КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Факультет мехатроніки та комп’ютерних технологій

Борис Миколайович ЗЛОТЕНКО

доктор технічних наук, професор, відмінник освіти України, декан факультету МКТ

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 1, кiмн. 1-0356, 1-0358

Контактний телефон:+38044-280-53-42, +38044256-29-15

e-mail: [email protected]

Приймальна комісія факультету: +380(63)-439-83-49
Пн-Пт з 10:00 до 18:00
      Сб з 10:00 до 14:00

Положення про факультет МКТ

План роботи факультету МКТ на 2023/2024 н.р.


Сторінка ФМКТ у  Facebook 

Профіль ФМКТ у  https://instagram.com/fmct_knutd

Профіль ФМКТ у  https://t.me/MKTKNUTD

кандидат технічних наук, доцент Володимир Миколайович ДВОРЖАК

Телефон: +38 044-280-53-42

кандидат технічних наук, доцент Наталія Вікторівна ЧУПРИНКА

Телефон: +38 044-280-53-42

Деканат

Старший диспетчер деканату

Олена Олегівна ЗАЄЦ

Телефон: +38 044-280-53-42

Секретар деканату

Юлія Віталіївна ШИНКАРЕНКО

Телефон: +38 044-280-53-42

Секретарі деканату

Жанна Григорівна ШЕГЕДА

Телефон: +38 044-280-53-42

Місія та мета факультету

Місія факультету полягає у задоволенні потреб населення у підготовці конкурентоспроможних фахівців в сфері інформаційних та комп’ютерних технологій, автоматизації та механічної інженерії; активній участі в особистісному розвитку кожної людини, її вихованні й удосконаленні здібностей.

Мета – навчати й виховувати молодь, розвивати потенціал учасників освітнього процесу, їх творчі здібності та активну соціальну позицію.

Завдання:

‒      забезпечення якісної підготовки фахівців за спеціальностями прикладна механіка; галузеве машинобудування; комп’ютерні науки; кібербезпека; інженерія програмного забезпечення; інформаційні системи та технології; автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

‒      розвиток наукових досліджень у галузі інформаційних технологій, механічної інженерії, автоматизації та приладобудування;

‒      міжнародна інтеграція наукової та освітньої діяльності факультету шляхом участі у міжнародних освітніх і наукових проєктах, конкурсах, виставках у сфері інформаційних та комп’ютерних технологій, механічної інженерії, академічній мобільності, публікаційної активності тощо.


Факультет мехатроніки та комп’ютерних технологій є одним з найбільших в університеті. Навчання здійснюється за сучасними освітніми програмами на основі інноваційних підходів, технологій та методів навчання.

Факультет є активним осередком науково-дослідницької діяльності, постійно розвиває кадровий потенціал, також є ініціатором створення платформ для наукових дискусій та розроблення інноваційних проєктів.

Кафедри
Спеціальності та освітні програми факультету

 

КАФЕДРА МЕХАНІЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ

Ступінь бакалавра

131 «Прикладна механіка» (освітня програма «Прикладна механіка»)

133 «Галузеве машинобудування» (освітня програма «Машинобудування»)

Ступінь магістра

131 «Прикладна механіка» (освітня програма «Мехатроніка та робототехніка»)

133 «Галузеве машинобудування» (освітня програма «Індустріальна інженерія»)

Ступінь доктора філософії

133 «Галузеве машинобудування» (освітня програма «Галузеве машинобудування»)

 

КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК

Ступінь бакалавра

122 «Комп’ютерні науки» (освітня програма «Комп’ютерні науки»)

125 «Кібербезпека та захист інформації» (освітня програма «Інженерія кібербезпеки»)

Ступінь магістра

122 «Комп’ютерні науки» (освітні програми «Комп’ютерні науки»)

Ступінь доктора філософії

122 «Комп’ютерні науки» (освітня програма «Комп’ютерні науки»)

 

КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Ступінь бакалавра

121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітня програма «Інженерія програмного забезпечення»)

126 «Інформаційні системи та технології» (освітня програма «Управління ІТ-проєктами»)

174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» (освітня програма «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»)

Ступінь магістра

174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» (освітня програма «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»)

 

Терміни навчання: бакалавр — 3 роки і 10 місяців; магістр — 1 рік і 4 місяці; доктор філософії — 4 роки.

