КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРНИХ І КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

ВЕРГУН Антоніна Миколаївна

Декан факультету, к.е.н., доцент

Адреса: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, кімн. 4-1409 

Телефон для довідок: +38044-280-10-80

e-mail: [email protected]

 https://www.facebook.com/FacultyKKI

 https://instagram.com/fkki_knutd

 https://t.me/joinchat/c0DTAHNOCM03Njcy

Про факультет

Факультет культурних і креативних індустрій Київського національного університету технологій та дизайну готує фахівців для індустрії культури, кіно, туризму, готельно-ресторанного бізнесу, фітнесу і рекреації. Діяльність факультету здійснюється відповідно до положень Закону України «Про освіту», Закону України «Про вищу освіту», Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, Стратегії розвитку Київського національного університету технологій та дизайну на 2019-2023 рр., а також Статутом Київського національного університету технологій та дизайну.

Факультет культурних і креативних індустрій є наймолодшим у Київському національному університеті технологій та дизайну. Створений наказом ректора № 230 від 31 серпня 2021 року.

Місією факультету є підготовка висококваліфікованих фахівців, затребуваних як на вітчизняному, так і закордонному ринках праці, готових вирішувати завдання культурного, творчого, креативного та інноваційного розвитку суспільства, що підтримують позитивний імідж факультету та університету в усіх сферах своєї діяльності.

Мета факультету

Діяльність факультету культурних і креативних індустрій спрямована на підготовку кваліфікованих фахівців зорієнтованих на збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства, у контексті набуття ними теоретичних знань та практичних умінь і навичок, оволодіння професійними компетентностями щодо освітньо-наукової, дослідницької, творчої та практичної діяльності у межах таких галузей знань як: 01 Освіта/Педагогіка, 02 Культура і мистецтво,  03 Гуманітарні науки, 24 Сфера обслуговування.

 

Кафедри
СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЗА ЯКИМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРІВ

Спеціальність

Освітня програма

Випускова кафедра

017

Фізична культура і спорт

Фітнес і рекреація

БФР

Фізичного виховання та здоров’я

026

Сценічне мистецтво

Акторська майстерність та продюсування

БАМП

Сценічного мистецтва

034

Культурологія

Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів

БВМ

Філософії та культурології

241

Готельно-ресторанна справа

Підприємництво в готельно-ресторанному бізнесі

БГР

Туризму та готельно-ресторанного бізнесу

242

Туризм

Туризм

БТУР

 

Професії

ТУРИЗМ

Випускники спеціальності зазвичай працюють у фірмах, що надають туристичні послуги на посадах менеджерів з туризму. Менеджер з туризму вирішує внутрішні і зовнішні питання компанії, веде листування з вітчизняними та іноземними замовниками, формує тури і пакети відпочинку, працює безпосередньо з клієнтами, оформляючи документи і виставляючи рахунки.

Фахівці з туризму задіяні також у сфері міжнародного менеджменту та маркетингу, орієнтованих на туризм, у галузі адміністративного управління, науково-дослідній сфері, рекламних агентствах, маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю, на менеджерських та маркетингових посадах підприємств індустрії туризму.

ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА. Підприємництво у готельно-ресторанному бізнесі

Програма базується на адаптації та впровадженні в професійну діяльність знань, аналітичних, комунікативних, організаторських, управлінських навичок інтегративного вирішення завдань у підприємництві в готельно-ресторанному бізнесі.

Майбутній фахівець в сфері HoReCa вивчає дисципліни з питань функціонування суб’єктів готельно-ресторанного бізнесу (підприємницький бізнес, підприємницьке та господарське право, організація захисту прав споживачів, матеріалознавство, товарознавство, організація підприємницької діяльності в готельно-ресторанному бізнесі, організація ресторанного та готельного господарства, брендінг в сфері обслуговування). Отримані знання дозволяють відкрити та розвивати власний бізнес, організувати готельний та ресторанний сервіс, розробити механізм оптимізації та інноваційні моделі в готельно-ресторанному бізнесі.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ. Фітнес та рекреація

Фізична культура і спорт — сфера життєдіяльності людини, яка пов’язана з розвитком фізичної досконалості особистості, є важливим чинником підтримки й укріплення здоров’я людини, удосконалення її культури, способом спілкування, активного дозвілля, альтернативного шкідливим звичкам і пристрастям. Фізична культура і спорт інтенсивно впливають на всі сфери суспільного буття та сприяють мінімізації економічних витрат, є чинниками збільшення працездатного віку людини.

