Адреса: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, ауд. 4-1206
Телефони для довідок: | +38044-256-29-49 |
+38044-256-21-33 |
e-mail:
Сторінка в https://m.facebook.com/KafedraInozemnychMovKNUTD/
Адреса: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, ауд. 4-1206
Телефони для довідок: | +38044-256-29-49 |
+38044-256-21-33 |
e-mail:
Сторінка в https://m.facebook.com/KafedraInozemnychMovKNUTD/
Кафедра іноземних мов була заснована у 1930 році. В той час на кафедрі працювало лише 4 викладачі.
З 1976 по 1987 рік кафедра була опорною по Київському вузівському центрі, колективним учасником секції експериментальних досліджень науково-методичної ради з іноземних мов при МВССО, учасником загальносоюзного наукового експерименту з дослідження ефективності особистісно-діяльнісного підходу у навчанні іноземних мов.
З вересня 2017 року кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту сучасних технологій навчання.
З 28 листопада 2019 року кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту інтернаціоналізації вищої освіти та науки.
Кафедра здійснює викладання англійської, німецької, французької, латини, російської мови для іноземців на всіх факультетах КНУТД.
Активізація зовнішньої політики України, інтеграційні процеси, до яких вона залучена, а також участь системи вищої освіти України у Болонському процесі вимагають від вищих закладів освіти наближення навчальних вимог до міжнародних стандартів. Факультет економіки та бізнесу здійснює суттєві кроки у напрямку стандартизації навчання фахових дисциплін. Звісно, щоб ефективно взаємодіяти на різних рівнях з представниками міжнародної спільноти велика увага повинна приділятися й іншомовній освіті та стандартизації її результатів. Сьогодні факт володіння декількома іноземними мовами розглядається апріорі, причому володіння ними повинно досягнути такого рівня, коли зміст домінує над формою, тобто коли людина думає що сказати, а не як. Тому, процес навчання іноземних мов на кафедрі орієнтований на формування у студентів професійно-орієнтованої іншомовної комунікативної компетенції - ВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ ІНОЗЕМНИМИ МОВАМИ в професійній сфері - та організований за рівневою моделлю. В основу покладені Загальноєвропейські рівні володіння мовою (А,В,С), прийняті у країнах ЄС та введені у систему іншомовної освіти в Україні.
Російськомовний проєкт
У 2015 році на кафедру іноземних мов була переведена дисципліна «Іноземна мова (російська)» (Для цієї категорії студентів заняття проводять к.філол.н., доц. Дворянчикова С.Є., к.філол.н., доц. Синявська О.Є. Навчальний процес базується на сучасних методиках навчання із залученням новітніх лексико-граматичних посібників, особлива увага приділяється розвитку наукового стилю мовлення.
Студенти із задоволенням беруть участь у роботі гуртка «Країни і люди» і Міжнародної конференції «Діалог культур у Європейському освітньому просторі».
Високий рівень пропонованої освіти, теплий психологічний клімат, цікаві насичені заняття – все це приваблює молодь із різних країн світу.
Станом на січень 2021 року на кафедрі працює 30 НПП, з них: 12 кандидатів наук, 15 доцентів, 11 старших викладачів, 4 викладача, які здійснюють навчальний процес з англійської, німецької, французької, мов, латини та російської мови для іноземців. Всі викладачі кафедри володіють кількома іноземними мовами.
Навчально-допоміжний персонал кафедри (4 чол.) виконує роботи, що пов'язані з організацією, підготовкою та проведенням навчального процесу.