 

Історія факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій

Історія Факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій пов’язана з історією університету. Шлях нашого факультету починався ще у 30-ті роки минулого сторіччя.1 жовтня 1930 року було засновано Київський політехнічний інститут шкіряної промисловості (КПІ ШП).

Першим директором інституту було призначено Макса Абрамовича Гінзбурга, а заступником – директора Михайла Павловича Котова.

М. А. Гінзбург 

М. П. Котов

У складі КПІ ШП діяли факультети: хіміко-технологічний (декани М. П. Котов, А. С. Фокін), механіко-технологічний (декани М. О. Ердман, А. Г. Вульф), інженерно-економічний (декани С. Г. Ісаак'ян, Г. І. Чернявський). Інститут у 1935 році було перейменовано на Київський інститут шкіряно-взуттєвої промисловості, а в 1939 році – Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості. Згідно з Уставом 1935 року інститут охоплював три факультети: шкіряно-технологічний, взуттєво-механічний та інженерно-економічний.

У жовтні 1930 року також було засновано Київський текстильний інститут, який у 1934 році перевели до м. Харків. У складі інституту відкрили чотири факультети: швейний (декан Л. Г. Генкін), економічний (декан А. В. Сірченко), хімічної технології волокнистих речовин (декан Ф. П. Лоханько) та механічної технології волокнистих речовин (декан В. О. Виноградов). 2 травня 1936 року затверджено два нових факультети – загально-технічний (декан Г. Г. Князюк) та технологічний (декан І. С. Мясніков).

20 травня 1944 року постановою Ради Народних Комісарів СРСР Київський технологічний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості та Текстильний інститут були об'єднані в один. Новий освітній заклад у червні 1944 року дістав назву – Київський технологічний інститут легкої промисловості. На початку 1945 року інститут мав чотири факультети: механіко-енергетичний (декан С. Д. Петровський), механіко-технологічний (декан М. М. Пожидаєв), хіміко-технологічний (декан А. С. Фокін), інженерно-економічний (декан І. Л. Славський).

У різні періоди своєї 70-річної історії інститут називався по-різному: Київський політехнічний інститут шкіряної промисловості (10.06.1930 – 1931 рр.); Київський технологічний інститут шкіряної промисловості (1931 – 25.05.1944 рр.); Київський технологічний інститут легкої промисловості (25.05.1944 – 13.08.1993 рр.); Державна академія легкої промисловості України (13.08.1993 – 30.08.1999 рр.); Київський державний університет технологій та дизайну (30.08.1999 – 07.08.2001 рр.); Київський національний університет технологій та дизайну (з 07.08.2001 р. і по теперішній час).

Змінювались назви унверситету, змінювались ректори, які ним керували, але, незважаючи ні на що, долаючи на своєму історичному шляху всі складності, зростав і розвивався факультет мехатронки т комп’ютерних технологій (МКТ).

Факультет вписав багато яскравих сторінок в історію інституту – академії – університету. З ім'ям факультету пов'язані імена відомих науковців та педагогів, які були окрасою факультету: чл.-кор. АН України, докторів технічних наук, професорів: Б. Д. Грозіна і О. О. Кремньова; заслужених діячів науки і техніки України докторів технічних наук, професорів:  Г. А. Піскорського, А. Н. Рабіновича, В. О. Скатерного, А. С. Зенкіна, Б. В. Орловського, Ю. О. Скрипника, Б. Ф. Піпи; докторів технічних наук, професорів: Н. Д. Павловича, Г.А., Волощенка В. П. Бобровникова, А. Б. Цатурянца; кандидата технічних наук, професора В. П. Сердюка; кандидатів технічних наук, доцентів: О. С. Кореняки і Л. І. Кременштейна та багатьох інших, які своєю відданою працею зробили великий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів, створили і розвинули багато наукових напрямків, пов'язаних із різними галузями легкої промисловості.

