Свою історію кафедра промислової фармації веде з 27 листопада 2002 року, коли в університеті було засновано кафедру органічної та аналітичної хімії, завданням науково-педагогічного колективу якої було створення умов для розвитку нового напрямку підготовки «Фармація» за спеціальністю «Технології фармацевтичних препаратів». Очолила кафедру к.х.н., професор Строкань А.П.
На початкових етапах кафедра промислової фармації функціонувала як регіональне представництво Національного фармацевтичного університету (НФаУ) відповідно до угоди про спільну підготовку студентів. Плідна співпраця з НФаУ дала змогу в 2003 році кафедрі органічної та аналітичної хімії КНУТД одержати ліцензію на підготовку фахівців за З рівнем акредитації за напрямом 1102 «Фармація» зі спеціальності 7.110204 «Технології фармацевтичних препаратів».
У 2006 році згідно з рішенням Вченої ради КНУТД було змінено назву кафедри з «Органічної та аналітичної хімії» на «Промислової фармації».
У 2007 році кафедру промислової фармації очолив заслужений діяч науки і техніки України, доктор фармацевтичних наук, професор Страшний В.В.
У 2008 р. кафедра пройшла акредитацію за напрямом 6.120201 «Фармація» зі спеціальності 6.12020103 «Технології фармацевтичних препаратів» (ліцензійний обсяг – 50 осіб). Перший випуск студентів відбувся у 2008 році.
Сьогодні на кафедрі ліцензовані та акредитовані освітні та освітньо-наукова програми підготовки фахівців «Промислова фармація» зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.
Кафедра готує:
Бакалаврів (освітньо-професійна програма «Промислова фармація») (3 роки 10 місяців навчання).
Магістрів (освітньо-професійна програма «Промислова фармація») (1 рік 4 місяці навчання).
Магістрів (освітньо-професійна програма «Промислова фармація») (5 років навчання).
Докторів філософії (освітньо-наукова програма «Промислова фармація») (4 роки навчання).
На факультеті хімічних та біофармацевтичних технологій спеціальність Фармація, промислова фармація користується найбільшим попитом, кожний рік на цю спеціальність вступає майже 100 абітурієнтів.
Велику допомогу в організації освітнього процесу, проведенні виробничо-технологічних, переддипломних практик, в удосконаленні матеріально-технічної бази надають підприємства-партнери кафедри. Угоди про співробітництво укладені з фармацевтичними підприємствами м. Києва: АТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична компанія «Дарниця», АТ «Київмедпрепарат», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ТОВ «Фарма Старт» та ін. Тісний взаємозв’язок кафедра підтримує з Асоціацією виробників ліків України, Об’єднанням організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості.
Науково-педагогічні працівники кафедри викладають наступні дисципліни:
1 Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу
2 Аналітичні основи здорового способу життя
3 Біологія
4 Біохімія та основи молекулярної біології
5 Біохімія та фармацевтична хімія
6 Лікарська рослинна сировина і фітопрепарати
7 Належні практики у фармацевтичній галузі
8 Органічна хімія
9 Основи промислової фармації
10 Основи фармакології, токсикології та фізіології
11 Процеси і апарати фармацевтичних виробництв
12 Технології ліків промислового виробництва
13 Технології фармацевтичних препаратів
14 Фармацевтична ботаніка
15 Фітодизайн і здоров’я людини
16 Кваліфікація та валідація у фармацевтичному виробництві
17 Лікарські рослини у системі оздоровлення людини
18 Обладнання та проєктування фармацевтичних виробництв
19 Промислова технологія виробництва лікарських засобів
20 Фармакогнозія та фармакогностичні методи аналізу
21 Фармацевтична розробка лікарських засобів
22 Фармацевтична система якості та контроль якості лікарських засобів
23 Технології активних фармацевтичних інгредієнтів. Теорія явищ і процесів
24 Теорія інноваційних технологій фармацевтичних препаратів
25 Технології досліджень та розробки активних фармацевтичних інгредієнтів
Науково-педагогічні працівники
До кадрового складу кафедри промислової фармації входить 18 викладачів. В тому числі 5 докторів наук, 4 професора, 11 кандидатів наук, 9 доцентів, 1 доцент університету та 4 асистенти:

|
Владислав Володимирович СТРАШНИЙ, доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.
Завідувач кафедри.

