Цьогорічний стенд університету представлено вперше як єдине інноваційне містечко , яке в повній мірі продемонструвало потенціал і доробок наукових шкіл разом з Кластером легкої промисловості. Більшість представлених інноваційних розробок військового спрямування є результатом наукової діяльності молодих науковців. Представлено інноваційні розробки полімерних матеріалів, одержаних шляхом 3D друку, екрануючих покриттів для деталей тепловізорів, електропровідних, магнітних та волокнистих матеріалів з антибактеріальними та фунгіцидними властивостями та впроваджених у виробництво поліпропіленових хірургічних ниток, засобів індивідуального захисту та бронезахисту, взуття спеціального призначення. Детально з розробками університету можна ознайомитись у розділі Наука.
Виставкову експозицію університету відвідали заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, командувач Військово-морських сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігорь Воронченко, заступник начальника центру з наукової роботи Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України полковник Володимир Дмитрієв, представники Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, представники Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ та багато інших представників силових структур, благодійних та волонтерських організацій.
Також вперше була показана на високому представницькому рівні спільна інноваційна продукція виробників Кластеру Легкої промисловості та університету, виготовлена за вимогами стандартів НАТО. Особиста присутність керівників підприємств-учасників Кластеру легкої промисловості генерального директора АТ «Чинбар» Віктора Ліщука, директора ТОВ «Ра.Да» Андрія Прохоровського, власника ТОВ «Український взуттєвий альянс» Генадія Косміни, директора ТОВ «НВК «Гідростиль»» Олега Півовара дозволила привернути увагу керівників силових структур, відомств України та іноземних партнерів до новітніх розробок: шкіра та взуття спеціального призначення, засоби індивідуального бронезахисту, гідрокостюми, рятувальні дитячі жилети, 3D-технології для проектування взуття та одягу і ін.
В рамках виставки Міністерством освіти та науки було проведено Інформаційно-комунікативний захід «Наука: безпека країни та розвиток військово-промислового комплексу», на якому з доповідями виступили зав. кафедри електрохімічної енергетики та хімії Вячеслав Барсуков, доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів Андрій Курганський, доцент кафедри конструювання та технології виробів із шкіри Лілія Чертенко, професор кафедри матеріалознавства, товарознавства та експертизи текстильних матеріалів Наталія Супрун та доцент тієї ж кафедри Яна Редько.
На виставці вперше презентували новий проект: інноваційний біометричний комплекс з оцінювання тактико-технічних характеристик речового майна, який є спільною розробкою з Центром розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ та Навчально-науковим комплексом військової підготовки (Київський національний університет технологій та дизайну, Національний університет оборони України). В результаті презентації досягнуто домовленостей з Державним науково-випробувальним центром Збройних Сил України про проведення спільних дослідних випробувань комплектів бойового екіпірування для Військово-морський Сил та Військово-повітряних Сил України.
Формат експозиції – інноваційна зона КНУТД і Кластеру легкої промисловості дав можливість широкого спілкування розробників з майбутніми замовниками. Варто відмітити, що в організації заходу активну участь брало Наукове товариство студентів та аспірантів КНУТД.
Київський національний університет технологій та дизайну запрошує до співпраці у інноваційних проектах оборонного значення заради миру та стабільності.
З питань співпраці інформацію ви можете знайти тут.
17.10.2016