КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

НАУКОВІ ТА ОСВІТНІ ЗАХОДИ

20.10.2023 року проведено Kick-off meeting та Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Promoting of European skills and approaches for sustainable bioeconomy in the conditions of Ukrainian acute challenges» (PESAB) «ПРОСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ НАВИЧОК ТА ПІДХОДІВ ДО СТАЛОЇ БІОЕКОНОМІКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ В УКРАЇНІ».

 

Програма Міжнародного науково-практичного Круглого столу

Збірник тез доповідей Міжнародного науково-практичного круглого столу

Постреліз Круглого столу: https://knutd.edu.ua/pod-ta-publkats/news/15984/

 

Програмою круглого столу передбачено обмін ідеями та найкращими практиками реалізації проєктів у сфері сталої біоекономіки за участю представників Національного офісу Erasmus+ в Україні між академічною спільнотою, провідними фахівцями, представниками органів державної влади та бізнесу.

У рамках підготовчої роботи та координації Грантового проєкту PESAB з метою презентації проєкту проведено Kick-off meeting (стартову зустріч) із цільовою аудиторією та зацікавленими сторонами: представниками студентського самоврядування, викладачами, науковцями, партнерами КНУТД, які мають досвід реалізації проєктів Erasmus.

У роботі Міжнародного науково-практичного Круглого столу прийняла участь проректор з наукової та інноваційної діяльності КНУТД професор Людмила ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО, яка наголосила на актуальності та значущості міжнародної освітньої діяльності та Програми інтернаціоналізації КНУТД, в межах яких просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні корелює з політикою Лідерства сталого розвитку Київського національного університету технологій та дизайну. 

Модуль Жана Моне «Просування європейських навичок та підходів до сталої біоекономіки в умовах сучасних викликів в Україні» (PESAB) базується на успішній реалізації міжнародних наукових та освітніх грантів і проєктів під керівництвом декана факультету управління та бізнес-дизайну професора Олександри ОЛЬШАНСЬКОЇ а також через започатковану міждисциплінарну освітню програму «Біоекономіка» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти кафедри смарт-економіки.

Координатор проєкту PESAB завідувач кафедри смарт-економіки професор Анна ОЛЕШКО презентувала проєкт та представила команду проєкту: д.е.н., професора Ольшанську О.В., д.т.н., професора Мокроусову о.Р., д.е.н., доцента Бебко С.В., к.е.н., доцента Будякову О.Ю., які будуть реалізовувати проєкт у 2023-2026 рр. Проєкт передбачає створення модуля, який забезпечує отримання студентами ступенів бакалавра та магістра додаткових навичок зі сталої біоекономіки. Поширення кращих практик ЄС у сфері сталої біоекономіки здійснюватиметься шляхом запровадження нових курсів для студентів, тренінгів для викладачів, конференцій, воркшопів, круглих столів, науково-практичних семінарів. Це дозволить розвивати міждисциплінарні навички серед студентів, учнів, викладачів та громадськості, використовуючи позитивний досвід ЄС для забезпечення впровадження виробництва біоенергетики та подолання продовольчої кризи в умовах гострих викликів для України.

Врахування воєнних викликів, викладання та поширення європейських знань зі сталої біоекономіки та їх популяризація серед викладачів, науковців, молодих дослідників, студентів, учнів та представників бізнесу, громадських організацій й місцевої влади сприятиме формуванню майбутніх компетентних кадрів, здатних відновити країну в майбутньому післявоєнному періоді та розбудувати виробництво, торгівлю, науку та дослідження в європейському просторі.

Запрошені гості круглого столу поділились досвідом Міжнародної грантової діяльності.

Проректор з наукової та міжнародної діяльності Сумського національного аграрного університету, д.е.н., професор Юрій ДАНЬКО поділився досвідом реалізації проєктів Жана Моне та їх реалізації в освітній процес. 

Ректор закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» д.е.н., професор Вероніка ХУДОЛЕЙ визначила перспективи колаборації закладів вищої освіти для реалізації міжнародних проєктів.

Станіслав КУХТИК, проректор з міжнародних зв’язків та розвитку закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» поділився досвідом реалізації проєктів.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Національного університету «Чернігівська політехніка» Ганна ДИВНИЧ представила досвід реалізації міжнародних проєктів університету.

Декан факультету управління персоналом, соціології та психології КНЕУ імені Вадима Гетьмана д.е.н., професор Світлана ЦИМБАЛЮК презентувала практики зеленого управління людськими ресурсами в Україні.

Професор кафедри маркетингу та бізнес-адміністрування КНУ імені Тараса Шевченка д.е.н., професор Олена КАНІЩЕНКО поділилась досвідом реалізації міжнародних проєктів в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Завідувач кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки Державного податкового університету д.е.н., професор Людмила СЛЮСАРЕВА визначила основні вектори відновлення національної економіки на засадах сталого розвитку.

Національний координатор проєкту ООН з промислового розвитку «Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні» Антон КЛЕЩОВ представив макроекономічні передумови впровадження концепції еко-індустріальних парків в Україні.

Завідувач кафедри фінансів та бізнес-консалтингу КНУТД д.е.н., професор Ірина ТАРАСЕНКО поділилась результатами реалізації проєкту напряму Жана Моне «Роль захисту споживачів фінансових послуг для фінансової стабільності в цифрову епоху: європейські підходи».

Завідувач кафедри біотехнології, шкіри та хутра КНУТД д.т.н., професор Олена МОКРОУСОВА та к.т.н., доцент Олена ОХМАТ визначили сучасні біотехнології для розвитку національної економіки.

Директор Інституту права та сучасниї технологій КНУТД к.е.н., доцент Тетяна ВЛАСЮК презентувала Програму підвищення кваліфікації викладачів у сфері біоекономіки, передбачену в рамках реалізації PESAB.

професор кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну КНУТД д.е.н., доцент Світлана БЕБКО продемонструвала бізнес-аналіз ринку біопалива України.

Керівник відділу маркетингу ТОВ «УІФК-АГРО» Дмитро НОВІКОВ визначив роль біоекономіки в аграрному секторі України.

Щиро дякуємо ректору Київського національного університету технологій та дизайну Івану Михайловичу Грищенку, проректору Людмилі Ганущак-Єфіменко, усім учасникам Міжнародного науково-практичного круглого столу за змістовні доповіді, обмін ідеями, досвідом та найкращими практиками реалізації проєктів та міжнародної діяльності.

За результатами зустрічі узгоджено план заходів, сформовано резолюцію та рекомендації щодо реалізації проєкту, визначено показники моніторингу та оцінки якості проєкту. Будуть проведені консультації з європейськими та національними експертами щодо організації та реалізації проєкту.