У 1983 р. закінчив Харківський фармацевтичний інститут за спеціальністю «Фармація». Має ступінь МВА (магістр бізнес адміністрування). У 2004 році захистив докторську дисертацію, присвячену науково-практичним основам стратегії маркетингу фармацевтичних виробництв. Заслужений діяч науки і техніки України, голова Комітету з питань охорони здоров’я та фармації (Торгово-промислова палата України). Автор понад 130 наукових праць, в тому числі 7 патентів та 11 авторських свідоцтв про винаходи. Керує дипломними магістерськими роботами та науковими дослідженнями аспірантів кафедри. Сфера наукових інтересів: раціональне використання лікарських засобів; ефективність взаємозв’язку маркетингових комунікацій та фармако-економічних досліджень; використання методів стратегічного аналізу у процесі моделювання асортименту лікарських засобів; систематизація ринків у фармацевтичної галузі; репутація, пабліситі, iмiдж та корпоративна культура як складова РR-ресурсу фармацевтичних виробництв; досягнення та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України; дослідження доступності та стабільності цінових пропозицій на лікарські засоби за допомогою методів маркетингового аналізу, тощо. Нагороджений відзнакою Президента України - Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2000), а також орденами Князя Володимира Великого ІІІ ступеня (1999), Нестора Літописця (2000), Христа Спасителя (2001); Почесною грамотою КМУ (2009), медаллю «15 років Українській військово-медичній академії» (2008). Член редколегії фахового наукового періодичного видання «Технології та інжиніринг».
|

|
Володимир Іванович БЕССАРАБОВ, доктор технічних наук, професор.
Професор.

У 1986 р. закінчив з відзнакою Донецький державний університет за спеціальністю «Біохімія». У 2021 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук присвячену технології комплексного використання полімерних композиційних матеріалів у виробництві геріатричних лікарських засобів. Читає курси лекцій з дисциплін: «Біохімія та основи молекулярної біології», «Біохімія та фармацевтична хімія», «Технології активних фармацевтичних інгредієнтів», «Технології активних фармацевтичних інгредієнтів. Теорія явищ і процесів», «Технології досліджень та розробки активних фармацевтичних інгредієнтів». Керує дипломними магістерськими роботами та науковими дослідженнями аспірантів кафедри. Гарант ОНП «Промислова фармація» третього (PhD) рівня вищої освіти. Автор понад 290 наукових та науково-методичних праць, має патенти України та Болгарії. Наукові інтереси: молекулярна фармакологія та біогеронтологія, біодоступність активних фармацевтичних інгредієнтів, деконтамінація фосфорорганічних сполук. Науковий керівник наукового напряму КНУТД «Фундаментальні технології активного довголіття». Науковий керівник наукового напряму КНУТД «Біологія та охорона здоров’я». Науковий керівник навчально-наукової лабораторії молекулярної фармакології, хемогеноміки та біогеронтології КНУТД. Керує науковою роботою кафедри. Дійсний член Українського біохімічного товариства та Американської асоціації фармацевтичних вчених – AAPS. Експерт Наукової ради Міністерства освіти і науки України (секція «Біологія, біотехнологія та актуальні проблеми медичних наук»), експерт Національного фонду досліджень України. Експерт Міністерства освіти і науки України для проведення державної атестації ВНЗ в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (експертна група «Біологія та охорона здоров'я»). Член редколегії фахового наукового періодичного видання «Технології та інжиніринг» та електронного наукового журналу «Інженерія». Член Спеціалізованої вченої ради Д 26.102.04 з захисту докторських дисертацій зі спеціальності 05.17.06 – Технологія полімерних і композиційних матеріалів.
|

|
Андрій Генрійович ГАЛСТЯН, доктор хімічних наук, професор.
Професор.

У 1999р. року закінчив Східноукраїнський державний університет за спеціальністю «Хімічна технологія високомолекулярних сполук». У 2013 р. захистив докторську дисертацію присвячену розробці озонолітичних методів синтезу активних фармацевтичних інгредієнтів. Читає курси лекцій з дисциплін «Основи промислової фармації», «Органічна хімія», «Фармацевтична система та контроль якості лікарських засобів». Керує дипломними магістерськими роботами. Є автором монографії «Рідиннофазне каталітичне окиснення ароматичних сполук озоном», підручника «Устаткування і основи організації виробництв тонкого органічного синтезу» та посібника «Хімія і технологія синтезу органічних лікарських речовин», має понад 100 наукових робіт, у тому числі 36 публікацій у наукометричній базі «Scopus» та 9 патентів України. Під його керівництвом було захищено 3 кандидатські дисертації та 2 дисертації на здобуття ступеня доктора філософії. Гарант ОПП «Промислова фармація» другого рівня вищої освіти.
|

|
Галина Іванівна КУЗЬМІНА, кандидат хімічних наук, доцент.
Доцент.