Випускники за освітньою програмою «Фітнес та рекреація» здатні до працевлаштування:

 • у фітнес-центрах, фітнес-клубах, центрах спорту та здоров'я, центрах спорту для всіх, як: інструктор з аеробіки, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу), фітнес-тренер (групових та індивідуальних програм);
 • у сфері фізичної культури і спорту, як: тренер за видом спорту, інструктор-методист спортивної школи, вчитель фізичної культури;
 • у організаціях оздоровчо-рекреаційного направлення, як: фахівець із організації дозвілля, аніматор, інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму);
 • у організаціях з вимогами до загальної фізичної підготовленості, як інструктор з стройової та фізичної підготовки, фітнес-тренер;
 • на виробництві та організаціях різних форм власності як: інструктор-методист з фізичної культури та спорту, інструктор-методист з виробничої гімнастики.

СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО. Акторська майстерність і продюсування

Головною метою підготовки фахівців зі сценічного мистецтва є набуття студентами знань, умінь і навичок у галузі сценічного мистецтва на основі формування теоретичних знань, практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов`язків фахівця зі сценічного мистецтва, отриманих через опанування фаховими театрознавчими дисциплінами, оволодіння навичками сценічно-виконавської та менеджерської діяльності у галузі сценічного, театрального та кіномистецтва, що забезпечує можливість подальшого навчання та успішного працевлаштування.

Фахівець з акторської майстерності і продюсування  може займати такі посади:

 • Актор (театру, кіно та ін.)
 • Кіно-, театральні (естрадні та інші) актори та режисери
 • Професіонали в галузі кіно, театру та естради
 • Диктор
 • Керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії)
 • Фахівець із організації дозвілля
 • Керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, аматорського об’єднання, клубу за  інтересами та ін.)
 • Керівник музичний (сценічний)
 • Керівник художній

Ми в Facebook: https://www.facebook.com/Кафедра-сценічного-мистецтва-КНУТД-103386388647786/

Ми в Instagram: https://www.instagram.com/scena_KNUTD/

Ми в YouTube: https://youtu.be/jtDYmMqjwbk

КУЛЬТУРОЛОГІЯ. Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів

Підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі й практичні проблеми у галузі професійної діяльності культуролога, що передбачає застосування теорій і методів культурології за умови комплексного сприйняття традиційних та інноваційних форм візуального мистецтва з огляду на його ґенезу, основні естетичні ідеї, ідеологічні принципи, стилі та персоналії у актуальному арт-просторі, здатних до організації та розвитку культурних індустрій та менеджменту культурних проєктів, екскурсійної та музейно-галерейної діяльності, креативного підприємництва у сфері культури, основною метою якого є виробництво, просування та комерціалізація творів, послуг та діяльності культурного та мистецького характеру або такого, що пов'язане з культурним та історичним надбанням людства.

Випускник є придатним для працевлаштування на підприємствах, в організаціях та установах, що функціонують в галузі культури, а саме: науково-дослідних, освітніх, мистецьких закладах, культурних та креативних індустріях, event-агенціях, органах державної влади, ЗМІ, а також в закладах культури, державних установах, громадських організаціях, що займаються управлінням культурою та охороною пам’яток історії та культури, екскурсовод, гід.

Деканат

Декан

Кандидат економічних наук, доцент

ВЕРГУН Антоніна Миколаївна

Телефон: +38-044-280-10-80

Заступник декана з навчальної роботи

кандидат економічних наук

НИШЕНКО Олена Василівна

[email protected]