Працює в КНУТД з 2002 р. Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка у 2001 році, Київський міжнародний університет у 2002 році. У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю порівняльне літературознавство у КНУ ім. Т. Шевченка. У 2013 році присвоєно вчене звання доцента. Автор понад 60 наукових статей (враховуючи статті, що включені до науковометричних баз Scopus та Web of Science), 2 монографій, 45 навчально-методичних робіт, співавтор посібника з грифом МОН України «Англійська мова для студентів економічних спеціальностей», посібника “Ukrainian for foreigners” та 4 словників. Організатор та учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Регулярнопроходить стажування в вищих навчальних закладах Європи. Викладає дисципліни «Іноземна мова для академічних цілей», «Ділова іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)», «Іноземна мова (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2007 р. Закінчила Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка у 1989 році, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна у 2003 році. У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2017 році присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов. Автор понад 30 наукових статей та тез (2 статей Scopus), 1 монографії, 14 навчально-методичних робіт (3 навчально-методичних робіт – у співавторстві), 2 навчальних посібників з грифом КНУТД. Учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Неодноразово проходила стажування у вищих навчальних закладах Великої Британії. Керівник ініціативної наукової теми «Лінгвістичні та методологічні аспекти формування іншомовної компетентності студентів ВНЗ» кафедри іноземних мов КНУТД. Керівник наукового студентського гуртка за напрямом «Економіка та бізнес» (підсекція «Економіка підприємства»). Відповідає за науково-методичне забезпечення викладання дисциплін «Іноземна мова фахового спрямування (для спеціальностей 131 Прикладна механіка, 133 Галузеве машинобудування)», «Ділова іноземна мова». Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)», «Ділова іноземна мова (англійська)». |
Працює в КНУТД з 2015 р. У 2004 році закінчила Донецький національний університет з відзнакою і здобула повну вищу освіту за спеціальністю “Мова та література (російська)” та здобула кваліфікацію магістра філології (російської), викладача. У 2014 році захистила дисертаційне дослідження «Поетика оніма в контексті комічних жанрів та сміхової культури» та здобула науковий ступінь кандидата наук за науковою спеціальністю 10.02.15. – “Загальне мовознавство”. У 2018 році присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов. Автор понад 50 наукових праць і навчально-методичних робіт; є автором серії посібників «Словарная тетрадь по русскому языку (учебное пособие для иностранных студентов)», співавтором навчальних посібників і методичних вказівок для студентів-медиків першого, другого, третього курсів «Тестовые задания для самостоятельной работы по русскому языку»; «Сборник тестовых заданий по русскому языку»; «Самостоятельная работа по русскому языку. Учебное пособие для иностранных студентов 2 курса»; «Українська мова: навчальний посібник для студентів 2 курсу міжнародного медичного факультету»; «Practice Activity Guidelines in Russian for the 1-st Year Students of the International Medical Department»; «Practice Activity Guidelines in Russian for the 3-st Year Students of the International Medical Department»;«Російська мова: методичні вказівки до виконання модульних контролів для студентів-іноземців 1-4 курсів»; «Корректировочный курс упражнений по русской фонетике и интонации для говорящих на китайском языке: методические указания к практическим занятиям для студентов-иностранцев І-ІІ курсов» тощо. Відповідає за науково-методичне забезпечення викладання дисципліни «Іноземна мова (російська)» (для студентів-іноземців), є керівником студентського наукового гуртка «Країни і люди» і відповідальним членом організаційного та наукового комітетів Міжнародної конференції «Діалог культур у Європейському освітньому просторі». |
Працює в КНУТД з 2016 р. У 2000 році закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.01 – «Теорія та історія педагогіки». Автор 15 наукових публікацій. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)», «Іноземна мова (німецька)», «Іноземна мова фахового спрямування (німецька)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Іноземні мови в сучасному житті» (підсекція «Відео-клуб (німецька)»). |
Працює в КНУТД з 2016 р. Закінчила Херсонський державний педагогічний інститут ім. Н.К. Крупської у 1996 році. У 2009 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.02 – «Російська мова» у КНУ ім. Т. Шевченка. У 2008 році присвоєно вчене звання доцента. Автор понад 30 наукових статей и методичних рекомендацій по спецкурсу. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн» (підсекції «Графічний дизайн» та «Дизайн інтер’єру»). |
