КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Факультет мехатроніки та комп’ютерних технологій

КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Владислава Валентинівна СКІДАН

кандидат технічних наук, доцент, завідувачка кафедри

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4, ауд. 4-0901, 4-0903, 4-0908, 4-0910, 4-0912, 4-0914

Контактні телефони: 044 256-21-30, 044 256-21-89

e-mail

 www.facebook.com

Положення кафедри ІКТ

Стратегія розвитку кафедри

Про кафедру

Кафедра інформаційних та комп’ютерних технологій створена для підготовки висококваліфікованих фахівців у галузях «Інформаційні технології» та «Електроніка, автоматизація і електронні комунікації».

Основна мета кафедри –  підготовка конкурентоспроможних фахівців для національного та міжнародного ринку праці, здатних швидко адаптуватися до стрімкого розвитку технологій і змін у суспільстві в умовах цифрової трансформації. Випускники кафедри володіють необхідними компетентностями  для вирішення складних завдань у сфері інженерії програмного забезпечення, інформаційних систем та технологій, автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Програми підготовки враховують цілі сталого розвитку та орієнтовані на внесок у післявоєнну відбудову країни, сприяючи створенню сучасної цифрової інфраструктури та розвитку високотехнологічного середовища, зокрема в легкій промисловості та інших сфер діяльності.

Стратегія розвитку кафедри інформаційних та комп’ютерних технологій

Основні цілі:

  1. Підвищення якості освіти шляхом інтеграції новітніх освітніх технологій, підвищення рівня викладання, оновлення навчальних програм відповідно до сучасних вимог ринку праці. Впровадження інноваційних методів навчання, таких як змішане навчання, практичні тренінги та лабораторії, проєктна діяльність, що сприяють розвитку критичного мислення і навичок самостійного вирішення складних фахових задач.
  2. Міжнародна співпраця та академічна мобільність – розвиток партнерських відносин з провідними університетами та науково-дослідними установами у галузі інформаційних технологій, електроніки, автоматизації та електронних комунікацій. Активне залучення студентів та викладачів до програм академічної мобільності, стажувань та обміну досвідом для покращення міжнародної компетентності.
  3. Розвиток наукових досліджень та інновацій – сприяння розвитку наукових досліджень в галузі інформаційних технологій, автоматизації, робототехніки та електронних комунікацій, що мають науково-практичне значення для сучасних інженерних практик і бізнесу. Підтримка студентських та викладацьких наукових проєктів, інноваційних стартапів та комерціалізація результатів досліджень.
  4. Підготовка конкурентоспроможних фахівців – орієнтація освітнього процесу на потреби ринку праці, сприяння формуванню у здобувачів вищої освіти необхідних фахових компетентностей, таких як здатність накопичувати, обробляти та систематизувати професійні знання щодо створення і супроводження програмного забезпечення та визнання важливості навчання протягом всього життя, здатність управляти ІТ-проєктами орієнтованими на легку промисловість, з використанням сучасних методів управління та інтеграції ІТ-рішень; здатність використовувати для вирішення професійних завдань новітні технології у галузі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, зокрема, проєктування багаторівневих систем керування, збору даних та їх архівування для формування бази даних параметрів процесу та їх візуалізації за допомогою засобів людино-машинного інтерфейсу; здатність застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та цифрові технології для розв’язання складних задач і проблем автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. Створення умов для розвитку soft skills, таких як ефективна комунікація, лідерство, управління змінами та конфліктами, командна взаємодія, навички публічних виступів, тайм-менеджмент, критичне мислення, стресостійкість, які є важливими для успішної кар’єри в глобалізованому цифровому світі.
  5. Інтеграція з промисловістю та бізнесом – створення на кафедрі навчальних лабораторій, що співпрацюють з провідними компаніями та організаціями для забезпечення актуальності освітніх програм та професійної орієнтації здобувачів вищої освіти. Проведення стажувань, практик, залучення гостьових лекторів, а також організація зустрічей з представниками галузі для вивчення реальних потреб та тенденцій.
Спеціальності

Кафедра є випусковою та здійснює підготовку фахівців за спеціальностями:

Спеціальність 121 ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Освітній ступень – «Бакалавр».

Освітня програма «Інженерія програмного забезпечення».

Спеціальність121 «Інженерія програмного забезпечення» спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних розробляти, тестувати, впроваджувати та підтримувати програмні продукти та системи для різних галузей. Випускники цієї спеціальності будуть володіти фаховими компетентностями та навичкам створення програмного забезпечення, що відповідає високим вимогам якості, безпеки та ефективності в умовах швидко змінюваних технологій.

Випускники спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» можуть працювати в ІТ-компаніях, науково-дослідних установах, підприємствах різних галузей, зокрема легкої промисловості, займатися підприємницькою діяльністю у сфері розробки програмного забезпечення та інноваційних технологій.