1 лютого 1939 року з механіко-взуттєвого факультету, який було утворено в 1930 році виділився механічний факультет. Механічний факультет розміщувався на першому поверсі навчального корпусу інституту.

Навчальний корпус інституту.
Перший поверх займали кафедри механічного факультету

У вересні 1930 року для підготовки інженерів-механіків на І-й курс механіко-взуттєвого факультету було набрано 25 студентів. Певний час прийом студентів для підготовки спеціалістів з обслуговування і ремонту механічного і енергетичного господарства підприємств взуттєвої і шкіряної промисловості був на рівні 1-ї групи.

 

Один із перших випусків факультету

 

Серед випускників 1949 року зав. каф. Ризького політехнічного інституту
д. т. н., проф. Б. С. Окс, доц. кафедри автоматизації КТІЛП Ю. С. Павленко

У перші роки існування факультет готував інженерів-механіків для обслуговування і ремонту обладнання і енергетичного господарства взуттєвих фабрик і шкіряних заводів, а з 1944 року – і для швейних, трикотажних та текстильних підприємств.

Першим деканом механічного факультету був Л. Л. Бріксман (1939 – 1941 рр.). У цей період до складу факультету входили кафедри:

  • технології металів і деревини (зав. кафедрою доц. А. Н. Рабінович);
  • електротехніки (зав. кафедрою проф. Г. Н. Городецький);
  • теоретичної механіки (зав. кафедрою доц. Л. І. Кременштейн).

Під час 2-ї Світової війни факультет у складі інституту був евакуйований у м. Первоуральськ. Враховуючи особливості того періоду деканів на факультетах не призначали. До повернення у м. Київ у 1944 році в інституті було організовано об’єднаний  факультет, який за сумісництвом очолив  начальник навчальної частини Н. П. Тополянський (1942 – 1944 рр.). У повоєнні роки факультет очолювали: С. Д. Петровський (1944 – 1947 рр.); А. Н. Рабінович (1948 р.),  Л. С. Подвальний (1949 – 1950 рр.). В 1951 – 1953 роках обов’язки деканів механічного і технологічного факультетів виконував І. В. Орлов. Із 1953 року факультет знову стає самостійною структурною одиницею. З цього моменту і надалі його очолювали: О. П. Репетін (1953 – 1969 рр.),  К. Г. Рего (1969 – 1978 рр.), О. А. Стародуб (1978 – 1986 рр.), О. С. Толстоухов (1986 – 1989 рр.), О. П. Бурмістенков (1989 – 2005  рр.), Г. І. Коньков (2005 – 2015 рр.), М. А. Зенкін (2015 – 2020 рр.), В. М. Павленко (2021 – 2023 рр.), Б. М. Злотенко (з 2023 року).

Поява в легкій промисловості нового надскладного устаткування, обладнаного мікропроцесорною та комп'ютерною технікою та бурхливий розвиток хімічних підприємств зумовили відкриття нової спеціальності «Автоматизоване управління технологічними процесами». У 1957 році зі студентів-механіків, уперше в Радянському Союзі, було набрано групу, яка навчалась за цією спеціальністю.

 

Декан факультету А. П. Репетін і зав. каф. Г. А. Піскорський з випускниками факультету 1957 – 1958 рр.

 

Серед випускників факультету 1950 року – зам. голови Кабміну України Т. В. Дзись, к.т.н., доц. кафедри МАЛП Л. В. Ценова, ст. викл. кафедри МАЛП В. І. Панасюк

Наприкінці 60-х років на факультеті створено лабораторію обчислювальної техніки (зав. лаб. О. С. Сагінашвілі), на базі якої згодом створено обчислювальний центр університету.

У 1972 р. зі складу кафедри автоматизації хіміко-технологічних процесів виділилась кафедра обчислювальної техніки і програмування, яка зараз має назву  кафедри інформаційних технологій проектування.

Із 1978 по 1986 рр. посаду декана обіймав доцент О. А. Стародуб. У цей період силами студентів факультету, зокрема, було збудовано корпус гуртожитку № 7.

