Протягом 11.09.2024–12.09.2024 року відбулася чергова зустріч партнерів – команд-учасниць Міжнародного грантового проєкту «FashionTEX European Academy for Young Designers to Study Innovative Technologies in Digital Fashion Design» у Академії моди в Амстердамі (Нідерланди). Команду університету в рамках проєкту представляли викладачі кафедри моди та стилю КНУТД доцент Алла Рубанка та асистент Яна Мамченко.
Під час першого дня кожен із учасників зустрічі презентував очікування від проєкту, особистий інтерес та вклад у спільну справу з метою розвитку цифрової моди. Делагати від міжнародних ЗВО серед яких Koefia Academy Rome (Італія), Vilnius Academy of Arts (Литва), Estonian Academy of Arts Tallinn (Естонія), Amsterdam Fashion Academy (Нідерланди), Lodz University of Technology (Польща), The University of Applied Sciences Zwickau (Німеччина), University of Lisbon (Португалія), Academy of Arts, Architecture & Design Prague (Чехія), Art Academy of Latvia (Латвія), представили свої заклади освіти та освітні програми, за якими навчаються студенти, презентували творчі студентські розробки та окреслили плани щодо впровадження CLO 3D в освітній процес й залучення студентів до робочого процесу проєкту «FashionTEX».
Алла Рубанка та Яна Мамченко під час презентації зазначили, що цей проєкт реалізується на освітніх програмах першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості», «Конструювання та технології швейних виробів» кафедри моди та стилю й наразі впроваджується на дисциплінах «Комп’ютерний дизайн виробів», «Цифрові технології проєктування одягу» та в рамках дисципліни вільного вибору «CAD-технології в fashion-індустрії». Зокрема, спікери зауважили на подальшому поширенні знань та практичного досвіду отриманого викладачами в рамках навчання лекторів проєкту.
Адель Паркер, експерт проєкту з 3D-дизайну одягу та текстилю, викладач Академії моди в Амстердамі підбила підсумки пройдених лекторами курсів віртуального проєктування. Представники Augmented Weaving – Флавія Бон та Аніта Міхалушко, зауважили на необхідності опанування студентами навичок роботи у різноманітних графічних редакторах та програмах для створення тривимірної комп’ютерної графіки, що містить моделювання, рендеринг, анімацію, завершальну обробку відео тощо для створення високоякісних реалістичних зображень та презентації розробок. Під час coffee break учасники долучалися до активного обговорення пройдених курсів в рамках проєкту, організаційних моментів з підготовки та проведення фінального показу фестивалю, особливостей освітнього процесу в дизайнерських закладах освіти тощо.
Антоніо Ло Престі, архітектор, 3D-дизайнер, лектор Koefia Academy Rome розповів про особливості роботи із складними фактурами матеріалів під час візуалізації та їх відтворення у віртуальних виробах, надання їм реалістичності та об’єму.
Уродженка України Олександра Носовська, випускниця Amsterdam Fashion Academy продемонструвала свої розробки віртуальних колекцій одягу для власного бренду О.22.NOSOVSKA, а також поділилася досвідом й особливостями роботи в програмах тривимірного проєктування.
Учасників проєкту гостинно вітали та показали приміщення Академії моди в Амстердамі, серед яких навчальні аудиторії, просторі швейні майстерні оснащені сучасним обладнанням, де здобувачі освіти можуть реалізувати свої творчі задуми, а також студентський простір та сад Академії.
На другий день, один із кураторів проєкту – Віктор Вайхсельбаумен, співзасновник Yokai Studios, презентував концепцію мейкерспейсу та наголосив на важливості активності студентів у соціальних мережах, демонстрації своїх творчих пошуків, інспірацій та етапів створення дизайнерських проєктів. У рамках презентації було проведено воркшоп, де учасники зустрічі за результатами командного спілкування дали відповіді на чимало запитань щодо форм навчання та видів завдань для активізації творчих пошуків студентів-учасників, їх комунікації під час проходження двотижневого курсу «Atelier» восени 2025 року в Хемніці (Німеччина), створення каналу підтримки та інформування, шляхів мотивації учасників та проведення дозвілля.
Координатор проєкту, голова правління Європейського культурного форуму Бернхард Рідер продемонстрував сайт «FashionTEX», який знаходиться в розробці та активно наповнюється й в подальшому міститиме всю необхідну інформацію щодо учасників грантового проєкту. Також заплановано провести фінальний фестиваль, який відбудеться в листопаді 2025 року в м. Хемніц (Німеччина).
У фіналі зустрічі учасники підбили підсумки виконаної роботи й окреслили плани та етапи реалізації амбітного проєкту.
Висловлюємо вдячність Академії моди в Амстердамі, організаторам проєкту «FashionTEX» та бажаємо подальшої плідної співпраці! Разом ми формуємо майбутнє освіти у сфері fashion-індустрії.
19.09.2024