Працює в КНУТД з 2017 р. Закінчила Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів ім. Бориса Грінченка у 1999 році (друга вища освіта) У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію (тема дисертаційного дослідження «Професійна адаптація молодих викладачів іноземної мови до роботи у вищих технічних навчальних закладах», спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти) в Інституті вищої освіти АПН України. У 2007 р. присвоєно вчене звання доцента. Автор 60 друкованих праць, з яких 33 – наукові статті (з них 20 – у фахових виданнях, рекомендованих ДАК України), 12 – посібники та навчально-методичні видання. Брала участь у 28 всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях і конгресах з публікацією тез та статей за їхніми матеріалами у відповідних збірниках. Упродовж п’яти років працювала у складі спеціалізованої вченої ради К 26.062.15 з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Здійснювала наукове керівництво дослідницькою діяльністю аспірантів, під керівництвом успішно захищено дисертаційну роботу. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)», «Ділова іноземна мова (англійська)». |
Працює в КНУТД з 2016 р. Закінчила Інститут філології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «російська мова та література, німецька мова» в 2012 році. З 2012 року по 2015 рiк – аспірант кафедри російської мови Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. В лютому 2016 року захистила кандидатську дисертацію. Тема кандидатської дисертації «Російська комерційна номінація XIX-XXI століть в комунікативно-функціональних вимірах». Основні положення дисертаційного дослідження висвітлено у 18 публікаціях, 12 з яких надруковано у виданнях ВАК, 2 – в іноземних виданнях. З листопада 2015 року по лютий 2016 року викладала російську мову як іноземну в Iнститутi фiлологiï КНУ iм. Т. Шевченка. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (російська)» (для студентів-іноземців), «Іноземна мова (німецька)», «Іноземна мова (латинська)». Бере участь в організації роботи студентського наукового гуртка «Країни та люди», є членом організаційного та наукового комітетів Міжнародної конференції «Діалог культур у Європейському освітньому просторі». |
Працює в КНУТД з 2016 року. У 2009 році закінчила Київський національний лінгвістичний університет за спеціальністю «Мова та література (англійська)». З 2012 по 2015 рiк – аспірант Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. У 2017 році захистила кандидатську дисертацію у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. Автор 16 наукових публікацій, учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Технології» (підсекція «Інформаційні технології»). |
Працює у КНУТД з 2003 р. Закінчила Магаданський Державний педагогічний університет у 1989 році за фахом викладач англійської мови. З 2015 по 2018 рр. навчалась в аспірантурі КНЛУ. У жовтні 2019 року захистила кандидатську дисертацію з теми «Формування професійно орієнтованої англомовної компетентності у монологічному мовленні майбутніх дизайнерів». Автор 30 наукових статей та тез, 9 навчально-методичних робіт, 1 навчально-методичного посібника. Учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Коло наукових інтересів: лінгвістика, методика викладання мов і культур. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн» (підсекція «Дизайн реклами»). |
Працює в КНУДТ з 2019 року. У 2007 році закінчила Житомирський державний університет ім. І. Я. Франка з червоним дипломом спеціаліста; у 2010 році закінчила аспірантуру Національного авіаційного університету за спеціальністю 10.02.01 «Українська мова» та у 2014 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.01 «Українська мова» на тему «Лексико-фразеологічна параметризація жіночої прози 90-х років ХХ – початку ХХІ століть (на матеріалі прозових творів С. Майданської, Т. Зарівної, М. Матіос, Є. Кононенко)». Є співавтором 5 практикумів англійською мовою для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія», а також навчального посібника з грифом МОН України «Англійська мова. Professional English. Fundamentals of Software Engineering». Є автором 17 наукових статей, які опубліковано у збірниках, затверджених Міністерством освіти і науки України як фахові, і три – у закордонних виданнях, а також низки тез доповідей. Щорічно бере участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях. У 2018 році проходила закордонне стажування «Modern Teaching Methods and Innovative Technologies in Higher Education; European Experience and Global Trends» (Братислава – Відень – Будапешт – Кошице). Більше 10 років викладання іноземної мови (англійської) у ВНЗ України. |