У 1980 році до складу факультету входили кафедри машин і апаратів шкіряно-взуттєвого виробництва, машин  і апаратів швейно-трикотажного виробництва, автоматизації та комплексної механізації хіміко-технологічних процесів, технології машинобудування і конструкційних матеріалів, теоретичної і загальної теплотехніки, російської мови.

З обранням деканом доцента О. С. Толстоухова у 1986 р. на факультеті була створена кафедра прикладної механіки. З появою нових спеціальностей, пов'язаних не тільки з технологічним обладнанням, а й з системами управління у 1988 році факультет було перейменовано у факультет Технологічного обладнання та систем управління (скорочено ТОСУ).

У 90-х роках, з приходом до керівництва факультетом декана О. П. Бурмістенкова, факультет динамічно розвивається – на вимоги потреб ринку праці відкриваються нові спеціальності: «Комп'ютерно-інтегровані процеси і виробництва», «Електронні системи» (1991 р.), «Електропобутова техніка» (1992 р.), «Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології» (1997 р.), «Якість, стандартизація та сертифікація» (1998 р.). У 1997 році на факультеті створено нову кафедру – метрології, стандартизації та сертифікації.

У 2012 році відбувається подальше розширення факультету – відповідно до наказу ректора КНУТД академіка І. М. Грищенка до складу факультету ввійшли кафедри інженерної графіки та інформаційних технологій. Тоді ж до навчальних планів механіків вводять нові дисципліни – «Мехатроніка» та САПР «Solid Works», які дають змогу готувати механіків на сучасному рівні та підвищують конкурентоспроможність спеціалістів на ринку праці.

На факультеті з’являється все більше спеціальностей і дисциплін, пов’язаних з комп’ютерною та мікропроцесорною технікою, інформаційними технологіями, мехатронікою і стара назва факультету вже не відповідала змісту підготовки фахівців. Тому у 2012 році назва факультету втретє зазнала змін.

Наказом ректора університету професора І. М. Грищенка за № 387 від 27.09.2012 р. факультет Технологічного обладнання та систем управління перейменовано у факультет Мехатроніки та комп’ютерних технологій (скорочено МКТ).

Із 2011 року розпочато підготовку студентів за напрямом «Метрологія, стандартизація та сертифікація», у 2013 році відкрито напрям «Машинобудування», дві спеціалізації «Комп'ютерно-інтегрована електропобутова техніка» та «Сервісне обслуговування електропобутової техніки», а у 2014 році – напрям «Електротехніка та електротехнології».

Протягом існування факультет брав активну участь у створенні і розбудові кафедр Джамбульського технологічного інституту легкої та харчової промисловості, Далекосхідного технологічного інституту легкої промисловості, Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування (нині Хмельницький національний університет), Херсонського індустріального інституту.

Прийняття у 2014 році нового закону «Про вищу освіту» вимагає перегляду підходів до підготовки майбутніх магістрів. Це, передусім, розвиток у них підприємницьких та комунікативних здібностей, поглибленого вивчення іноземних мов, підвищення практичної і професійної підготовки, більш широкого залучення їх до наукової діяльності.

На факультеті навчається близько 1000 студентів. Підготовку студентів здійснюють високопрофесійні викладачі, з яких 12 докторів наук та професорів та 30 кандидатів наук та доцентів.

На факультеті здійснюється підготовка науково-педагогічних кадрів через докторантуру і аспірантуру, діють спеціалізовані Ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Із 2016 року на базі факультету проходить Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг (МСІІ)», у роботі якої традиційно беруть участь наші колеги зі Сполучених штатів Америки, Польщі, Туреччини, Німеччини, Італії, Швейцарії та інших країн світу.

У 2017 році визначним науковцям факультету Президентом України П.О. Порошенком було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.

Наукові школи факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій

Засновник Володимир Юрійович ЩЕРБАНЬ, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Міжнародної академії комп’ютерних наук та систем, кавалер відзнаки ІІІ ступеня «За наукові досягнення» Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри комп’ютерних наук.

