КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРНИХ І КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

ВЕРГУН Антоніна Миколаївна

Декан факультету, к.е.н., доцент

Адреса: м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, навчальний корпус 4, кімн. 1-1409 

Телефон для довідок: +38044-280-10-80

e-mail: [email protected]

 https://www.facebook.com/FacultyKKI

 https://instagram.com/fkki_knutd

 https://t.me/joinchat/c0DTAHNOCM03Njcy

Про факультет

Факультет культурних і креативних індустрій Київського національного університету технологій та дизайну готує фахівців для індустрії культури, кіно, туризму, готельно-ресторанного бізнесу, фітнесу і рекреації. Діяльність факультету здійснюється відповідно до положень Закону України «Про освіту», Закону України «Про вищу освіту», Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, Стратегії розвитку Київського національного університету технологій та дизайну на 2019-2023 рр., а також Статутом Київського національного університету технологій та дизайну.

Факультет культурних та креативних індустрій є наймолодшим у Київському національному університеті технологій та дизайну. Створений наказом ректора № 230 від 31 серпня 2021 року.

Місією факультету є підготовка висококваліфікованих фахівців, затребуваних як на вітчизняному, так і закордонному ринках праці, готових вирішувати завдання культурного, творчого, креативного та інноваційного розвитку суспільства, що підтримують позитивний імідж факультету та університету в усіх сферах своєї діяльності.

Мета факультету

Діяльність факультету культурних і креативних індустрій спрямована на підготовку кваліфікованих фахівців зорієнтованих на збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства, у контексті набуття ними теоретичних знань та практичних умінь і навичок, оволодіння професійними компетентностями щодо освітньо-наукової, дослідницької, творчої та практичної діяльності у межах таких галузей знань як: 01 Освіта/Педагогіка, 02 Культура і мистецтво,  03 Гуманітарні науки, 24 Сфера обслуговування.

 

Кафедри
Туризму та готельно-ресторанного бізнесу
СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЗА ЯКИМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА БАКАЛАВРІВ

Спеціальність

Освітня програма

Випускова кафедра

 

 

 

 

 

017

Фізична культура і спорт

Фітнес і рекреація

БФР

Фізичного виховання та здоров’я

(активувати посилання на кафедру)

026

Сценічне мистецтво

Акторська майстерність та продюсування

БАМП

Сценічного мистецтва

(активувати посилання на кафедру)

034

Культурологія

Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів

БВМ

Філософії та культурології

(активувати посилання на кафедру)

241

Готельно-ресторанна справа

Підприємництво в готельно-ресторанному бізнесі

БГР

Туризму та готельно-ресторанного бізнесу

(активувати посилання на кафедру)

242

Туризм

Туризм

БТУР

 

Професії

ТУРИЗМ

Випускники спеціальності зазвичай працюють у фірмах, що надають туристичні послуги на посадах менеджерів з туризму. Менеджер з туризму вирішує внутрішні і зовнішні питання компанії, веде листування з вітчизняними та іноземними замовниками, формує тури і пакети відпочинку, працює безпосередньо з клієнтами, оформляючи документи і виставляючи рахунки.

Фахівці з туризму задіяні також у сфері міжнародного менеджменту та маркетингу, орієнтованих на туризм, у галузі адміністративного управління, науково-дослідній сфері, рекламних агентствах, маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю, на менеджерських та маркетингових посадах підприємств індустрії туризму.

ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА. Підприємництво у готельно-ресторанному бізнесі

Програма базується на адаптації та впровадженні в професійну діяльність знань, аналітичних, комунікативних, організаторських, управлінських навичок інтегративного вирішення завдань у підприємництві в готельно-ресторанному бізнесі.