Працює в КНУТД з 2019 р. У 2009 році закінчила Криворізький державний педагогічний університет, отримала повну вищу освіту та здобула кваліфікацію вчителя мови (англійської) та зарубіжної літератури. У 2011 році закінчила Одеську національну юридичну академію, отримала повну вищу освіту та здобула кваліфікацію юриста. У 2014 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.09 – «Теорія навчання». Автор понад 30 наукових праць. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює в КНУТД з 2020 р. У 1992 році закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Іноземні мови (дві мови)» та здобула кваліфікацію вчителя іноземних мов (англійської та французької). У 2010 році захистила дисертаційне дослідження «Фразеосемантичне поле емоцій» за спеціальністю 10.02.15 – «Загальне мовознавство». У 2013 році присвоєно вчене звання доцента кафедри романо-германських мов і перекладу. Автор понад 130 науково-методичних праць, з них 1 монографія, 3 навчальних посібники, 7 навчально-методичних посібників, 40 статей у фахових та провідних іноземних виданнях. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2002 р. Закінчила Київський педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю «Англійська мова та зарубіжна література» у 2001 році (друга вища освіта). Автор 4 навчально-методичних робіт та співавтор підручника «Англійська мова для студентів економічних спеціальностей». Відповідає за роботу студентського клубу знавців польської мови. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2001р. Закінчила Київський педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю «Англійська мова» у 2000 році (друга вища освіта). Співавтор посібника з грифом МОН України «Англійська мова для студентів економічних спеціальностей» та 9 навчальних посібників, автор 8 навчально-методичних робіт, та 4 статтей. Відповідає за наукову роботу кафедри, складання звіту з рейтингу НПП кафедри. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)», «Ділова іноземна мова (англійська)». |
Працює у КНУТД з 1998р. Закінчила Київський Державний Педагогічний Інститут іноземних мов. Автор понад 10 навчально-методичних праць. Відповідальна за секцію французької мови. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Іноземні мови в сучасному житті» (підсекція «Відео-клуб (французька мова)»). |
Працює в КНУТД з 2002 р. Закінчила Київський Державний Лінгвістичний Університет у 2001 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор понад 20 наукових статей та тез, «Англо-українського термінологічного тлумачного словника з дизайну та текстилю» з грифом МОН України, 12 навчально-методичних робіт, співавтор 8 навчально-методичних робіт, співавтор навчальних посібників “Practical course of English” та “ESP: Design” з грифом МОН України. Учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій. Відповідає за работу викладачів кафедри в модульному середовищі та навчально-методичну роботу кафедри. Виконує обов’язки секретаря Міжнародної конференції «Діалог культур у Європейському освітньому просторі». Керівник наукового студентського гуртка за напрямом «Професійна освіта». Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2003р. Закінчила Київський Державний Лінгвістичний Університет у 2001 році за спеціальністю «Мова та література (англійська мова)», Київський Національний університет технологій та дизайну в 2009 році за спеціальністю «Маркетинг» та Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор 3 наукових статей та понад 15 навчально-методичних робіт. Автор навчальних посібників: Business communication, English for Specific Purposes: Marketing, English for Specific Purposes: Finance. Відповідає за навчальну роботу кафедри та организацію роботи курсів іноземних мов, а також за роботу зі студентами заочно-дистанційної форми навчання. Є керівником студентського наукового гуртка за напрямом «Економіка та бізнес» (підсекція «Маркетинг»). |
Працює у КНУТД з 2002р. Закінчила Київський славістичний університет у 2002 році. Автор 6 навчально-методичних робіт. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2005р. Закінчила Київський Державний Лінгвістичний Університет у 1998 році. Автор 6 навчально-методичних робіт та 2 наукових статей. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Економіка та бізнес» (підсекція «Фінанси»). Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 1999р. Закінчила Чернівецький державний університет ім. Ю.Федьковича (романо-германська філологія) у 1995 році. Автор 9 методичних вказівок та співавтор підручника «Англійська мова для студентів економічних спеціальностей». Відповідальна за спеціальність «Облік та аудит» та дисципліну «Іноземна мова (англійська)». Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює у КНУТД з 2005р. Закінчила Уманський державний педагогічний університет у 2002 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Філологія. Германські мови і літератури (Переклад. Англійська мова)»). Автор 7 навчально-методичних робіт. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Іноземні мови в сучасному житті» (підсекція «Бізнес-орієнтоване спілкування»). |
Працює у КНУТД з 2001р. Закінчила Київський Національний Лінгвістичний Університет у 2003 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор 5 навчально-методичних робіт та 2 наукових статей. Відповідальна за секцію німецької мови. |
Працює в КНУТД з 1993р. Закінчила Київський Державний Лінгвістичний Університет в 1998 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор 6 наукових статей, навчального посібника «Deutsch für Designer», 7 навчально-методичних робіт та співавтор 5 навчально-методичних робіт. Коло наукових інтересів: проблеми перекладу фахових текстів (технічного, мистецького, військового спрямування). Викладає дисципліни «Іноземна мова (німецька)», «Іноземна мова (німецька - рівень А1)», «Іноземна мова фахового спрямування (німецька)» для спеціальностей факультетів Дизайну, МКТ, ТСМ та «Ділова іноземна мова (німецька)». Відповідає за роботу кафедри в електронному журналі та роботу студентського науковго гуртка «Німецький досвід» (підсекції «Фахова німецька» та «Дизайн»). |