У 1973 р. закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Хімія високомолекулярних сполук» та у 2001 р. закінчила Національну фармацевтичну академію України за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». В 1988 р. захистила кандидатську дисертацію присвячену сітчастим поліуретанам, наповненим тетраетилтіурамдисульфідом та їх біодеструкції. Читає курси лекцій з дисциплін: «Процеси і апарати фармацевтичних виробництв», «Обладнання та проектування фармацевтичних виробництв», «Промислова технологія виробництва лікарських засобів», «Теорія інноваційних технологій фармацевтичних препаратів», «Технології ліків промислового виробництва», «Технології фармацевтичних препаратів», «Технології досліджень та розробки активних фармацевтичних інгредієнтів». Автор понад 100 наукових та науково-методичних праць, має авторські свідоцтва. Член Українського біохімічного товариства. Відповідальний виконавець науково-дослідних робіт за державним замовленням, держбюджетних та госпдоговірних. Наукові інтереси: фундаментальні технології активного довголіття, біодоступність активних фармацевтичних інгредієнтів, фармацевтична розробка, деконтамінація фосфорорганічних сполук.
|

|
Галина Георгіївна КУРИШКО, доцент КНУТД.
Доцент.

В 1977 р. закінчила Київський політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія целюлозно-паперового виробництва». Читає курс лекцій з дисципліни: «Органічна хімія». Автор 5 посібників: «Хімія (органічна хімія)», «Хімія (високомолекулярні сполуки)», «Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу» та «Фармакогностичні методи аналізу», має понад 100 наукових і методичних праць.
|

|
Ольга Олександрівна НІКІТІНА, кандидат біологічних наук, доцент.
Доцент.

У 1994 р. закінчила Донецький державний університет за спеціальністю «Біологія». У 1999 р. захистила дисертаційну роботу присвячену дослідженню регуляції активності екзопротеїназ молоеозсідальної дії штамів Hirschioporus laricinus (Karst.) Ryv. за спеціальністю «Біохімія». Співавтор понад 40 наукових та методичних праць.
|

|
Олена Олександрівна САЛІЙ, кандидат фармацевтичних наук, доцент.
Доцент.

У 1992 закінчила Запорізький медичний інститут за спеціальністю «Фармація». У 1999 р. захистила кандидатську дисертацію, присвячену розробці складу, технології та дослідженню лікарських форм у вигляді супозиторіїв і гелей для лікування вагінальних інфекцій. Автор більш ніж 50 наукових робіт, автор 4-х статей Фармацевтичної енциклопедії України (редакція 1) та 4-х патентів. Має великий практичний досвід у сфері фармацевтичної розробки та промислової технології лікарських засобів. Керує дипломними магістерськими роботами та науковими дослідженнями аспірантів кафедри. Гарант ОПП «Промислова фармація» першого рівня вищої освіти.
|

|
Ганна Вікторівна ТАРАСЕНКО, кандидат технічних наук, доцент.
Доцент.

У 1993 р. закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за спеціальністю «Технологія шкіри та хутра» та у 2013 р. закінчила Національний фармацевтичний університет за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». В 2003 р. захистила кандидатську дисертацію присвячену розробці способу одержання хромових дубителів з відходів шкіряного виробництва та їх використання у виробництві шкір. Читає курси лекцій з дисциплін: «Процеси і апарати фармацевтичних виробництв», «Належні практики у фармацевтичній галузі». Автор 9 навчальних посібників: «Загальна та неорганічна хімія (практикум)», «Загальна та неорганічна хімія (загальна хімія)», «Загальна та неорганічна хімія (хімія елементів та їх сполук)», «Хімія (органічна хімія)», «Хімія (високомолекулярні сполуки)», «Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу», «Хімія» та «Фармакогностичні методи аналізу», понад 100 наукових і методичних праць, має свідоцтва на винахід.
|

|
Ганна Ігоревна ХАРИТОНЕНКО, кандидат біологічних наук.
Доцент.

У 1998 р. закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Біохімія». В 2008 р. захистила кандидатську дисертацію присвячену дослідженю кінетики ферментів ліпідного обміну. Викладає курси лекцій з дисциплін «Органічна хімія», «Аналітичні основи здорового способу життя». Автор понад 40 наукових робіт. Має патент на корисну модель. Наукові інтереси: кінетика ферментативних реакцій, роль окисних процесів в розвитку патологій та старіння клітини.
|
 |
Олена Миколаївна РОЇК, кандидат фармацевтичних наук.