Спеціальність 126 ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ 

Освітній ступень – «Бакалавр».

Освітня програма «Управління ІТ-проєктами»

Спеціальність 126 «Інформаційні системи та технології» спрямована на підготовку фахівців, здатних розробляти, впроваджувати, адмініструвати та підтримувати інформаційні системи, що забезпечують ефективне управління ІТ-проєктами різної складності та масштабу з використанням сучасних інструментів та технологій. Випускники цієї спеціальності отримують фахові компетентності та навички для розв’язання завдань, пов’язаних з обробкою та аналізом даних, створенням інтелектуальних систем для прийняття управлінських рішень, а також оптимізацією бізнес-процесів через використання сучасних інформаційних технологій.

Випускники спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології» можуть працювати в ІТ-компаніях, бізнес-структурах, науково-дослідних установах, державних органах, а також займатися підприємницькою діяльністю в сфері розробки та впровадження інформаційних систем, бізнес-аналітики та інших напрямках, де необхідне ефективне управління даними та інформаційними технологіями.

Спеціальність 174 АВТОМАТИЗАЦІЯ, КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РОБОТОТЕХНІКА

Освітній ступінь – «Бакалавр». Освітня програма «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Освітній ступінь – «Магістр». Освітня програма «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва».

Спеціальність 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних розробляти, впроваджувати та експлуатувати системи автоматизації, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехнічні комплекси в різних галузях промисловості. Випускники цієї спеціальності отримують глибокі знання і практичні навички в розробці та використанні сучасних автоматизованих і роботизованих систем для оптимізації виробничих процесів, підвищення їх ефективності, безпеки та якості.

Випускники спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» можуть працювати в різних галузях промисловості, а також у сфері наукових досліджень та розробок, що вимагають автоматизації та оптимізації технологічних процесів, інтеграції інноваційних систем для підвищення ефективності, безпеки та якості виробництва. Діяльність фахівців з автоматизації спрямована на створення та впровадження передових рішень, що забезпечують зростання продуктивності та конкурентоспроможності.

Науково-педагогічні працівники кафедри

Владислава Валентинівна СКІДАН, кандидат технічних наук, доцент, завідувачка кафедри

Закінчила Київський національний університет технологій та дизайну в 2008 р. У 2013 році присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, а у 2019 році – вчене звання доцента. Двічі стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених (2014-2016р, 2016-2018 р) .

Автор понад 100 друкованих праць, у тому числі, статей у фахових наукових виданнях, виданнях, що входять до наукометричної бази Sсopus, 6 патентів, 2 монографій, 2 навчальних посібників.

Викладає дисципліни: «Технології мультимедіа», «Аналіз вимог до програмного забезпечення», «Управління ІТ-проєктами», «Інтелектуальні системи управління».

Напрям наукової діяльності: сучасні інформаційні та комп’ютерні технології.

  

Олег Якович НІКОНОВ, доктор технічних наук, професор

Закінчив Харківський державний політехнічний університет в 1996 р. за спеціальністю «Прикладна математика». У 2010 році присуджено науковий ступінь доктора технічних наук, а у 2011 році – вчене звання професора. Лауреат премії Президента України для молодих учених (2006 р.)

Автор понад 200 друкованих праць, у тому числі, статей у фахових наукових виданнях, виданнях, що входять до наукометричної бази Sсopus, 34 патентів, 2 монографій, 1 підручника, 3 навчальних посібників.

Викладає дисципліни: «Якість та тестування програмного забезпечення»; «Web-програмування»; «Проєктування систем автоматизації», «Сучасні засоби керування ТП виробництва», «Архітектура комп’ютерних систем і мереж та програмування систем реального часу».

Напрям наукової діяльності: інформаційні технології, штучний інтелект, системи та процеси керування.

  

Антоніна Петрівна ВОЛІВАЧ, кандидат технічних наук, доцент 

Закінчила Державну академію легкої промисловості України (ДАЛПУ) у 1996 р. за спеціальністю «Автоматизація технологічних процесів та виробництв». Працює в університеті з 1996 р. У 2021 році присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, а у 2024 році – вчене звання доцента.

Автор понад 100 наукових праць, у тому числі, статей у фахових наукових виданнях та виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus, 3 колективні монографії, 5 авторських свідоцтв.

Викладає дисципліни: «Основи системного аналізу», «Створення та розвиток ІТ-продуктів», «Інформаційні системи та технології».

Напрям наукової діяльності: Оцінювання якості та ризиків освітньої діяльності з використанням інформаційних технологій та європейських підходів.

 

Юрій Олександрович ЛЕБЕДЕНКО, кандидат технічних наук, доцент

Закінчив Херсонський державний технічний університет в 1997 р. за спеціальністю «Комп’ютеризовані системи управління і автоматики» У 2011 році присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, а у 2014 році – вчене звання доцента.