ТКАЛЕНКО Антоніна Миколаївна, старший викладач. Працює в КНУТД з 2002р. Закінчила Київський Національний Лінгвістичний Університет у 2002 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор 1 навчально-методичної роботи, співавтор 7 навчально-методичних робіт та навчального посібника “ESP: Design” з грифом МОН України. Співавтор 1 наукової статті, автор 6 наукових публікацій. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн». Коло наукових інтересів: інноваційні технології у вивченні іноземних мов. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн». |
ТУГАЄНКО Вікторія Михайлівна, старший викладач. Працює в КНУТД з 2003 р. Закінчила Київський Національний Лінгвістичний Університет у 2002 році за спеціальністю «Мова та література (англійська мова)». Автор 3 навчально-методичних робіт. Автор книги для адаптованого читання англійською мовою «Навколо світу за вісімдесят днів» Жюля Верна, рівень Pre-intermediate (видавництво «Арій»). На кафедрі відповідальна за організацію та проведення Всеукраїнської навчально-практичної конференції. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Економіка та бізнес» (підсекція «Менеджмент»). Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Працює в КНУТД з 2017 р. Закінчила Київський Славістичний університет у 2002 році за спеціальністю «Мова та література (чеська та англійська)», Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 р. (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Закінчила Київський Славістичний університет у 2002 р. за спеціальністю «Мова та література (чеська та англійська)».Закінчила курси німецкої мови в 2002 р. в "International Centre of Culture and Education". Автор понад 10 наукових публікацій, 3 з яких у закордонних виданнях. Учасник міжнародних наукових конференцій. Викладає дисципліни: «Іноземна мова за професійним спрямуванням» (англійська мова), «Іноземна мова» (англійська мова). Коло інтересів: сучасні методики викладання іноземної мови професійного спрямування, використання новітніх технологій у викладанні іноземних мов. Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Технології» (підсекція «Використання сучасних розробок в професійній діяльності»). |
Працює у КНУТД з 2005р. Закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. Макаренка у 2006 році, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Автор 3 навчально-методичних праць. Відповідає за організаційну роботу кафедри. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Технології» (підсекція «Хімічні технології»). |
ГЛАДУШ Ірина Анатоліївна, викладач. Працює в КНУТД з 2013 р. Закінчила Київський інститут перекладачів у 2002 році , Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова у 2018 році (магістратура за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», «Андрагогіка»). Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн». Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Дизайн». |
Працює в КНУТД з 2016 р. Закінчила Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя за спеціальністю «Мова і література (англійська)» у 2012 році та здобула кваліфікацію магістра філології. Поетеса, перекладач лірики, автор багатьох перекладів. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». Відповідає за роботу студентського наукового гуртка за напрямом «Іноземні мови в сучасному житті» (підсекція «Англійська в соцмережах»). |
Працює в КНУТД з 2019 р. У 2012 році закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка і отримала базову вищу освіту за спеціальністю «Дошкільна освіта». У 2014 році закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка вищої школи». У 2018 році закінчила Національний університет біоресурсів і природокористування України та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Філологія». З 2015 по 2018 рiк – аспірант Київського університету імені Бориса Грінченка. Викладає дисципліни: «Іноземна мова (англійська)», «Іноземна мова фахового спрямування (англійська)». |
Наукова діяльність викладачів кафедри здійснюється у напрямку дослідження тенденцій іншомовної підготовки студентів немовних ВНЗ в умовах глобалізації; дослідження теоретичних питань та створення практичних рекомендацій, спрямованих на євростандартизацію та інтенсифікацію процесу навчання іноземних мов.
Результати досліджень знаходять своє відображення у наукових статтях, монографіях, підручниках, навчальних посібниках, що видаються кафедрою.
Основні наукові публікації кафедри:
Спільно з КНЛУ та British Council постійно проводяться науково-практичні семінари (круглі столи) з методики навчання іноземних мов. Представники кафедри щорічно беруть участь у міжнародних (закордонних та внутрішніх) та всеукраїнських наукових конференціях з питань методики навчання іноземних мов.