МАТЕМАТИЧНЕ, АЛГОРИТМІЧНЕ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИХ ТА ЕКСПЕРТНИХ СИСТЕМ ПРОМИСЛОВОСТІ, СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ОСВІТИ, САПР ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТЕКСТИЛЬНОЇ ШВЕЙНОЇ ТА ВЗУТТЄВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ.

Напрями:

  • розроблення методів математичного моделювання технологічних процесів та обладнання легкої та текстильної промисловості;
  • удосконалення технологічних процесів легкої та текстильної промисловості;
  • розроблення наукових основ САПР технологічних процесів та обладнання легкої та текстильної промисловості;
  • удосконалення структури та технології виробництва багатошарових тканин;
  • розробка наукових основ механіки нитки.

Результати:

  • захищено 6 докторських та 27 кандидатських дисертацій;
  • опубліковано 38 монографій, навчальних посібників, понад 560 статей, у фахових виданнях та провідних журналах, понад 670 тез доповідей;
  • отримано 225 патентів та авторських свідоцтв.

 

Засновник Броніслав Вікентійович ОРЛОВСЬКИЙ, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПРОЄКТУВАННЯ МАШИН ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Напрями:

  • розробка наукових основ комп'ютерної механіки, високошвидкісних машин легкої промисловості, оптимізаційного синтезу цільових механізмів машин легкої і текстильної промисловості, об'єктно-орієнтованого проєктування складних механіко-технологічних систем на прикладі машин швейного, трикотажного і взуттєвого виробництв, структурного аналізу і синтезу просторових механізмів;
  • створення швейних машин для незрячих і швейних тренажерів;
  • розробка методів проєктування швейних та побутових основов'язальних машин.

Результати:

  • захищено 7 докторських і 54 кандидатські дисертації;
  • опубліковано понад 900 наукових праць, у тому числі 10 монографій, 7 підручників та навчальних посібників;
  • отримано більше 300 патентів та авторських свідоцтв.

 

Засновник Анатолій Семенович ЗЕНКІН, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і  техніки України, президент асоціації технологів та машинобудівників України.

Науковий керівник Ганна Іванівна ХІМІЧЕВА, доктор технічних наук, професор.

ТЕХНІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ НА БАЗ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ МЕТРОЛОГІЇ, СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ

Напрями:

  • використання теоретичних, методичних та організаційних основ забезпечення робіт в управлінні якістю та стандартизацією;
  • робота над перспективними напрямами стандартизації, механізмами тa інструментами управління якістю продукції;
  • розвиток основ побудови систем управління якістю, контролем якості ключових технологічних процесів;
  • підвищення ефективності стандартизації.

Результати:

  • захищено 4 докторські і 21 кандидатську дисертацію;
  • опубліковано понад 400 праць, у тому числі 15 монографій, 10 довідників, 10 підручників і 10 навчальний посібників;
  • отримано понад 35 охоронних документів на винаходи.

 

Засновник Борис Федорович ПІПА, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і  техніки України.

Науковий керівник Сергій Анатолійович ПЛЕШКО, кандидат технічних наук, доцент.

ДИНАМІКА, НАДІЙНІСТЬ ТА ДОВГОВІЧНІСТЬ КРУГЛОВ’ЯЗАЛЬНИХ МАШИН

Напрями:

  • дослідження особливостей динаміки механізмів в'язання в'язальних машин;
  • розробка теорії проєктування принципово нових конструкцій робочих органів механізмів в’язання;
  • дослідження динаміки приводів круглов’язальних машин;
  • створення принципово нових конструкцій приводів та наукові основи їх проектування;
  • дослідження механізмів відтяжки та накатування круглого трикотажного полотна.

Результати:

  • захищено 3 докторські та 18 кандидатських дисертацій;
  • опубліковано понад 1000 наукових робіт, з-поміж яких 12 монографій, 2 підручники і 11 навчальних посібників;
  • отримано понад 530 авторських свідоцтв та патентів на винаходи.

 

Засновник Юрій Олексійович СКРИПНИК, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і  техніки України.

Науковий керівник Ганна Іванівна ХІМІЧЕВА, доктор технічних наук, професор.

НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ АДАПТИВНИХ ПРИЛАДІВ І СЕНСОРНИХ СИСТЕМ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ, НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ОЦІНКИ ЇХ ВПЛИВУ НА ФІЗИЧНИЙ ТА ПСИХІЧНИЙ СТАН ЛЮДИНИ

Напрями:

  • методи і засоби автоматичної корекції прогресуючих похибок сенсорів і приладів на основі структурно-часової надлишковості вимірювань;
  • автоматизація контролю технологічних процесів;
  • створення багатофункціональних вимірювальних перетворювачів на основі оборотних електричних ефектів;
  • вимірювання слабких електромагнітних випромінювань;
  • взаємодії електромагнітних полів людини з матеріалами одягу та взуття;
  • створення радіометричної апаратури діапазону надвисоких частот;
  • розробка комп’ютерних систем для оцінки комфортності одягу за електрофізичними параметрами шкіри людини і рівнем електромагнітного випромінювання.

Результати:

  • захищено 7 докторських і 36 кандидатських дисертацій;
  • опубліковано 46 монографій, підручників і монографій, підручників і навчальних посібників, понад 350 статей і доповідей;
  • отримано 960 патентів та авторських свідоцтв.

 

Засновник Олег Миколайович ХОМЯК, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України.

Науковий керівник  Володимир Миколайович ДВОРЖАК, кандидат технічних наук, доцент.

ДИНАМІКА, НАДІЙНІСТЬ ТА ДОВГОВІЧНІСТЬ ПЛОСКИХ ВЯЗАЛЬНИХ МАШИН

Напрями:

  • динаміка машин та механізмів;
  • розвиток теорії проєктування і вдосконалення механізмів плосков’язальних машин.

Результати:

  • захищені 1 докторська і 7 кандидатських дисертацій;
  • опубліковано понад 300 наукових праць, в тому числі 10 монографій, 1 підручник, 13 навчальних посібників;
  • отримано 172 авторських свідоцтва і патенти.

 

Зарубіжне партнерство

На факультеті завжди велика увага приділяється підготовці фахівців для зарубіжних держав. Дипломи інженерних спеціальностей факультету отримали понад 1000 студентів з Чехії, Йорданії, Польщі, Німеччини, Угорщини, В’єтнаму, Мадагаскару, Китаю, Молдови, Туркменістану, Узбекистану, Азербайджану, Грузії, Туреччини та інших країн світу.

Приєднання України до Болонської угоди дало змогу студентам факультету продовжувати навчання у закладах  вищої освіти Європи, зокрема у Чехії та Польщі. Підписано протоколи про співпрацю з машинобудівним факультетом Ліберецького технічного університету та Люблінською політехнікою (Польща), у яких визначено спільні напрями навчально-наукової діяльності.

Підписано меморандуми про співпрацю з компанією «Камоцці» (Італія) та «ТуранЕлектрік» (Турція).

Із 2016 року на базі факультету проходить Міжнародна науково-практична конференція «Мехатронні системи: інновації та інжиніринг (МСІЕ)», у роботі якої традиційно беруть участь наші колеги зі Сполучених штатів Америки, Польщі, Туреччини, Німеччини, Італії, Швейцарії та інших країн світу.
Студентський актив

Студентство було завжди не байдужим до подій, якими живе факультет та університет. Протягом останніх 5-ти років на факультеті активно діє осередок студентського самоврядування, до складу якого входять найактивніші студенти.

Студентське самоврядування займається проведенням додаткових занять для студентів (які не встигають), проведенням благодійних акцій, вечорів відпочинку, толок. Члени самоврядування входять до складу Вченої ради та стипендіальної комісії факультету.

На факультеті розробляється програма «Про організацію спортивно-оздоровчої роботи», для підвищення рівня залучення студентської молоді до спортивно-оздоровчих заходів, результатів виступів збірних команд університету на всеукраїнських змаганнях, рівня вмотивованості участі студентів у таких заходах.

На факультеті провадиться робота з національно-патріотичного виховання. Декілька студентів були учасниками антитерористичної операції на сході України. Студентський актив регулярно організовує і проводить культурно-масові заходи, у яких беруть участь студенти факультету.