ТВОРЧІ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ОП «ДИЗАЙН ОДЯГУ» НА ВИСТАВЦІ «КОНТРАСТИ КРЕАТИВУ ФАКУЛЬТЕТУ ДИЗАЙНУ»

Із 3 по 21 липня 2023 року на виставці творчих робіт «Контрасти креативу факультету дизайну» у Виставковому центрі «Мистецький простір» КНУТД демонструвалися творчі роботи здобувачів освіти бакалавського і магістерського рівнів кафедри мистецтва та дизайну костюма.

Викладачі і студенти кафедри МДК на виставці

На виставці були представлені готові зразки та фото моделей одягу з колекцій переможців та лауреатів творчих конкурсів різного рівня, а також моделі зі збірки «КОСТЮМОТЕКА».

Виставкова зала Виставкового центру «Мистецький простір»

Презентовано моделі з колекцій студентів кафедри, виконані під керівництвом викладачів, які були представлені на всеукраїнських та міжнародних творчих професійних конкурсах: «Печерські каштани», «Сузір’я «Каштан» (м. Київ, КНУТД); Ukrainian fashion week, «Kyiv-Fashion», «Погляд у майбутнє» (м. Київ); «FRANKFURTSTYLEAWARD» (м. Франкфурт, Німеччина) тощо.

Моделі з колекцій здобувачів освіти освітньої програми «Дизайн одягу»

З-поміж експонатів роботи студентів і випускників кафедри МДК: Ілони Мандираджи (переможниця конкурсу «Печерські каштани»), колекція «Inheritance of the Soul», 2023 р.; Анастасії Галушко (переможниця конкурсу «Печерські каштани»), колекція «Destiny call’s», 2021 р.; Діани Трачук, видовищний костюм «Блакитний метелик»,  2021 р.; Ху Веньцзе, колекція з етно-мотивами, 2021 р.; Тетяни Герман, ансамбль з використанням Кролевецького переборного ткацтва, 2017 р.; Соломії Мисак, колекція костюмів з етномотивами, 2016 р.; Катерини Михалюк, Людмили Лобань, видовищний костюм з колекції «KUGUT», 2015 р.

Також було представлено репліки історичного костюма, виконані під керівництвом викладачів кафедри Галини Кокоріної, Ірини Давиденко, Світлани Маркової, Інни Гайової та інших, які складають частину колекції «КОСТЮМОТЕКА», яка загалом налічує більше 500 моделей.

Було презентовано реконструкцію білизни XVII ст., виконавці: Т. Квітко, М. Кушнір, 2015 р., керівник Галина Кокоріна; реконструкція сукні Cristobal Balenciaga, 1948, виконавці: А. Комарова, О. Босик, В. Ноженко, А. Маркова, 2012 р.; реконструкцію весільної сукні, близько 1830 р., виконавці: І. Матьєва, А. Бордукова, А. Кучер, Г. Лисенко, К. Майборода, К. Горяйнова, 2006 р.; реконструкцію жіночого костюма середини XV ст. Нідерланди, виконавці: А. Долженко, Т. Єгорова, Н. Колесник, А. Перевертень, Н. Трофімова, В. Щербина, А. Біхно, 2007 р.; реконструкцію сукні середини XVI ст., Німеччина, виконавці: Н. Яковлева, А. Кусакіна, 2007 р., керівники: Світлана Маркова, Ірина Давиденко.

Реконструкції історичного костюма, виконані студентами і викладачами кафедри МДК

Над підготовкою виставки, у тісній співпраці з координатором Виставкового центру «Мистецький простір» Інгою Яценко-Андріїшиною, працювали співробітники кафедри МДК: Калина Пашкевич, завідувачка кафедри, Ірина Давиденко, доцент, Галина Кокоріна, доцент, Олександра Процько, завідувач лабораторії, Ростислав Пасішніченко, студент, лаборант кафедри.

Виставка дала можливість продемонструвати відвідувачам усі напрями підготовки фахівців з дизайну одягу в КНУТД. Уже понад 30 років кафедра мистецтва та дизайну костюма здійснює підготовку дизайнерів одягу, випускники кафедри – відомі дизайнери, модельєри, стилісти та інші фахівці фешн-індустрії.

26.07.2023