Історія факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій почалася у 1930-х роках, коли було засновано Київський політехнічний інститут шкіряної промисловості, в якому діяли хіміко-технологічний, механіко-технологічний, та інженерно-економічний факультети. Окремий, механічний факультет було створено 1 лютого 1939 року.
Спочатку факультет готував інженерів-механіків для шкіряних заводів, взуттєвих, швейних і трикотажних фабрик. У 1940-х роках на факультеті діяли кафедри: технології металів і деревини; електротехніки; теоретичної механіки.
Поява в легкій промисловості нового надскладного устаткування, обладнаного мікропроцесорною та комп'ютерною технікою та бурхливий розвиток хімічних підприємств зумовили відкриття у 1957 спеціальності «Автоматизоване управління технологічними процесами».
Наприкінці 60-х років на факультеті створено лабораторію обчислювальної техніки, на базі якої згодом створено обчислювальний центр університету, а у 1972 р. почалась підготовка фахівців з обчислювальної техніки і програмування.
З 1980 року на факультеті ведеться підготовка фахівців з машин і апаратів легкої промисловості, автоматизації та комплексної механізації хіміко-технологічних процесів, технології машинобудування і конструкційних матеріалів.
У 1990-х і 2000-х роках на вимоги потреб ринку праці на факультеті було відкрито спеціальності: «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування», «Комп'ютерно-інтегровані процеси і виробництва», «Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології», «Якість, стандартизація та сертифікація».
В 2015 році відбулося оновлення змісту навчання і з’явились нові спеціальності: «Комп’ютерні науки»; «Прикладна механіка»; «Галузеве машинобудування»; «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології». За наукові досягнення у 2017 році визначним науковцям факультету було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.
Враховуючи бурхливий розвиток інформаційних технологій і іх зростаючу роль у всіх сферах життя і діяльності людства, з 2021 році почалась підготовка фахівців за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення», а з 2022 - за спеціальностями «Інформаційні системи та технології» і «Кібербезпека та захист інформації».
Сьогодні на факультеті успішно діють і динамічно розвиваються кафедри: механічної інженерії; комп’ютерних наук; інформаційних та компйютерних технологій. Тут створено всі необхідні умови для гармонійного розвитку студента, підготовки кваліфікованих фахівців відповідно до вимог сучасної світової інженерії.