Майбутній фахівець в сфері HoReCa вивчає дисципліни з питань функціонування суб’єктів готельно-ресторанного бізнесу (підприємницький бізнес, підприємницьке та господарське право, організація захисту прав споживачів, матеріалознавство, товарознавство, організація підприємницької діяльності в готельно-ресторанному бізнесі, організація ресторанного та готельного господарства, брендінг в сфері обслуговування). Отримані знання дозволяють відкрити та розвивати власний бізнес, організувати готельний та ресторанний сервіс, розробити механізм оптимізації та інноваційні моделі в готельно-ресторанному бізнесі.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ. Фітнес та рекреація

Фізична культура і спорт — сфера життєдіяльності людини, яка пов’язана з розвитком фізичної досконалості особистості, є важливим чинником підтримки й укріплення здоров’я людини, удосконалення її культури, способом спілкування, активного дозвілля, альтернативного шкідливим звичкам і пристрастям. Фізична культура і спорт інтенсивно впливають на всі сфери суспільного буття та сприяють мінімізації економічних витрат, є чинниками збільшення працездатного віку людини.

Випускники за освітньою програмою «Фітнес та рекреація» здатні до працевлаштування:

 • у фітнес-центрах, фітнес-клубах, центрах спорту та здоров'я, центрах спорту для всіх, як: інструктор з аеробіки, інструктор-методист тренажерного комплексу (залу), фітнес-тренер (групових та індивідуальних програм);
 • у сфері фізичної культури і спорту, як: тренер за видом спорту, інструктор-методист спортивної школи, вчитель фізичної культури;
 • у організаціях оздоровчо-рекреаційного направлення, як: фахівець із організації дозвілля, аніматор, інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму);
 • у організаціях з вимогами до загальної фізичної підготовленості, як інструктор з стройової та фізичної підготовки, фітнес-тренер;
 • на виробництві та організаціях різних форм власності як: інструктор-методист з фізичної культури та спорту, інструктор-методист з виробничої гімнастики.

СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО. Акторська майстерність і продюсування

Головною метою підготовки фахівців зі сценічного мистецтва є набуття студентами знань, умінь і навичок у галузі сценічного мистецтва на основі формування теоретичних знань, практичних умінь і навичок, достатніх для успішного виконання професійних обов`язків фахівця зі сценічного мистецтва, отриманих через опанування фаховими театрознавчими дисциплінами, оволодіння навичками сценічно-виконавської та менеджерської діяльності у галузі сценічного, театрального та кіномистецтва, що забезпечує можливість подальшого навчання та успішного працевлаштування.

Фахівець з акторської майстерності і продюсування  може займати такі посади:

 • Актор (театру, кіно та ін.)
 • Кіно-, театральні (естрадні та інші) актори та режисери
 • Професіонали в галузі кіно, театру та естради
 • Диктор
 • Керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії)
 • Фахівець із організації дозвілля
 • Керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, аматорського об’єднання, клубу за  інтересами та ін.)
 • Керівник музичний (сценічний)
 • Керівник художній

Ми в Facebook: https://www.facebook.com/Кафедра-сценічного-мистецтва-КНУТД-103386388647786/

Ми в Instagram: https://www.instagram.com/scena_KNUTD/

Ми в YouTube: https://youtu.be/jtDYmMqjwbk

КУЛЬТУРОЛОГІЯ. Візуальне мистецтво та менеджмент культурних проектів

Підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі й практичні проблеми у галузі професійної діяльності культуролога, що передбачає застосування теорій і методів культурології за умови комплексного сприйняття традиційних та інноваційних форм візуального мистецтва з огляду на його ґенезу, основні естетичні ідеї, ідеологічні принципи, стилі та персоналії у актуальному арт-просторі, здатних до організації та розвитку культурних індустрій та менеджменту культурних проєктів, екскурсійної та музейно-галерейної діяльності, креативного підприємництва у сфері культури, основною метою якого є виробництво, просування та комерціалізація творів, послуг та діяльності культурного та мистецького характеру або такого, що пов'язане з культурним та історичним надбанням людства.

Випускник є придатним для працевлаштування на підприємствах, в організаціях та установах, що функціонують в галузі культури, а саме: науково-дослідних, освітніх, мистецьких закладах, культурних та креативних індустріях, event-агенціях, органах державної влади, ЗМІ, а також в закладах культури, державних установах, громадських організаціях, що займаються управлінням культурою та охороною пам’яток історії та культури, екскурсовод, гід.

Деканат

Декан

Кандидат економічних наук, доцент

ВЕРГУН Антоніна Миколаївна

Телефон: +38-044-280-10-80

Заступник декана з навчальної роботи

кандидат економічних наук

НИШЕНКО Олена Василівна

[email protected]