У 1998 закінчила Запорізький державний медичний університет за спеціальністю «Фармація», та у 2007 році отримала другу вищу освіту у Національному фармацевтичному університеті за спеціальність «Технологія парфумерно-косметичних засобів». У 2012 році захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата фармацевтичних наук за темою: «Розробка складу та технології детоксикуючого гелю» (спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація). Автор більш ніж 60 наукових робіт, з них 25 за останніх 5 років у фахових виданнях, є співавтором 24 галузевих Стандартів Мінагрополітики України та 8 Державних стандартів України, має патент на корисну модель. Індекс цитування в Google Scholar - 2. Має великий практичний досвід у сфері фармацевтичної розробки та промислової технології лікарських та парфумерно-косметичних засобів.
|

|
Ілля Вячеславович РЕСНИЦЬКИЙ.
Асистент.

У 2015 р. закінчив Київський національний університет технологій та дизайну, здобув ступінь магістра за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». В 2021 р. захистив кандидатську дисертацію присвячену розробці технології полімерних композиційних матеріалів з контрольованим вивільненням антисептичних речовин. Автор понад 20 наукових праць та учасник міжнародних конференцій, має патенти.
|

|
Євгенія Вікторівна САЧЕНКО.
Асистент.

У 2012 році закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». Має другу вищу освіту за спеціальністю «Економіка підприємства». Автор наукових та методичних праць. Викладає курс лабораторних робіт з «Технології фармацевтичних препаратів». Веде науково-дослідну роботу у напрямку «Розробка складу та технології виготовлення комбінованих лікарських форм з доксицикліну хіклатом».
|

|
Ірина Олександрівна ПАЩЕНКО.
Асистент.

У 2019 році закінчила Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю «Фармація, промислова фармація». Автор понад 10 наукових та науково-методичних праць. Має патент на корисну модель. Викладає курс лабораторних робіт з дисциплін «Технології фармацевтичних препаратів», «Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу» та практичних робіт «Аналітичні основи здорового способу життя». Наукові інтереси: дослідження біологічної активності екстрактів з біотехнологічної рослинної сировини; розробка фармацевтичних композицій з протизапальними властивостями.
|

|
Вадим Миколайович ЛІСОВИЙ.
Асистент.

У 2021 році закінчив Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю «Хімічні технології та інженерія». У 2022 році отримав другу вищу освіту за спеціальністю «Фармація, промислова фармація». Автор понад 75 наукових праць. Має патент на корисну модель. Викладає курс лабораторних робіт з дисциплін «Технології фармацевтичних препаратів», «Технології ліків промислового виробництва», «Біохімія та фармацевтична хімія» та практичних робіт «Основи фармакології, токсикології та фізіології». Наукові інтереси: біодоступність активних фармацевтичних інгредієнтів, технології виготовлення лікарських засобів з контрольованим вивільненням активних фармацевтичних інгредієнтів, хімічні технології виробництва лікарських засобів та медичних виробів. Науковий співробітник навчально-наукової лабораторії молекулярної фармакології, хемогеноміки та біогеронтології КНУТД.
|
ВНУТРІШНІ СУМІСНИКИ
|

|
Тетяна Михайлівна ДЕРКАЧ, доктор педагогічних наук, кандидат хімічних наук, професор.
Професор.