З 2015 року, кафедра іноземних мов започаткувала проведення Міжнародної конференції «Інноваційні тенденції підготовки фахівців в умовах полікультурного та мультилінгвального глобалізованого світу», присвячену проблемам та перспективам формування професійної компетентності майбутніх фахівців у відповідності до вимог сьогодення, з 2016 – Міжнародної конференції «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка покликана підвищувати якість підготовки студентів-іноземців у КНУТД та інших ЗВО України, покращувати їх адаптацію у мовному середовищі, створювати умови для науково-дослідної роботи й публічних виступів.
Кафедра іноземних мов забезпечує високий рівень викладання таких дисциплін:
Викладачами кафедри розробляється навчально-методичне забезпечення для навчання/вивчення іноземної мови як засобу іншомовного спілкування на 1-5 курсах. Крім того, в навчальному процесі широко застосовуються й сучасні закордонні навчально-методичні комплекси.
В позааудиторній роботі зі студентами викладачі кафедри іноземних мов впроваджують такий сучасний метод навчання іноземним мовам, як проектне навчання, в якому студенти отримують ідеальну можливість вирішувати індивідуально або кооперативно комплексні навчальні завдання в аутентичному контексті, а також отримують можливість перейняти на себе відповідальність за власний навчальний процес.
Протягом кожного навчального року кафедрою іноземних мов проводяться наступні навчальні проекти:
Вузівський етап студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Іноземна мова» (англійська, німецька, французька), в якому приймають участь найсильніші студенти, а також ті, які хочуть випробувати свої знання з іноземної мови. Переможці університетського етапу олімпіади щорічно беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Іноземна мова» (англійська/ німецька/ французька) та входять в десятку найкращіх студентів з понад ста учасників.
Тиждень іноземних мов
В рамках тижня іноземних мов кафедрою проводиться велика кількість цікавих заходів, які представляють для студентів інтерес і в яких вони беруть активну участь: виставка стінгазет та кросвордів, виставка робіт дизайнерської майстерні «Fashion Sketch», виставка державних символів різних країн, зроблених студентами, виставка літератури іноземними мовами; доповіді, презентації та обговорення на лінгвокраїнознавчі і професійно-орієнтовані теми (для студентів старших курсів); музичні номери; тематичні вечори «Meeting Halloween», «American Culture», «Deutsch im Spiel», «Deutsch kreativ», «Що ви знаєте про Польщу?».
Розвиваючи свої мовні компетентності, використовуючи іноземну мову як робочу, студенти знайомляться з культурами інших країн і набувають цим міжкультурні компетентності, працюючи разом над створенням презентаційного продукту (стінгазети, виставки, презентації, музичні та літературні номери і т.п.), розвивають вміння працювати в команді, яке на сьогодні є однією з головних вимог до пошукачів на сучасному ринку праці.
Наукові гуртки:
Важливу роль в підготовці сучасних фахівців має науково-дослідна робота студентів, до якої відноситься наукові мовні гуртки, роботу яких організовано викладачами кафедри. Студенти отримують рекомендації щодо правил проведення наукових досліджень. На прикладі тем, які розглядаються на щомісячних засіданнях наукових гуртків, студенти вчаться, як і де шукати першоджерела та опрацьовувати літературу.
Economy and Business: Enterprise Economy, Marketing, Management, Finance (наук. кер. к.філ.н, доц. Гудкова Н.М., ст. викл. Вишневська М.О., ст. викл. Тугаєнко В.М., ст. викл. Горлатова О.М.)
Technologies: Information technologies, Chemical technologies and engineering, Use of modern developments in professional activity (наук. кер. канд. культурології, доц. Чернець М.О., ст. викл. Краснюк С.О., викл. Денисенко В.М.)
Design (наук. кер. к.пед.н, доц. Корнєєва І.О., к.філ.н, доц. Сиромля Н.М., викл. Гладуш І.А., ст. викл. Ткаленко А.М.,)
Vocational Training (наук. кер. ст. викл. Кугай К.Б.)
Foreign languages in modern life (к.пед.н, доц. Назаренко О.В., доц. Шкура Н.С., ст. викл. Роєнко Л.В., викл. Писаренко Н.М.)
Deutsche Erfahrung (наук. кер. ст. викл. Кетова Т.М.)
Країни і люди /для студентів-іноземців/ (наук. кер. к.філ.н, доц. Дворянчикова С.Є.)
