLE BIOECONOMY IN UKRAINE».
Реалізація проєкту PESAB в частині проведення курсів підвищення кваліфікації популяризує знання про ЄС для розвитку сталої біоекономіки в Україні відповідно до стратегії ЄС щодо біоекономіки згідно з політикою розвитку КНУТД за принципами Лідерства Сталого розвитку КНУТД.