Кафедра є випусковою і здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 182 «Технології легкої промисловості» за освітньо-професійними програмами «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості», «Конструювання та технології швейних виробів»:
- першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти,
- другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
Форми навчання: денна, заочна та заочно-дистанційна.
Навчання здійснюється як за державним замовленням, так і за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Вступ на навчання для отримання першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти проводиться згідно «Правил прийому до Київського Національного Університету технологій та дизайну».
Кафедра є випусковою і здійснює підготовку за третім (освітньо-науковим, доктор філософії), освітньо-наукова програма «Технології легкої промисловості»
Усі академічні групи здобувачів освіти, які навчаються за освітнім рівнем бакалавр, закріплені за викладачами-кураторами, які ознайомлюють студентів із документами для забезпечення освітнього процесу, здійснюють групові та індивідуальні консультації з метою складання індивідуальних навчальних планів студентів; здійснюють контроль за виконанням індивідуальних навчальних планів студентів; захищають навчальні інтереси студентів; допомагають молоді брати участь у культурному житті університету і столиці. Здобувачі освіти беруть участь у культурно-масових заходах, регулярно відвідують театри, виставки, музеї та галереї. У КНУТД діють гуртки, де кожен зі студентів може реалізувати власні здібності та навички в творчій діяльності, спортивних змаганнях та театральних гуртках.
Викладацький колектив кафедри постійно працює над всебічним удосконаленням практичної складової підготовки фахівців. На базі затверджених навчальних планів підготовки розроблено наскрізні програми практики.
Творчі роботи здобувачів освіти ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» та «Конструювання та технології швейних виробів»,
виконані в рамках проходження навчальної практики
Постійними базами виробничої практики є підприємства є: ТОВ «Дана-мода», м.Київ; ТОВ «Укртекстиль», ТМ OZON, м.Київ. Бренд модного одягу «FROLOV», ТОВ «ТК-Домашній Текстиль» (м. Київ), ТОВ «Рекламний текстиль» (м. Київ), ТОВ «Флоранс» (м. Київ), ТОВ «ТД СКАЙС» (м. Черкаси), ТОВ «АВС-Креатив» (м. Київ), ПрАТ «Володарка» (м. Вінниця), ТОВ «Сурікат Юей» (м. Київ), ТОВ «ГАРНЕ ГРУП» (м. Рівне), ТзОВ «Веддінг Корпорейшн Мілланова» (м. Львів), ТзОВ «Бадер Україна» (м. Львів), ТзОВ «Жасмін Лінжері» (м. Луцьк) та за кордоном – EMI-Sabinov s.r.o. (Словацька Республіка, Пряшевський край, м. Сабінов), «Flaxpol» (Польща, м. Ключборг) та ін.
Проходження виробничої практики здобувачами вищої освіти ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості»
Для проходження виробничої, науково-дослідної і переддипломної практики студентів університетом укладаються довготривалі договори з провідними підприємствами, організаціями, установами тощо.
Широкий спектр розташування місць практик дає змогу максимально наблизити проходження практик до постійного місця проживання студентів, особливо заочної форми навчання, зменшити витрати на придбання матеріалів та виготовлення виробів, узгодити тематику дипломних проєктів з асортиментом виробів підприємств.
У контексті бюджетної тематики, госпдоговірних робіт та ліцензійних угод ведеться тісна співпраця фахівців Університету із фахівцями галузі: провадяться наукові дослідження на замовлення виробників, упроваджуються наукові розробки у технологічні процеси підприємств. Також варто зазначити, що під час навчальної практики студенти в майстернях кафедри під керівництвом досвідчених викладачів виготовляють вироби різного призначення для потреб університету.
Для розвитку творчого та наукового потенціалу студентської молоді та викладачів у рамках стратегічного партнерства із провідними фахівцями галузі на кафедрі запроваджено науково-практичні семінари із залученням провідних зарубіжних фірм «Coats», «Hänsel Textil», «KUFNER» (Німеччина), «СamelaPL» (Польша), «NOVATEX UA» (Чехія), «LainieredePicardie» (Франція), «GERBER TECHNOLOGY» (США), тощо, а також майстер-класи із відомими фахівцями сфери моди, серед яких Даніїл Грачов, Jannet von Klingen та інші.
У рамках співробітництва між КНУТД та швейним підприємством «Flaxpol» (м.Ключборг, Польща) та угоди про направлення студентів університету денної форми навчання на проходження практики з повним їх забезпеченням щодо проживання, харчування та компенсацією витрат на проїзд у 2015 р. виробничу і переддипломну практику пройшли й достойно представили наш славетний заклад студенти – І. Горіславецьі О. Величко. У 2016р. – студентка Л. Щербань, у 2019 році – магістрант І. Фесюк, у 2020р. – Ю. Весела, В. Алєксєєнко, у 2024 р. – здобувачі другого (магістерського) рівня ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» Аліна Собильська, Аліна Кічук та першого (бакалаврського) рівня ОПП «Конструювання та технології швейних виробів» Арендар Карина.
У рамках академічної мобільності та угоди про співпрацю між Київським національним університетом технологій та дизайну та Дангарінським державним університетом (смт Дангара, Таджикистан), студенти кафедри моди та стилю, освітнього ступеня «магістр» – А. Бабієнко та К. П'ятигіна у 2019 року проходили навчально-педагогічну та переддипломну практики в Республіці Таджикистан.
Метою візиту був обмін знаннями та досвідом викладання у закладах вищої освіти. А саме проведення магістрантами лекційних та лабораторних занять із дисциплін «Конструювання швейних виробів» та «Комп’ютерний дизайн» для студентів, що навчаються на бакалаврських програмах.
Студенти кафедри моди та стилю постійно залучені до патріотично-виховних заходів університету та кафедри, які сприяють більш глибокому вивченню культурної спадщини й традицій українського народу, пізнанню історичного минулого нашої держави.
На підвищення культурно-освітнього рівня здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників кафедри спрямовані різні культурно-просвітницькі заходи.
Творчі роботи студентів ОПП «Конструювання та технології швейних виробів», виставка «Весна та Україна»
Виставка творчих робіт студентів ОПП «Конструювання та технології швейних виробів» та викладачів кафедри, присвячена Міжнародному форуму FUR Futures
IV Міжнародний форум FUR Futures Ukraine «Натуральне хутро – відповідальний вибір», КНУТД
Здобувачі вищої освіти, що навчаються за ОПП «Моделювання, конструювання та художнє оздоблення виробів легкої промисловості» набувають знання з дизайн-проектування одягу, художнього і конструктивного моделювання одягу з тканин, шкіри та хутра, трикотажу, конструювання жіночого, чоловічого та дитячого одягу, головних уборів, білизни, корсетних виробів. Вони мають можливість опанувати практичні навички з розробки колекцій моделей одягу, моделювання одягу складних форм і покроїв, комп’ютерного дизайну одягу, що дає можливість стати кваліфікованими фахівцями високого ґатунку та працювати в індустрії моди.