Працюючи в наукових мовних гуртках, опрацьовуючи іншомовні фахові джерела, студенти розширюють свої знання з фаху, який вивчають, а також вчаться спілкуванню іноземними мовами на наукові та природничі теми, визначають основні ознаки фахових текстів (термінологія, граматичні структури та ін.), діляться один з одним вже набутим досвідом в роботі з фаховими текстами, а також отримують рекомендації та вирази-кліше для усного та письмового спілкування з фаху.
Відвідування музеїв, виставок та ін.:
Викладачі кафедри регулярно організовують для студентів екскурсії в музеї Києва та відвідування фахових виставок з обговоренням цих заходів на заняттях з іноземної мови, що сприяє формуванню особистості та свідомості студента.
Отже цілями проектного навчання є:
Кафедра іноземних мов пропонує:
В рамках цих курсів ви зможете:
Крім цього, викладачі кафедри готують студентів та колег до складання міжнародного іспиту на рівень володіння англійською мовою В2.
Участь системи вищої освіти України у Болонському процесі відкриває для сучасних студентів широкі можливості приєднатися до спільного європейського освітнього простору. Це означає, що після закінчення університету студенти отримуватимуть диплом європейського зразка, з яким у них з'явиться реальна нагода безкоштовно продовжити своє навчання та працевлаштуватися у країнах Євросоюзу.
Проте «ключем до дверей» європейських навчальних закладів чи роботодавців є не лише цей диплом, але й міжнародний сертифікат, який засвідчує реальний рівень володіння іноземною мовою (РВМ) студентом за загальноєвропейським стандартом.
Відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти (стратегічний документ, підготовлений Радою Європи з метою стандартизації вимог щодо рівнів володіння іноземною мовою, навчання/вивчення іноземної мови, оцінювання), а також до вимог Міністерства освіти на науки України вхідний РВМ абітурієнта повинен бути B1+, а вихідний РВМ бакалавра (4 роки навчання) має становити В2. Вибір останнього як цільового був зумовлений існуючими вимогами щодо РВМ, прийнятного в академічному і професійному середовищах у країнах ЄС, які вимірюються міжнародно-визнаними мовними іспитами.
Рівні володіння іноземною мовою: глобальна шкала
Рівень володіння мовою |
Дескриптори |
||
Елементарний |
A1 |
Може розуміти і вживати побутові повсякденні вирази, а також будувати елементарні речення з метою задоволення конкретних потреб. Може відрекомендуватись або представити когось. Може запитувати і відповідати на запитання про деякі деталі особистого життя, про людей, про речі тощо. Може взаємодіяти на простому рівні, якщо співрозмовник говорить повільно і чітко та готовий прийти на допомогу. |
|
A2 |
Може розуміти ізольовані фрази та широко вживані вирази, необхідні для повсякденного спілкування у сферах особистого побуту, сімейного життя, здійснення покупок, місцевої географії, роботи. Може спілкуватись у простих і звичайних ситуаціях, де потрібен простий і прямий обмін інформацією на знайомі та звичні теми. Може описати простими мовними засобами вигляд свого оточення, найближче середовище і все, що пов’язане зі сферою безпосередніх потреб. |
||
Незалежний |
B1 |
Може розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на роботі, у навчанні, під час дозвілля тощо. Може вирішити більшість проблем під час перебування у країні, мова якої вивчається. Може просто і зв'язано висловитись на знайомі теми або теми особистих інтересів. Може описати досвід, події, сподівання, мрії тощо. |
|
B2 |
Може розуміти основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й дискусії за фахом. Може вільно спілкуватися з носіями мови. Може чітко, детально висловитись на широке коло тем, виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти. |
||
Досвідчений |
C1 |
Може розуміти широкий спектр достатньо складних та об’ємних текстів і розпізнавати імпліцитне значення. Може висловлюватись швидко і спонтанно без помітних утруднень, пов’язаних з пошуком засобів вираження. Може ефективно і гнучко користуватись мовою у суспільному житті, навчанні та роботі. Може чітко, логічно, детально висловлюватись на складні теми, демонструючи свідоме володіння граматичними структурами, конекторами та зв’язними програмами висловлювання. |
|
C2 |
Може розуміти без утруднень практично все, що чує або читає. Може вилучити інформацію з різних усних чи письмових джерел, узагальнити її і зробити аргументований виклад у зв’язній формі. Може висловлюватисьспонтанно, дуже швидко і точно, диференціюючи найтонші відтінки смислу у доволі складних ситуаціях. |