У 1987 закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Хімія». У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію "Плазмохімічна пробопідготовка для атомно-абсорбційного аналізу" за спеціальністю 02.00.02 – аналітична хімія. У 2015 р. захистила докторську дисертацію присвячену обґрунтуванню теоретичних та методичних основ підготовки майбутніх фахівців хімічних спеціальностей засобами інформаційних технологій. Читає курси лекцій з аналітичної хімії та фізико-хімічних методів аналізу. Автор понад 240 публікацій у науковій літературі, з яких: 3 монографії, 10 навчальних посібників (в тому числі «Inorganic Chemistry for Technologists» та «Analytical Chemistry for Technologists» (англійською мовою), «Методи атомної спектроскопії: атомно-абсорбційний спектральний аналіз») (4 мають гриф МОН України). Має 5 патентів на винахід. У 2016-2019 рр – член Науково-методичної комісії МОН України з біології, природничих наук та математики (підкомісія з хімії). Має сертифікат експерта з акредитації освітніх програм та є членом ГЕР 01 педагогіка Національного агенства забезпечення якості вищої освіти.
|
ЗОВНІШНІ СУМІСНИКИ
|
 |
Світлана Миколаївна ГУРЕЄВА, доктор фармацевтичних наук, професор.
Професор.
У 1985 році закінчила з відзнакою Запорізький державний медичний інститут за спеціальністю «Фармація». У 2016 р. захистила докторську дисертацію «Теоретичне та експериментальне обґрунтування технології твердих лікарських форм з урахуванням біофармацевтичної системи класифікації активних фармацевтичних інгредієнтів» за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація. Читає курси лекцій з навчальних дисциплін «Промислова фармація», «Технології активних фармацевтичних інгредієнтів», здійснює керівництво курсовими проектами, дипломними роботами, виробничою, науково-дослідною та переддипломною практиками. Пройшла стажування та підвищення кваліфікації в Institute of Polymers, Composites and Biomaterials, Pozzuoli (Naples, Italy), September, 2017, за напрямом і програмою стажування: Innovation program Horizon 2020 “Health and nanomedicine: Polimeric Systems for controlled drug delivery”. Автор 125 публікацій у науковій літературі, з яких: 112 наукового та 12 навчально-методичного характеру, 1 монографія, у тому числі 55 наукових праць, які опубліковано у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, 3 публікації у періодичних наукових фахових виданнях, які включено до наукометричних баз Scopus та Web of Science. Є співавтором 3 патентів на винахід та 11 патентів на корисну модель. Член редколегії фахового наукового періодичного видання «Фармацевтичний часопис».
|

|
Андрій Михайлович ГОЙ, кандидат фармацевтичних наук, доцент.
Професор.

У 2001 році закінчив з відзнакою Національний технічний університет України «Київський політехнічний університет» за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами». У 2018 р. захистив кандидатську дисертацію «Розробка і впровадження універсальної моделі організації виробництва парентеральних лікарських засобів на засадах проектного менеджменту» за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація. Пройшов стажування та підвищення кваліфікації в США за напрямом наукових досліджень і програмою стажування: «Pilot animal studies to establish Influenza A challenge animal model for efficacy evaluation of Farmak’s antiviral compound» (Januar, 2019). Приймав участь у конференції «DIA Europe 2019», Vienna, Austria, 2019. Автор 30 наукових праць, з яких: 29 наукового та 1 навчально-методичного характеру, 15 наукових праць, які опубліковано у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, 2 публікацій у періодичних наукових фахових виданнях, які включено до наукометричних баз Scopus та Web of Science, патента на корисну модель UA 111 775, авторського свідоцтва Ас. 65096, методичних рекомендацій «Науково-методичні підходи до ідентифікації та оцінки ризиків сумісного виробництва парентеральних лікарських засобів» та 12 наукових публікацій в ін. наукових виданнях, матеріалах міжнародних науково-практичних конференцій та VIII Національного з’їзду фармацевтів України. Керує дипломними магістерськими роботами та науковими дослідженнями аспірантів кафедри.
|

|
Роман Васильович КАЧАН, кандидат технічних наук, доцент.
Доцент.

У 2003 році закінчив Київський національний університет технологій та дизайну за спеціальністю «Технологія взуття, шкіряних виробів і хутра». У 2008 р. захистив кандидатську дисертацію «Розробка препарату і технології антисептичної обробки шкіри та хутра». Керує науковою роботою магістрантів. Автор понад 40 наукових та науково-методичних праць.
|

|
Вячеслав Борисович КУЛИК, кандидат біологічних наук.
Доцент.

У 2005 році закінчив Ніжинський державний університет ім. М.В. Гоголя за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія і біологія». У 2016 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю “Фізіологія людини і тварин”, нині науковий співробітник інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України. Викладає курс лекцій з дисципліни «Основи фармакології, токсикології та фізіології», «Біологія», «Біхімія та основи молекулярної біології». Лауреат Премії Президента України для молодих вчених 2017 р., член Українського товариства нейронаук та Українського фізіологічного товариства. Наукова робота присвячена вивченню молекулярних механізмів впливу ендогенних опіоїдів на больові Р2Х- рецептори в сенсорних нейронах спінальних гангліїв. Сучасні наукові дослідження спрямовані на пошук селективних фармакологічно-активних модуляторів рецепторів та іонних каналів. Автор більше 20 наукових праць, опублікованих у фахових міжнародних та вітчизняних періодичних виданнях.
|