Автор понад 100 наукових праць.

Викладає дисципліни: «Ідентифікація, моделювання і оптимізація технологічних об’єктів систем керування», «Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації», «Вбудовані системи та Інтернет речей», «Програмування Інтернет речей», «Комп’ютеризація інформаційних процесів»

Напрями наукової діяльності: мікропроцесорні системи керування, оптимізація систем керування.

  

Дмитро Сергійович НОВАК, кандидат технічних наук, доцент

Закінчив у 2009 році КНУТД за спеціальністю «Технологія переробки полімерів». У 2013 році присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук, а у 2020 році – вчене звання доцента. Лауреат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених (2018 р.).

Автор більше 100 наукових праць в українських і зарубіжних виданнях, зокрема журналах, внесених до переліку Scopus, 2 патентів.

Викладає дисципліни: «Операційні системи», «Архітектура комп’ютерних систем та мереж», «Інтелектуальні системи та технології».

Напрями наукової діяльності: обробка та аналіз даних за допомогою мови програмування Python; адитивні технології; розроблення програмного забезпечення для дослідження полімерних композиційних матеріалів; комп’ютерні методи дослідження оцінки однорідності розподілу наповнювачів в полімерних композиційних матеріалах; розробка та дослідження властивостей струмопровідних полімерних композиційних матеріалів.

  

Максим Леонідович СУКАЛО, доктор філософії, старший викладач

Закінчив Національний технічний університет України «КПІ» у 2002 р. за спеціальністю «Електронні прилади та пристрої». У 2024 році присуджено науковий ступінь доктора філософії. Автор понад 20 наукових праць в українських і зарубіжних виданнях, зокрема журналах, внесених до переліку Scopus.

Викладає дисципліни: «Моделювання комп’ютерно-інтегрованих систем»; «Архітектура комп’ютерних систем і мереж та програмування систем реального часу»; «Ідентифікація, моделювання і оптимізація технологічних об’єктів та систем керування»; «Комп’ютерні технології та програмування».

Напрями наукової діяльності: безпроводові сенсорні мережі для автоматизованих систем моніторингу.  

Владислав Ігорович ПИЛИПЕНКО, старший викладач

Закінчив Київський національний університет технологій та дизайну в 2018 р. Автор понад 20 наукових праць в українських і зарубіжних виданнях, зокрема журналах, внесених до переліку Scopus.

Викладає дисципліни: «Комп’ютерні технології та програмування», «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Проєктування інтерфейсу користувача».

Напрям наукової діяльності: Інформаційні та комп’ютерні технології, машинне навчання, дослідження освітніх ризиків та прогнозування успішності на платформах управління навчанням.

  

Дмитро Миколайович АХОНЧЕНКО, завідувач лабораторією ІКТ

Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (КТІЛП) в 1986 р. Працює в КНУТД з 1986 р.

Тетяна Петрівна КАЛАМЄЄЦЬ, ст. лаборант.

Закінчила КТІЛП в 1985 р. Працює в Університеті з 1997 р. 

 

Підтримку у навчанні студентів та виховну роботу виконує куратор студентської групи, який призначається з числа науково-педагогічних працівників кафедри на першому курсі. Куратор бере активну участь у формуванні активної громадянської позиції молоді, відслідковує успішність навчання, виховання і розвитку студентів, сприяє підвищенню їх культурного рівня. Крім цього, він допомагає залучати студентів до наукової роботи, участі у гуртках, творчих конкурсах, екскурсіях та інших заходах

 

Навчальні і лабораторні приміщення

Для проведення занять використовуються 3 спеціалізовані лабораторії для проведення лабораторних робот з професійно-орієнтованих дисциплін, лекційну аудиторію, засоби мультимедійної проекційної техніки, приміщення для курсового, дипломного проектування та виконання науково-дослідних робіт.

До основних лабораторій відносяться: 

  • навчальна лабораторія програмної інженерії та інформаційних систем;
  • навчальна лабораторія проєктування та моделювання автоматизованих систем;
  • навчальна лабораторія автоматизованого керування та мікропроцесорної техніки.
Наукові гуртки

На кафедрі існують 5 постійно діючих наукових гуртки:

1) «Сучасні інформаційні технології»

Керівники: зав.каф. ІКТ, к.т.н.,  доц. Скідан В. В.,

старший викладач, Пилипенко В.І.

2) «Інтелектуальні інформаційно-управляючі системи»

Керівник: д.т.н., проф. Ніконов О.Я.

3) «Проєктування вбудованих систем та Інтернет речей»

Керівник: к.т.н., доц. Лебеденко Ю.О.

4) «ІТ інновації: технології та продукти»

Керівник: к.т.н., доц. Волівач А.П. 

5) «Комп'ютерна інженерія адитивних технологій»

Керівник: к.т.н., доц. Новак Д.С